Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Nowy Regulamin (od VI sezonu) proszę o opinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Liga jest podzielona na 2 grupy w każdej po 6 klanów (razem 12 klanów).
W grupach rozgrywamy mecze każdy z każdym mecz i rewanż (razem 10 kolejek)
Po rundzie zasadniczej będzie faza pucharowa.
Drużyny z miejsc 1 i 2 w każdej grupie będą walczyć w półfinale,
Drużyny z miejsc 3 i 4 w grupach będą walczyć o miejsca 5-8
Drużyny z miejsc 5 i 6 w grupach będą walczyć o miejsca 9-12

II.Drużyny

1. Jeden klan może posiadać w swoim składzie min. 6 drużyn
2. W każdym klanie może być maksymalnie 2 Eligowców i 2 1ligowców
3. Siła pary w meczu nie jest ograniczona, w jednej parze może jechać nawet 2 Eligowców.

III. Zasady rozgrywek

1. Pojedynek rozgrywany jest w Piątek w godzinach od 18-20 i jest rozgrywany na zasadzie czwórmeczu.
2.Do godz. 24 w Sobotę poprzedzającą mecz, kapitan (bądź jego zastępca) klanu gości podaje 6 drużyn (po 2 drużyny w 3 meczach), które wystąpią w pojedynku. O swoim wyborze kapitan klanu gości informuje na forum (w specjalnie do tego celu założonym temacie dotyczącym tabel oraz tzw. rozpiski na mecze). Robi to według schematu:

Klan A - Klan B

1 mecz:
Drużyna Gość 1 (Nick) i Drużyna Gość 2 (Nick)

2 mecz:
Drużyna Gość 3 (Nick) i Drużyna Gość 4 (Nick)

3 mecz:
Drużyna Gość 5 (Nick) i Drużyna Gość 6 (Nick)



3.Do godz. 24 w Niedzielę poprzedzający mecz kapitan (bądź jego zastępca) klanu gospodarzy dobiera do każdego meczu po 2 drużyny ze swojego klanu i tym samym sporządza harmonogram spotkań (kto z kim). Kapitan wybiera 3 drużyny na których torach zostaną rozegrane spotkania tym samym te drużyny zostają zobligowane do wysłania wyzwania swoim przeciwnikom na najbliższa kolejkę. O swoim wyborze kapitan klanu gospodarzy powinien podać na forum (w specjalnie do tego celu założonym temacie dotyczącym tabel oraz tzw. rozpiski na mecze). Robi to według schematu:

Klan A - Klan B

1 mecz: (Organizator: Drużyna Gospodarz)
Drużyna Gospodarz 1 (Nick) i Drużyna Gospodarz 2 (Nick)
Drużyna Gość 1 (Nick) i Drużyna Gość 2 (Nick)

2 mecz: (Organizator: Drużyna Gospodarz)
Drużyna Gospodarz 3 (Nick) i Drużyna Gospodarz 4 (Nick)
Drużyna Gość 3 (Nick) i Drużyna Gość 4 (Nick)

3 mecz: (Organizator: Drużyna Gospodarz)
Drużyna Gospodarz 5 (Nick) i Drużyna Gospodarz 6 (Nick)
Drużyna Gość 5 (Nick) i Drużyna Gość 6 (Nick)

5.Organizator danego meczu "LM" ma obowiązek wysłać wyzwanie do Wtorku do godz. 24 swoim przeciwnikowi i drugiemu koledze z klanu.
Organizator powinien zorganizować turniej pod nazwą: 'LM skróty klanów mecz' np: 'LM WT vs ST 2 mecz'
6.Drużyna klanu gości, która została wyzwana na mecz w "LM" ma obowiązek przyjąć wyzwanie do Środy do godz. 24.
7.Po podaniu składu jest zakaz edytowania postu jedyne jego poprawki można zrobić w następnym poście

