Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: SZKÓŁKA JUNIORSKA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(2013-01-29, 21:29:56)kamykov napisał(a): [ -> ]W skrócie: to im wyższy masz poziom szkółki to zawodnicy mniej dni będą potrzebowali do skoku skilla. A teraz to wszyscy dostają raczej jednakowych juniorów tak że zieloni 12 latkowie będą mieli przedział 34-36.
Więc nie łam się bo nie od razu Rzym zbudowali

Kamykov,
skąd wziąłeś informację, że poziom szkółki wpływa na prędkość trenowania juniorów ? Przeglądam sobie "Pomoc-szkółka" i widzę, ze poziom wpływa tylko na ilość juniorów jakich możesz trenować. Na szybkość trenowania mają wpływ trener i talent zawodnika.
Skoro szkółka została "osłabiona" to powinny też zostać zmniejszone kryteria dla zdających licencję, bo widzę, ze teraz mając 16-latka ze średnią ok 41 (talent 5) to nie ma szans żeby zdać licencję.
Właśnie, przy starej szkółce (poprzedniej) poziom zdawalności wynosił mniej więcej 49, a jaki teraz jest ustalony poziom ? Faktycznie jest zagłostka czy ze średnią 41-43 wysyłać w ogóle juniora na egzamin.
Na moje to w ogóle nie powinno być durnowatych licencji. Powiedzmy, że adept osiąga poziom średniej=44 pkt. i z automatu zostaje wcielony do kadry zawodniczej (no chyba, że gracz woli takiego delikwenta dłużej potrzymać w szkółce). Oczywiście wymagany byłby wiek 16 lat dla takiego adepta.

Chociaż ja bym poszedł jeszcze dalej i w zawodach towarzyskich dopuściłbym do startu już 15 latków, a dopiero w wieku 16 lat zawodnik mógłby jechać w lidze.

Asteck666

(2013-02-04, 10:24:18)telkosr napisał(a): [ -> ]
(2013-01-29, 21:29:56)kamykov napisał(a): [ -> ]W skrócie: to im wyższy masz poziom szkółki to zawodnicy mniej dni będą potrzebowali do skoku skilla. A teraz to wszyscy dostają raczej jednakowych juniorów tak że zieloni 12 latkowie będą mieli przedział 34-36.
Więc nie łam się bo nie od razu Rzym zbudowali

Kamykov,
skąd wziąłeś informację, że poziom szkółki wpływa na prędkość trenowania juniorów ? Przeglądam sobie "Pomoc-szkółka" i widzę, ze poziom wpływa tylko na ilość juniorów jakich możesz trenować. Na szybkość trenowania mają wpływ trener i talent zawodnika.

Zależy, zależy, im wyższy poziom tym zawodnik szybciej trenuje:

Poziom Ilość dni treningu potrzebny do skoku gdy talent juniora wynosi 3

1 poziom - 30 dni (licząc od poniedziałku do piątku)
2 28
3 26
4 25
5 24
6 24
7 23
8 23
9 22
10 22
11 21
12 21
13 20
14 20
15 20

Dodatkowo szybkość treningu w szkółce zależy od talentu
Talent 1 +2 dni dodajemy do dni w treningu
2 +1 dni dodajemy do dni w treningu
3 Jak w powyższej tabeli
4 -1 dzień odejmujemy do dni w treningu
5 -2 dni odejmujemy do dni w treningu

Również zależy od trenera jakiego posiadamy i przedstawia się to następująco

Bez trenera 0 dni
Amator 2 500 - 1 dzień szybciej
Z wykształcenia 10 000 - 2 dni szybciej
Były żużlowiec 20 000 - 4 dni szybciej

Dodatkowo gdy junior posiada coraz wyższą umiejętność skilli to może potrzebować jednego dnia więcej w treningu by nastąpił skok.
mój junior miał średnią 45 jak zdał egzamin, a na LT teraz widziałem 16latków ze średnią 60
(2013-02-04, 21:47:31)sandro85 napisał(a): [ -> ]mój junior miał średnią 45 jak zdał egzamin, a na LT teraz widziałem 16latków ze średnią 60

To o czym piszesz to nie wina funkcjonowania szkółki tylko przeskoku, który niestety został wprowadzony zbyt pochopnie. Powinniśmy systematycznie co sezon obniżać średnią, a pojechaliśmy z nią gwałtownie w dół. Tak jak pisał wcześniej Asteck, wprowadzenie nowej szkółki miało na celu zablokowanie wyciągania z niej co chwile jakiś koksów. Jedyny błąd to to, że tak gwałtownie zjechaliśmy.

Nie wiem jak Stefik ustawił poziom zdawalności więc nie wypowiadam się na ten temat.

Co do wpływu poziomu szkółki na szybkość szkolenia to ten wpływ istnieje. Najlepiej odszukajcie w archiwum temat szkółki juniorów i tam było wszystko opisane.

Pzdr
Rozumiem, trzeba odczekać kilka sezonów nim to się unormuje i będziemy widzieć efekty nowej szkółki. A co do koksów, to trzeba odczekać aż odejdą na emeryturę Uśmiech

Pzdr
Asteck, a przypadkiem tabela którą zapodałeś nie dotyczyła tylko starej szkółki??? Jeżeli jednak dotyczy też nowej, to ciekawe dlaczego w/w informacje nie znajdują się w zakładce "pomoc-szkółka juniorów" :/

Asteck666

Sandro - dokładnie, trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać aż koksy przejdą na emeryturę Smutny Pisalem o tym na poprzedniej stronie. Ale to jeszcze nie koniec, bo w szkółkach jeszcze sie szkolą mutanty (ci ktorzy mieli 12 lat podczas zmiany szkółki, dopiero z niej wyjdą)

Tomecki - tabela dotyczy nowej szkółki, w starej szkólce nie było trenerów i szkółka miała 20 poziomów, a nie 15.

Dlaczego tego nie ma w pomocy? To pytanie nie do mnie niestety, moja moc konczy sie na czyszczeniu spamów i służeniu radą tyle na ile wiem z doświadczenia.
Dzisiaj u jednego mojego zawodnika minęło 15 dni "roboczych" i powinien mieć skok, moze ma wysoki skill i potrzebuje 16... jutro będę mógł sie z wami podzielić czy rzeczywiscie w praktyce ta tabela się sprawdza, czy robić bojkot Język
Asteck to było pytanie do Stefika, który chyba zagląda na forum raz na ruski rok :] Henrik i brylant też coś się mało udzielają.

MarekAureliusz

(2013-02-04, 23:04:16)sandro85 napisał(a): [ -> ]Rozumiem, trzeba odczekać kilka sezonów nim to się unormuje i będziemy widzieć efekty nowej szkółki. A co do koksów, to trzeba odczekać aż odejdą na emeryturę Uśmiech

Tylko zanim oni pójdą na emeryturę, minie powiedzmy jakieś 15 sezonów, czyli na oko 7 lat Uśmiech
Nom niestety trochę zejdzie niczym rządzić zawodnicy którzy przychodzą teraz do szkółek
"Nie od razu Rzym zbudowano"
mam pytankoJęzyk jest sens trzymać 14-latka ze śr51 ale talentem 1:o?

haha i sorki za pomyłke działów myślałem że to pytania a to propozycjeDuży uśmiech
Stron: 1 2 3 4