Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Kasa z transferów wychowanka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kiedyś już dawałem tą propozycję, ale pomimo dużej liczby pozytywnych komentarzy nie było informacji czy ta propozycja została przyjęta czy odrzucona i dlaczego.

http://www.speedway-world.pl/forum/showt...4#pid26794

"Od podatku od sprzedaży zawodnika część pieniędzy można było by przeznaczać dla klubu, którego zawodnik jest wychowankiem.( Słyszałem, że Malmö FF kosi dużą kasę z transferów Ibrahimović'a). Właśnie tą propozycję głównie chciałem skierować do klubów z niższych lig, którzy mięli dobrych juniorów, ale nie byli w stanie ich utrzymać. Dlatego proponuję, żeby procentowe wpływy z transferu dla klubu macierzystego zawodnika były zależne od ligi w jakiej aktualnie występuje klub:
EL - 0,25%
1L - 0,5%
2L - 1%
3L - 2%
4L - 4%
5L,6L - 6%
Z każdego transferu było by pobierane tyle ile wynosi aktualnie podatek, i następnie przekazywane do klubu.
np. Zgodnie z danymi Sothisa przy sprzedaży za 7 baniek gdyby zawodnik był wychowankiem czwartoligowca to klub dostaje 280 tys, a reszta(220 tys) jest pobrana na rzecz podatku. (Dla większego realizmu 700 tyś-> klub dostaje 28 tyś.)
Zwiększyło by to również atrakcyjność inwestowania w szkółkę."
bardzo fajne procenty Uśmiech znowu ciecie wplywow w e-lidze, a wplyw kasy dla nizszych lig Uśmiech

DUZE TAAAAAKKK !
Ciekawy pomysł (:
zgadzam sie
Dobry pomysł, drużyny z niższych lig mogłyby się wzbogacić o kilka dodatkowych groszy
Pomysł zacny ale mam jedno pytanie, z jakiej puli szły by te procenty? z podatku czy dodatkowe procenty byłyby mi zabierane z kwoty transferu?
Dobre pytanie bo pomysł bardzo fajny, a z jakiej puli to jest zagadnienie wartedyskusji

MarekAureliusz

Jak na moje to kasa z podatku powinna być przeznaczana na to. Bo odejmowanie od transferu wydaje mi się nie potrzebne, skoro kasa z podatku praktycznie przepada z gry.
Tyle ile jest pobierane teraz tyle było by pobierane dalej. Nie wiem ile dokładnie wynosi podatek, według tych danych jest to około 7%, (czyli 70 tys. z 1 mln.) Jeżeli zawodnik byłby wychowankiem 6 ligowca to dostaje on z tych 70 tys. 60 tys. a E ligowiec 2,5 tys. reszta z 70 tysięcy była by odprowadzana na podatek.
a no to spoko Uśmiech podoba mi się premiowanie niższych lig Duży uśmiech
Ta kasa pobierana by była z kasy kupującego tak? Czyli kupujący tracił by wartość transferu np 7 mln + kasa dla wychowanego klubu

EL - 0,25%
1L - 0,5%
2L - 1%
3L - 2%
4L - 4%
5L,6L - 6%

a sprzedający normalnie ponosił by podatek od sprzedaży ?
z tego co zrozumiałem to teraz 7% idzie na podatek a w projekcie byłoby tak że dla 6 ligi 6% 1%podatek a dla eligi 0,25% 6,75% podatek
To była by wydzielona część z podatku sprzedającego. Czyli tak jak jest teraz, tylko że część podatku była by odprowadzana do klubu, którego zawodnik jest wychowaniem. Tak jak przedstawił to Jack21.
Odrzucam. Zamykam.