Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Pensje zawodników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
w 3 lidze mam tygodniówkę 133k i chyba jest to najwyższa jeśli dobrze pamiętam.
Przeczytajcie mój post stadion kibice może po przeczytaniu tego postu ktoś będzie wiedział jak to zrobić ale prawda jest taka że chyba będzie to nie możliwe do udoskonalenia wszystko by trzeba było przewrócić do góry nogami a na takie rozwiązania chyba zgody nie będzie
http://www.speedway-world.pl/i,zobacz-42306-2 w powyższym linku macie dowód mojej frustracji pensjami zawodników. Junior ze średnią 68.4 w ekstralidze pensja 1250 zł. Junior ze średnią 60 w 6 lidze pensja z 7860zł. Jeśli "Władcy" nadal będą olewać sobie to forum i zajmować się tylko szukaniem przekrętów na LT i promocjami na konta VIP to ta gra nigdy więcej nie przekroczy 1000 graczy. Pozdrawiam i zachęcam do wzięcia się za pracę, ponieważ macie co robić!
a wiesz czemu 1250 zł bo mu kontaktu nie przedłużyłem po zakupie po wyjściu ze szkółki a mój inny junior http://www.speedway-world.pl/i,zobacz-43029 średnia 68,4 8801 zł
sothis ok ale chyba przyznasz że pensje nie są uczciwie rozłożone i trzeba to zmienić?
Zgodzę się, że pensje są czasem nie adekwatne do "mocy" zawodnika. Sam dlatego pozbyłem się wychowanków i taki sam los spotka za niespełna 2 sezony kolejnego z moich adeptów. Jego żądania finansowe są delikatnie mówiąc z kosmosu, a on nie ma szans załapać się nawet na szprycę od dużo tańszych, których mam w składzie. Nie mniej, nie oznacza to, że zarobki zawodnika mają być regulowane odpowiednio do ligi w której jeździ itp.. To nie ma sensu. Inna sprawa, że wielu userów ma po 14 lub więcej zawodników... Do kogo zatem pretensje ? Wielu też kupiło świadomie mocnych grajków nie patrząc na to, jaką tygodniówkę w danej chwili pobierają. Jak mnie nie stać na utrzymanie danego kolarza, to go nie kupuje. Tu kłania się aktualnie speedway z reala. Wielu decydentów zastawiło się, a teraz mają kłopoty finansowe i próbują renegocjować kontrakty. Czyja to wina - moja ? Ja budowałem skład przez 3 bite sezony tak, a nie inaczej, płacę śmieszne pieniądze za utrzymanie 10-osobowej kadry. Dlaczego zatem mam płacić więcej, dlaczego mnie mają dotknąć nowe propozycje ? To nie fair.
Zgodzę się na zmiany, ale dotyczące wychowanków. Bo przykre to, że szkole chłopaka kilka sezonów, a po niespełna 2 sezonach jazdy muszę się go pozbyć, bo ze średnią niespełna 60 chce 7,5k ? a czwartej ligi to on mi nie zwojuje...
(2013-07-01, 17:53:37)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]Nie mniej, nie oznacza to, że zarobki zawodnika mają być regulowane odpowiednio do ligi w której jeździ itp..

A jak to niby widzisz inaczej?
jest fair że w wyższych ligach masz większe dochody a pensje mają być takie same? to jest fair? dany zawodnik będzie brał mniej w 6 lidze niż w 1 bo dochodzi prestiż ligi i wyższy poziom
a Czy fair jest to, że bierzesz wyższą tygodniówkę a płacisz niższą lub taką samą pensję? W takim razie zrównajmy tygodniówki we wszystkich ligach i temat związany z pensjami idzie do zamknięcia.
(2013-07-01, 18:39:53)Jack21 napisał(a): [ -> ]A jak to niby widzisz inaczej?
jest fair że w wyższych ligach masz większe dochody a pensje mają być takie same? to jest fair? dany zawodnik będzie brał mniej w 6 lidze niż w 1 bo dochodzi prestiż ligi i wyższy poziom
A skąd Ty wiesz jakie pieniądze robią drużyny w wyższych ligach skoro mówisz o różnicach ? Ja jestem w 4 lidze (tak jak Ty) i mam takie dochody jak koledzy w II i I lidze (i to ja podałem ustawienia, a nie na odwrót). Z tego co wiem, niewiele więcej bierze znajomy w EL, więc może jakieś konkrety ?
