Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Stadion--->kibice
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Co z tymi kibicami co przychodzą na mecz?
Na dzień dzisiejszy nie opłaca sie rozbudowywać stadionu i to może powiedzieć każdy.
U mnie na stadionie pojawia się maksymalnie 12500 kibiców, a mam ponad 27000 miejsc, czyli przychodzi mniejsza połowa (oczywiście przy słonecznej pogodzie),, na dzień dzisiejszy nie ma szans na więcej.
Moja propozycja jest taka że jeżeli już ktoś ładuje w stadion to niech nie idzie to tylko w cyferki, ile ludzi może przyjść, tylko niech poprostu przychodzą na mecz w większej ilości, bo na to na dzień dzisiejszy jest przygotowany mój stadion. Jeżeli to się nie zmieni, to ja będę kolejną osobą która zaprzestanie ładować w stadion. Stefik rób coś z tą grą, bo zaczyna nie być już za fajnie...Liczę na jakąś odpowiedź z "góry" w tym wątku i zadziałanie w tym kierunku.
Oczywiście popieram. Jeśli nie od tego, to przynajmniej niech od następnego sezonu wielkość stadionu ma wpływ na liczbę kibiców.
Również popieram, dobrze że dopisałeś że czekasz na odpowiedź Język
Był☺o by mile widzialen jak by ktoś zaproponował jakies wzory, wyliczenia jak am dzialac systemz uwzednieniem cen, ilosci miejsc i rekalmy Uśmiech
Szkoda że się na tym nie znam:/

A do tej pory jak działa? Przecież wie że jak jest mało miejsc to przychodzi mniej ludzi i jakoś ilość ludzi do reklamy też się dobrze rozkłada ale... no właśnie jest jedno ale, mianowicie wszystko się blokuje na 12-14 tysiącach wiary, a później wielka kicha,więcej nie przyjdzie czy ktoś ma 20000,30000 czy może później 40000 tysięcy miejsc to i tak przyjdzie namiastka(do 15000) ludzi.

A tak wogóle to moim zdaniem stefik powinieneś gdzies napisać:
"Słuchajcie drodzy gracze, nie dokonujcie rozbudowy stadionu powyżej 15 tysięcy miejsc, bo i tak nie przyjdzie wam więcej, bo nie potrafie zrobić wzoru, żeby system wyliczył to poprawnie"

A nie nabijanie ludzi w butelkę, ja się dałem NIESTETY nabrać. Dzięki to wszystko.
Jedno małe ale nie może być tak że ktoś z 4 ligi z rozbudowanym stadionem ma zarabiać więcej jak ktoś z 1 ligi. To powinno być uzależnione nie tylko od pojemności stadionu ale również od ligi czyli im wyższa tym więcej kibiców no i od cen biletów i nakładu na reklamę.
(2013-01-27, 23:26:27)Henrik napisał(a): [ -> ]Jedno małe ale nie może być tak że ktoś z 4 ligi z rozbudowanym stadionem ma zarabiać więcej jak ktoś z 1 ligi. To powinno być uzależnione nie tylko od pojemności stadionu ale również od ligi czyli im wyższa tym więcej kibiców no i od cen biletów i nakładu na reklamę.
Zdecydowanie się z tym zgadzam, bo jednak jakby nie było ekstraliga cieszy się większym widowiskiem niż np 4 liga, ale pamiętajmy że różnice nie mogą być zbyt duże, ponieważ ja mam przykładowo 28000 miejsc w 1 lidze a ktoś tam z ekstra ma 20000, 2 sezony później ja nadal buduje stadion, mam 40000 miejsc , ale spadłem przykładowo do 3 ligi, a ten z ekstra ma nadal te swoje 20 tys bo nie buduje. I wyszłoby na to że zarabiamy tyle samo bo dzieli nas różnica ligi a stadion mam 2 razy większy? Różnica musi być ale nie drastyczna, żeby zawsze ten co ma większy zarobił więcej.

