Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Kontuzje-czas leczenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Proponuję wydłużenie czasu leczenia zawodnika. Pamiętam mój zawodnik złapał kontuzje (chyba jakiś uraz kręgosłupa) zdrowie coś ok 50 i wyleczył to w parę dni (nie pamiętam ile to było dni ale chyba 5) uważam że taki uraz powinien leczyć nie krócej niż 15-20 dni, wiadomo liczby to już kwestia dogadania się. Co nam to daje ? Zmusi menagerów do pewnych manewrów czyli zainwestowania w jakiegoś wartościowego rezerwowego zawodnika oraz może już nie będzie z góry przewidziany wynik meczu tylko może więcej niespodzianek będzie ( :
20 dni? jak dla mnie za dużo, dużo za dużo to jest 1/5 sezonu, prawie 3 kolejki, jak dla mnie jest ok tak jak jest jak chcesz dłużej leczyć ziomków to nie wykupuj im szpitala Duży uśmiech
Chodzi mi o to aby gra była bardziej zbliżona do rzeczywistości (:
Nie przesadzajmy z tymi kontuzjami. W rzeczywistości jest coś takiego jak zz a w grze nie ma i moim zdaniem nie powinno być a kontuzje i tak są dotkliwe jeśli zawodnika nie wyślesz do szpitala(choć w realu zawodnicy też śmigają do Anglii na lasery)
Moze trzeba troszke skorygowac czas leczenia w zaleznosci od rodzaju kontuzji ale przesadzac tez nie mozna... W rzeczywistosci sezon trwa pare miesiecy a u nas duzo krocej przeciez. Ale prawda jest ze w rzeczywistosci po urazie kregoslupa nieraz zawodnik traci caly sezon...
Faktycznie w rzeczywistości jest ZZ, tutaj nie mam pomysłu na wdrożenie jej(jeżeli ktoś ma to chętnie poczytam). Mam jeszcze jeden dodatek do tematu, po pierwsze tak jak pisałem wcześniej (może 20 dni to faktycznie za długo przy zdrowiu 50) niech to będzie powiedzmy nie krócej niż 15 dni. Z tym że np. zawodnik który ma zdrowie nie mniej niż 50 to może jechać w meczu/sparingu tylko że :
zdrowie 50 ( szansa że zawodnik uzyska czas gorszy np 0.5-1s będzie wynosić 50% i powiedzmy 21% że zawodnik danego biegu nie ukończy i wycofuje się z zawodów)
zdrowie 55 (45% i 18%)
zdrowie 60 (40% i 15%)
zdrowie 65 (35% i 12%)
zdrowie 70 (30% i 9%)
zdrowie 75 (25% i 7%)
zdrowie 80 (20% i 5%)
zdrowie 85 (15% i 4%)
zdrowie 90 (10% i 3%)
zdrowie 95 (5% i 2%)
Aha i jeszcze jedna sprawa jeżeli zawodnik wystartuje w meczu/sparingu to leczenie wydłuża sie np. 1-2 dni. Wiadomo sekundy, dni leczenia, procenty do dopracowania.
Myślę że w miarę jasno opisałem o co mi biega (:
no nie powiem ale coś w tym jest co teraz napisałeś, ma to potencjał, jak dla mnie Język tylko faktycznie liczby można by później obgadać jeszcze
Gdzie wprowadziłbyś korekty jeżeli chodzi o liczby? (:
trochę rygorystyczniej bym proponował
zdrowie 65 - 70% szans na czas gorszy od 1 sekundy do 2 - 25% że nie ukończy biegu
zdrowie 70 - 60% - 19%
zdrowie 75 - 50% - 14%
zdrowie 80 - 40% - 10%
zdrowie 85 - 30% - 7%
zdrowie 90 - 20% - 5%
zdrowie 95 - 10% - 3%
Co Ty na to?

dodatkowo można by poprawić opisy co do punktów zdrowia żeby np uraz kręgosłupa nie miał 50 a biegunka 60 bo to nie logiczne, nie wiem jak to teraz jest ale niech też trafia się kontuzja ze skutkiem zdrowia na poziomie np 20 dla powiemy kregoslupa wtedy czekasz az go podleczysz do 65 i mozesz wystawiac choc nie jest w pelni zdrowy

chodź tak na prawdę to nie wiem czy jest nam potrzebna zmiana w tym kierunku...
Wydaje mi się że byt rygorystycznie ale też nie uważam że moje proporcje są dobre.
Zapewne cześć będzie przeciw tej propozycji. Ja tylko chcę zbliżyć grę do rzeczywistości (: I to jest jedyny powód zaproponowania tej propozycji (:

MarekAureliusz

Jak na moje proponowana przez Jacka tabelka jest lepsza, "realniejsza".
Nie sądzę żeby dobrym pomysłem było żeby zawdonik z 50% zdrowia w ogóle mógł na tor wyjechać, powiedzmy te 65-70 już ujdzie.
I jak na moje to zawodnik z biegunką powinien robić lepsze czasy niż normalnie Duży uśmiech
W sumie szkoda, bo prędzej wykorzystywałem kolesia z kontuzją gdzie popadnie żeby mi się ilość startów innych zawodników zgadzała ;D hehe a tak to by mu się jeszcze czas leczenia wydłużał.. yhh niefajnie..
czas leczenia nie wydłuży się jakoś bardzo znacząco a plusem będzie możliwość że zawodnik pojedzie w meczu i będzie mógł normalnie punktować dla drużyny
W planach jest zrobienie leczenia także przez weekend więc, czas leczenia się też trochę skróci i nie wiem czy ten pomysł będzie potrzebny.
Nie chodzi o skrócenie czasu leczenia tylko o to aby temat kontuzji był zbliżony do rzeczywistości (:
Stron: 1 2