Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Innowacyjna gra żużlowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Masz do wyboru załóżmy 3 ligi w których możesz jeździć jako zawodnik i to by było:
założmy ze w dni tygodnia jeżdżą ligi (przykładowo)
piatek - niemiecka, dunska
sobota - czeska, ukraińska
niedziela - polska, rosyjska
poniedziałek - szwecka, angielska
i masz do wyboru z 3 ligi (no i oczywiście jak dostaniesz kontrakt od klubu)
Można byłoby zatrudniać swój team, masażyści, trenerzy, mechanicy, środki transportu
Swój garaż czyli kupno poszczególnych części maszyny
Np, jak już się jest w danym klubie, to miejsca treningowe dla zawodników, sponsorzy
Oczywiście klub dawałby Ci wynagrodzenie za jazde
Na pewno coś takiego by się widzało Duży uśmiech
Też coś takiego bym widział do tego mogłyby być zawody indywidualne Oczko
A ja bym zaproponował, żeby mecze różnych lig odbywały się tak jak na prawdę, a więc: Anglia w poniedziałek, środę, czwartek i piątek (zawsze ktoś będzie pauzował), Szwecja (może być też liga fińska) we wtorek, Dania i Rosja w środę i piątek, Czechy w czwartek, Niemcy w sobotę, Polska w niedzielę . Może tak, że liga rosyjska i niemiecka jeździ co dwa tygodnie, a liga fińska co trzy tygodnie. No i oczywiście przeróżne turnieje (np. Złoty Kask, różne mistrzostwa, różne memoriały itd.). I ja był bym też za jeszcze jedną rzeczą. Otóż dostawać biegopunktówkę, czyli im więcej punktów zdobędziesz tym więcej kasy dostaniesz no i oczywiście całą reszta co Speed napisał...

A tak w ogóle już jakieś pracę trwają, czy nie??
powoli ale trwaja
cos na wzor bodaj footballteam? pogralbym
noo cos ala tyle ze zuzlowe ;p
Ja jak najbardziej byłbym zainteresowany taką grą. Myślę, że spokojnie znalazłoby się 1000 osób chętnych na grę.

Jeśli chodzi o 'zawartość gry', myślę, że można w dużej mierze oprzeć się o silnik gry go2goal.

Gra polegałaby na tym, że tworzymy własnego zawodnika (juniora), którego to prowadzimy przez całą karierę. Na początku wybieralibyśmy jego główne atrybuty, które w późniejszej fazie gry odgrywałyby znaczną rolę.

Np. moglibyśmy wybrać:
a) agresywny/waleczny
b) zimna krew
c) wzorowy kapitan
d) ... itd

I tak, zawodnika a) cechowałaby waleczność, jednak miałby on nieco większy % szans na złapanie kontuzji, upadku. Zawodnik b) w połączeniu z wysokimi umiejętnościami byłby bardzo cenny w biegach nominowanych czy też biegach o medale indywidualne. Zawodnik c) jeździłby znakomicie parowo, w przypadku stosowania jokerów itd. puszczałby kolegę w razie takiej potrzeby. itd.

Oprócz głównego atrybutu który byśmy wybierali początkowo mielibyśmy bezpośredni wpływ podczas gry na inne czynniki które ulegałyby zmianie. Np. kondycja zawodnika, jego morale (samopoczucie/zadowolenie/nastawienie). Następnie mielibyśmy możliwość trenowania normalnych umiejętności potrzebnych na żużlu, czyli siłę, technikę jazdy, refleks czy waleczność. W zależności od tego co trenujemy, inaczej wyglądałaby nasza postawa na torach twardych, grząskich czy też normalnych.

Gdy stworzymy naszego zawodnika będziemy musieli znaleźć klub. Kluby mogliby tworzyć Ci gracze, który wykupią pakiet VIP. Nie byłby on jednak stosunkowo drogi, by nie było deficytu drużyn. Gdybyśmy mieli jednak problem ze znalezieniem klubu będziemy mogli startować w drużynie prowadzonej przez BOTa (komputer). Wówczas jednak nie mielibyśmy wpływu na to jak często startujemy w zawodach ligowych czy też sparingach.