Vinyll

Zgadzam się z tym , bo po co budować większy stadion jak tak mało kibiców przychodzi.
A jak miałeś pojemność 15tyś a później 18tyś itd... to nie zauważałeś że liczba kibiców nie rośnie? :>
Że nie ma różnicy między stadionem 13 a 18 czy 20-tysięcznym?
Więc pytanie po co ładowałeś pieniądze w coś co widziałeś że nie ma sensu? Uśmiech
Może to dobrze że jest limit kibiców bo dzięki temu my (starzy gracze) zwolnimy z ciągłym zarabianiem coraz to większych pieniędzy i damy szanse dogonić nas tym startującym? Jak tak dalej będzie szło to przepaść między e-ligą a 3,4 czy 5 ligą będzie nieosiągalna... jeśli już teraz nie jest...
Bo co to za biznes będzie kiedy początkujący za mecz ligowy u siebie (już to że jest kilka lig niżej jest startą) otrzyma 200tyś kiedy Ty po wprowadzeniu Twojego pomysłu będziesz ściągał 1mln!! ;>
I to nie jednorazowo bo na każdych 2 tygodniach będziesz bogatszy o 800tyś Oczko
Postawcie się trochę w sytuacji tych rozpoczynających grę Oczko Oczywiście nie chodzi o to żeby dać im wszystko na tacy ale przynajmniej dajmy im nadzieję na to że przy odpowiednim prowadzeniu swojego klubu mają tą szansę zaistnieć kiedyś, zaliczyć krótki epizod w 1 czy nawet w ekstralidze! Przy wprowadzaniu Waszych "udoskonaleń" nie mają szans bo w każdym elemencie będzie się powiększała ich strata...
I to moim zdaniem jest głównym powodem tego że część nowych graczy szybko się zniechęca. Bo nie widzą perspektywy na zaistnienie wśród tych najlepszych. Jest oczywiście grono tych którzy zostają i cieszą się jazdą w 4-5 lidze, prowadzą swój klub, swoją drużynę, zarządzają budżetem czy inwestują w stadion, ale to jest zajawka na dzisiaj bo coś nowego, coś nieznanego, coś czego nigdy nie doświadczyli i są tym pozytywnie nakręceni Uśmiech) ale za sezon, 2 sezony nie będą widzieć przyszłości w wyżej lidze niż 3 i też zaczną rezygnować.... IMSW dla 2,1 eligowców, puchar SW to samo, turnieje cieszące się największą reputacją typu SW liga też.... więc gdzie oni mają zostać zauważeni? jak mają się poczuć częścią tej gry?!
może trochę odbiegłem od tematu ale jak już pisać to pisać Duży uśmiech

A wracając no to trudnooo.... jeśli już tyle osób popędziło w ślepy korytarz i chcą się teraz wygrzebać to można by pomyśleć nad czymś oryginalnym. W konkurencji chyba (nie gram od 2 lat więc mogę się mylić) stworzyli infrastrukturę jak budowa restauracji, pubów, sklepów co równało się z większą liczbą kibiców :>
A jeśli już chcecie koniecznie aby pojemność wpływała na liczbę kibiców to proponuję aby każde kolejne miejsce/krzesełko czyli rozbudowa było droższe od poprzedniego o jakiś procent w sensie --->
Pojemność stadionu 10tyś i za rozbudowe kolejnych 200 miejsc stojących płacilibyśmy 150tyś
Lecz przy pojemności stadionu 25tyś rozbudowa kolejnych 200miejsc stojących kosztowałaby powiedzmy 700tyś...
Nie wiem.... wszystkim zwrócić za dotychczasową rozbudowę, cofnąć stadiony do pojemności 8tyś i robimy jak wyżej opisane? :>


Ja bym mimo wszystko zostawił jak jest Uśmiech
Ktoś był nieuważny wydał pieniądze bezcelowo ---> sam nie jestem święty i nie proponuję takich pomysłów celowo pod siebie bo również mam spory stadion na blisko 20tyś miejsc... Smutny

Hmm.. z tego co kojarzę to rundy IMSW są rozgrywane na najlepszych stadionach? To może tam znaleźć rozwiązanie i tym pokrzywdzonym z wielkimi stadionami za organizację danej rundy przyznać odpowiednie dochody? To jest raz w sezonie więc można przeznaczyć więcej gotówki i powiedzmy dla wszystkich którzy organizują (udostępniają stadion) 1-szą rundę za odbyty "turniej" dać 100% dochodów jakby to był mecz ligowy? czyli kibice i przychód jak z normalnej ligówki?
organizator 2-iej rundy 110% meczu ligowego, 3runda-120%, 4runda-130% itd.... Potraktowalibyśmy to jak wielką imprezę po prostu Uśmiech
może taki pomysł Was by zadowolił? Język

Pozdro! Uśmiech

Asteck666

Ja tez bym zostawił tak jak jest, Teves jakie widowisko tacy kibice Język
A motoarena ciągle zapełniona? A ile osób przychodzi na Spartę, a ile na Falubaz? Jak widać wielkość stadionu w realu nie ma za bardzo wpływu na ilosc kibiców, ba nawet ceny biletów nie mają.
Ale wracajac do gry, ja bym nie zmieniał, a jeśli już to różnice między ligami wlaśnie powinny być, co z tego ze będziesz mial 40000 stadion, ale np w 3 lidze? OK niech będzie szansa na zapełnienie takiego molocha, ale jak będzie walka o najwyższe cele, o medale w E-lidze
No tak tylko znowu nasuwa się pytanie dlaczego nie ma ostrzeżenia że ta gra nie potrafi pojąć rozbudowy stadionu powyżej 15000!
Wiecie co? troche bez sensu piszecie że "jakie widowisko tacy kibice""A jak miałeś pojemność 15tyś a później 18tyś itd... to nie zauważałeś że liczba kibiców nie rośnie? :>
Że nie ma różnicy między stadionem 13 a 18 czy 20-tysięcznym?"
To tak jakbyście namawiali do złego, i że to jak rozbudowywałem stadion to tylko i wyłącznie moja wina bo i tak to nic nigdy nie da w grze. TO PO CO FUNKCJA ROZBUDOWYWANIA powyżej 15 tyś?DLa zabawy? Widze, że od jakiegoś czasu tylko kłody pod nogi ta gra rzuca.