IV. Podawanie wyników

1.Punktacja do tabeli w meczu:
Wygrana – 2 pkt
Remis – 1 pkt
Większa ilość małych pkt – 1 pkt
Czyli za wygrany mecz możemy zyskać nawet 3 pkt

2. Do godziny 24 we wtorek kapitanowie klanu są zobowiązani podać wyniki meczu

2. Punkty ‘X’ są zdobywane przez klany w poszczególnych czwórmeczach wg schematu
1 miejsce – 3pkt, 2 miejsce – 2 pkt, 3 miejsce – 1 pkt, 4 miejsce – 0 pkt
punkty 'y' to małe punkty zdobyte przez drużyny w danym meczu
Klan A - Klan B X:X (yy:yy)

1 mecz:
A – B x:x
A: Drużyna Gospodarz 1 (Nick) y pkt
Drużyna Gospodarz 2 (Nick) y pkt

B: Drużyna Gość 1 (Nick) y pkt
Drużyna Gość 2 (Nick) y pkt

2 mecz:
A – B x:x
A: Drużyna Gospodarz 3 (Nick) y pkt
Drużyna Gospodarz 4 (Nick) y pkt

B: Drużyna Gość 3 (Nick) y pkt
Drużyna Gość 4 (Nick) y pkt

3 mecz:
A – B x:x
A: Drużyna Gospodarz 5 (Nick) y pkt
Drużyna Gospodarz 6 (Nick) y pkt

B: Drużyna Gość 5 (Nick) y pkt
Drużyna Gość 6 (Nick) y pkt


16 Lipca zostanie rozegrany mecz testowy, wtedy na jego przykładzie pokaże o co będzie chodzić przy podawaniu wyników i ustalaniu par.
Proszę o opinie nt tego regulaminu.
Dobrze się zapowiada Uśmiech
Ja to muszę zobaczyć w praktyce by się do tego ustosunkować
A co będzie wtedy z 1 ligą jak zostaną 3 klany?
Nie będzie 1 ligi, będzie tylko jedna 12 klanowa.
Moim zdaniem błędem jest zrobienie w przyszłym sezonie że ma jeździć 12 klanów (raczej tylu nawet nie będzie bo już widać rezygnację kilku z udziału w nowym sezonie) , podzielonych na 2 grupy po 6 drużyn i później faza pucharowa. Sami widzimy jaka jest przepaść w sile klanów.
Jeżeli jednak by tak miało być to składy klanów powinny być bardziej wyrównane i nie może być że w klanie może być maksymalnie dwóch Ekstraligowców i dwóch 1ligowców.
Zróbmy by mecze były wyrównane bo co może zdziałać klan składający się z drużyn od 3 ligi do 6 nie mają szans na nawiązanie walki widać to nawet teraz po wynikach niektórych klanów że nie mają szans na nawiązanie walki.
Dlatego proponuję by składy klanów wyrównać np dwie drużyny w jednym klanie składające się z Ekstraligi i 1ligi kolejne dwie drużyny z lig 2 i 3 i kolejne dwie z lig od 4 do 6.
To jest tylko moja propozycja może ktoś ma inną lepszą by wyrównać siły klanów.

Jeszcze jedno jakby ktoś miał chęć i czas prowadzić ten turniej to niech pisze na PW bo ja nie będę miał czasu już na prowadzenie go od nowego sezonu ponieważ więcej obowiązków będę miał w grze w administracji.

Asteck666

No ja własnie miałem pisać, ale mnie wyprzedzileś, ze turniej stał się zbyt przewidywalny. Juz w na początku sezonu można było bez problemu wytypować ostateczną kolejność. A w czwormeczach ta przewaga będzie jeszcze bardziej rażąca.
Moja propozycja max siły klanu:
1 x Eliga
1 x 1 liga
1 x 2 liga
3 x 3 liga
No ale nie wiem czy nie będzie za późno na takie rozwiązanie.