Tak więc w grze gracz może być zawodnikiem lub też zawodnikiem i managerem klubu. W opcji numer 2 mamy wpływ na to kto u nas jeździ (dogadujemy się z kolegami, zachęcając ich do startu w naszym klubie). Wystawiamy składy, przydzielamy pensje zawodnikom, przygotowujemy tor, rozbudowujemy stadion czy też określamy zakładaną taktykę na mecz.

W grze występowałyby dwie waluty. Ogólnodostępna (PLN) - w której płacona byłaby pensja zawodnikom, za które to moglibyśmy kupować silniki, opony, kevlary itd. Występowałaby także waluta specjalna (GOLD) - którą uzyskiwalibyśmy na dwa/trzy sposoby. Pierwszy to powiedzmy zaproszenie kogoś do gry (tzw. polecenie użytkownika) - nagroda 5 GOLD's, zalogowanie się do gry - 1 GOLD (nagroda przyznawana jednorazowo, raz na 24h) oraz poprzez wykupienie za pomocą przelewu/sms'a.

Specjalną walutę przeznaczalibyśmy na pewne unikatowe/specjalne rzeczy w grze np.
- 500 GOLD's - możliwość stworzenia własnego klubu
- 50 GOLD's - zakupienie unikatowego silnika motocyklu (bardzo szybki, ale mało wytrzymały)
- 20 GOLD's - możliwość zmiany imienia zawodnika
- 10 GOLD's - możliwość zmiany nazwy stadionu
- 5 GOLD's - możliwość dodania avataru

Dzięki specjalnej walucie gra by żyła, z uwagi na to, że za częste logowanie otrzymujemy "złotą walutę" - GOLD's. Dla niecierpliwych chcących założyć team istniałby zakup przez przelew czy sms.

To taka moja mała wizja gry. Myślę, że sporo kodu gry możnaby uzyskać z SW, jak silnik meczowy np. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli testować wersję beta gry ... no właśnie. Jaka nazwa gry? Uśmiech

Może GoldSpeedway albo SpeedwayFactory? Język
Z tego co wiem gra nazywać będzie się Speedway Star
Nie macie pisac kto jest za, kto przeciw tylko jakies pomysły, bardziej rozbudowane własne zdanie, pomocne rady.
To ma być na innej stronie tak ? Czy likwidacja speedway world ?
Mam taki pomysł aby założyć drużyny takie jakie są w ekstralidze i w 1 i 2 lidze. I do tego ci sami trenerzy np: Unia Leszno - Roman Jankowski i w tym klubie jeździliby gracze, potem Tarnów - Marek Cieślak i gracze. Tak samo w Angli, Szwecji i Dani. Jeżeli byłoby duże zainteresowanie tą stroną można założyć inny serwer w którym byłoby tak samo jak powyżej czyli jeżeli zapełni się pierwszy serwer zakładamy serwer nr 2 i tak dalej aby pomieścić wszystkich. Można też wprowadzić zdjęcia kto chce nie koniecznie przymusowe. Takie jak w www.soccerstar.pl lub wysłanie swojego zdjęcia z jakiegoś portalu społecznościowego lub zrobienie kamerką internetową.
No becik dobrze kombinuje Oczko. Moglibyśmy wybrać sobie kogoś ze składu prawdziwej drużyny, czyli np. Jarek Hampel. I tak, gdyby każda drużyna miałaby już komplet można by zacząć rozgrywki Uśmiech
Piter4 nie o to mi chodziło.
Własne imię i nazwisko np: Jan Kowalski.


Jak idą prace ? W tym roku ruszy ta gra ?
Gra bedzie działała na innnes zasadzie niz piszecie. Przeczytajcie 1 post.
stefik to to będzie jak footballteam identyko czyli nic ciekawego lepsze pomysły maja koledzy
to sie okaze
Stron: 1 2 3 4