A może wprowadzić wreszcie te infrastruktury?
I przykładowo do mnie przychodzi te 12 tysięcy ludzi, ale jak wykupie jakieś tam punkty gastronomiczne itp to bedzie przychodziło 20ty ś, jak jeszcze dokupie jakieś "specjale" to kolejne te 5 tyś więcej przyjdzie?

Niech rozbudowa ma sens, bo narazie jest niemocą ze strony gry.
Osobiście uważam że rozbudowa powinna mieć sens oraz powinny być wprowadzone elementy infrastruktury które już długo i dawno były dyskutowane, jedyne czemu jestem przeciw to to aby nie było podziału kasy za mecz z/w na ligę ja rozumiem że w realu tak to może wyglądać ale to będzie kolejny cios w d... dla niższych lig, a chyba nie o to chodzi żeby robić dobrze ligom wyższym? im pierwsze ligi będą miały więcej kasy to i ich rozwój będzie lepszy, sprzątną lepszych jeźdźców i niższe ligi będą miały ciężko a i tak już nie jest lekko.
Wydaje mi się najrozsądniej byłoby ustawić limit normalnej rozbudowy na 15000 a jeśliby wprowadzić infrastrukturę to ona przyciągnęłaby dodatkowe 10000 a wszystko z równym uprawnieniem dla każdej z lig
I wpływy co mecz to 2mln O_o nie za dużo trochę?
Uważam że maxymalna ilość miejsc to 15-20k, może zróbmy tak aby na frekwencje większy wpływ miała cena biletów a nie tylko reklama
Dlaczego wiekszosc wprowadzan zmian ma ograniczac mozliwosc awansu druzynom ktore zaczeły gre pozniej od reszty. Tak wiekszosc zmian to powoduje:
*ograniczenia transferowe (ilosc zawodnikow)
*ograniczenia transferowe (ilosc dni w druzynie zawodnika ktory został kupiony)
*szkołka juniorska (premiuje tych ktorzy maja wysoki poziom szkołki, słabsze druzyny beda miały gorszych juniorow, wczesniej mogły miec takich samych tylko co najwyzej mniejsza ilosc)

Długo sie nie interesowałem ale pewnie mogłbym jeszcze wymieniac dalej, teraz moze stadion ?

Bo ktos jak głupek budował choc to nie dawało rezultatow, teraz zrobi propozycje i mysli ze jest fajny... Moze tak koniec z egoizmem tych ktorzy wczesniej zaczeli bo to sie robi nie do wytrzymania. Gorsze od ciagłych błedow w tej grze.

Moze jeszcze pojdzmy dalej i niech druzyny dostaja kase za staz w grze. Np grasz rok to masz 2 mln, grasz dwa lata to masz 4 mln a zaczynasz gre to nic bo masz byc zawsze gorszy. Moze byc ?
może zbyt drastyczna wypowiedź Grzyba ale po części się z nim zgadzam, tak jak wyżej pisałem trzeba robić coś aby nowi gracze widzieli światełko w tunelu, to ich właśnie przekonać do gry aby tu zostali i razem z nami tworzyli przyszłość SW a nie co chwilę pogłębiać naszą (starych graczy) przewagę...
Wybudowałem 15 poziom szkółki to zacznę płakać że nic z tego nie mam i nagle cała szkółka jest modyfikowana...
Teraz płacz bo w stadion włożyłem bezcelowo kasę i zaraz będzie zmiana w zarobkach ze stadionów...
dramaaaaat.....
zaraz będzie płacz że w moim regionie ciągle pada i propozycja żeby samemu sobie sobie "wybierać" w jakiej pogodzie się chce jeździć.... przez powiedzmy zadaszenie stadionu itp.
I ogólnie dałbym początkującym na starcie darmowy vip na 2 tyg aby mogli poznać wszystkie możliwości, tajemnice SW.
Bardziej doświadczeni gracze (czyt. bogatsi, z wyższych lig, z lepszymi zawodnikami, szkółką, stadionem) i tak poradzą sobie z taką przewagę którą już wyrobili nad resztą Uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5 6 7