Asteck666

Może być późno, tym bardziej ze nikt za bardzo się nie udziela i nie wypowiada swojego zdania...

adamowski10

Popieram taką idee. W SB mam wszystkie drużyn poniżej 2 ligi i blado widzę nasze szanse. Oczywiście powalczymy, ale z jakim skutkiem? Chyba, że ktoś z rozwiązanych klanów chciałby do nas dołączyć?
Również jestem za tym by wprowadzić ograniczenia aby wyrównać siłę drużyn bo w tym momencie to w wielu spotkaniach przed rozegraniem meczu można wskazać zwycięzce.
Też byłbym za tym aby nieco ograniczyć siły klanów i wyrównać ligę, choć z drugiej strony fajnie że Lm jest trudnym turniejem, no ale faktycznie przy obecnych składach cały czas się będzie powtarzać czołówka.
To co napisał Asteck to myślę że aż tak zmieniać nie trzeba bo trzeba popatrzeć ile drużyn jest z Eligi 1 ligi a ile z 3 i niżej. Różnica jest drastyczna i wielu Eligowców i 1 ligowców by poprostu odpadło.
Pomysł z takim ograniczeniem byłby dobry gdyby było więcej klanów, co wiąże się z większą ilością kapitanów a tych za wielu chętnych nie ma.
Nie wiem czy na nowy sezon już zdążymy bo musiałoby być trochę roszad w składach klanów, więc trzeba by poczekać do następnego i wtedy byłby np. za takimi ograniczeniami:
1x Eliga
2x 1 liga
3x 2 liga i niżej

Asteck666

no fakt, jest 20-tu 1-szo ligowców, a miejsca byłoby dla 14
Dobrze by było gdyby wypowiadali się też kapitanowie innych klanów, bo po mojej wypowiedzi tylko Asteck napisał.
Ja mogę wprowadzić zmiany już na ten sezon, najwyżej przesuniemy o tydzień początek rozgrywek aby ogarnąć ewentualne roszady w składach. Na ten sezon byłoby ograniczenie takie jak napisałem czyli
1x Eliga
2x 1 liga
3x 2 liga i niżej
Na kolejny mam już jakiś pomysł tak aby jeszcze więcej klanów miało swoją szanse, ale to później bo na ten sezon to napewno nie zdąży wejść.
Tylko prosiłbym o wypowiedzenie się przez kapitanów, bo wprowadzać coś bez zgody większości jest raczej nie w moim stylu.

Kukuczka

Ja z mojej strony moge powiedziec tyle ze powodem mojej rezygnacji bylo wlasnie duze roznice miedzy czolowymi klanami a reszta zespolow dla mnie to sie mijaly z celem takie rozgrywki o jechac zeby jechac.Wydaje mi sie ze jedyna sluzna propozycja jest wyrownanie sił w klanach wtedy by te rozgrywki miały jak dla mnie jakis sens i zdecydowanie powinno byc ciekawiej w calych rozgrywkachUśmiech
Podział na:
1x Eliga
2x 1 liga
3x 2 liga i niżej
Wydaje mi sie dobry ze powinien wlasnie wyrownac siły klanów i tez powinny pozostac w starej formie te rozgrywki.
Hmm stary system?? Moim zdanie czwórmecze by bardziej wyrównały i byłoby ciekawiej, no ale ok każdy ma inne zdanie.
W sumie mogę powiedzieć też przewidywane inne ogranieczenie na następne sezony.
Coś w stylu KSM drużyn, ale tu punktacja wyglądałaby tak:
Eliga- 0 pkt
1 liga - 1pkt
2 liga - 2 pkt
3 liga - 3 pkt itd.

Klan może mieć min. 10 punktów
czyli w najbardziej optymalnym ustawieniu:
1x Eliga
2x 1 liga
1x 2 liga
2x 3 liga
lub
3x 1 liga
2x 2 liga
1x 3 liga

Tutaj kombinacji pewnie będzie więcej.

A no i przy tym zostaje że max 1 Eligowiec żeby nie było że będzie 4x Eliga i 2x 5liga, wtedy też jest 10 pkt, ale siła klanu zdecydowanie inna.
Stron: 1 2