A co do zawodników. Jeżeli jeden z drugim kupili sobie jak za darmo kilku kozaków na 6 czy 5 ligę nie zwracając na ich zarobki, to nie znaczy, że ja mam płacić teraz więcej tym, którym przedłużałem kontrakty budując skład na lata itd., by im pensje spadały. Niby dlaczego mam płacić też więcej swojemu juniorowi, skoro może być taki sam jak jego rówieśnik w 5, 6 lidze ? Jeden i drugi mają przykładowo 16 lat, ten sam talent i ta sama moc. To wg Ciebie będzie ok ? Bo jeżeli ktoś jest wyżej od Ciebie, to trzeba mu dowalić, a jak Ty dojdziesz na szczyt, to będziesz postulował za zmianami...
Zauważ, że ja też jestem w 4 lidze i nie pcham się na "salony", bo mnie na to nie stać. A awansować, by z hukiem spaść, też mnie nie interesuje. W żadnej dyscyplinie młokos nie dorówna staremu wyjadaczowi, dopóki nie zdobędzie odpowiedniego doświadczenia. Ułatwianie sobie zmianami pod siebie, też efektów nie da na dłuższą metę, a może okazać się jeszcze bardziej zgubne z perspektywy czasu.
misiek_kssg widzę, że jesteś na nie ze wszystkimi zmianami. każdy pomysł negujesz,ponieważ stworzyłeś sobie drużynę, nauczyłeś się gry i jest Ci tu dobrze. Czy rutyna nie jest dla Ciebie nudna? Czy nie potrzebujesz gryźć paznokci przed każdym meczem w obawie o wynik? Zauważyłem, że gracze z Ekstraligi i pierwszej ligi są w stanie wytypować wyniki meczów z dokładnością do 2 pkt. Gra staję się zbyt przewidywalna. Doskonale Cię rozumiem, ale czasami trzeba iść na kompromis. Z takim podejściem w grze zostanie 200 osób i będziesz jeździł mecze z botami.
Jestem przeciwny wszystkim zmianą, które godzą w graczy, którzy tutaj grają.
Obstawiam natomiast te zmiany, które dadzą korzyści wszystkim, a nie tylko wybranym.
Co to za logika. Karać nowinkami tych silniejszych, bo ktoś nie ma koncepcji/pomysłu i liczy na wynik w przeciągu sezonu ? Ja się męczę w 4 lidze drugi sezon i niestety przyjdzie mi chyba kolejny. Niestety. Ale nie będę obstawiał za tym, by ktoś mi otwierał szansę przez to, że po "portfelu" dostaną Ci wyżej. Buduje skład na kilka sezonów, kiedyś to zaowocuje i wywalczę awans tak jak inni, którzy nie postulowali za zmianami, by sobie ułatwić, a innym utrudnić.
Myślisz, że ja się cieszyłem obrywając po tyłku w tym czy poprzednim sezonie, że nie chciałem piąć się w górę z sezonu na sezon ? Chcę, ale to nie jest możliwe. Gdyby to było takie proste, to ta gra straciłaby sens. Pokaż na co Cię stać walcząc na tych samych zasadach, pokaż, że jesteś w stanie, ale powoli. Awansuj wyżej, zapewnij sobie spokojny byt i drobnymi przemeblowaniami w składzie walcz o awans. Jak to zrobisz, będzie to smakowało o niebo lepiej.
Kasa w wyższych ligach nie jest kolosalnie wyższa, różnica jest w tym, że Ci wyżej odkładają kasę, gdyż wydają ją z głową. Nie kupują zawodników na sezon, byle tylko dowalić rywalowi ten jeden raz, a za rok zlecieć "piętro" niżej...
(2013-07-01, 19:24:28)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]eżeli jeden z drugim kupili sobie jak za darmo kilku kozaków na 6 czy 5 ligę nie zwracając na ich zarobki, to nie znaczy, że ja mam płacić teraz więcej tym, którym przedłużałem kontrakty budując skład na lata itd., by im pensje spadały. Niby dlaczego mam płacić też więcej swojemu juniorowi, skoro może być taki sam jak jego rówieśnik w 5, 6 lidze ?

cholera tu nie chodzi o to że kogoś (a chyba starasz się też pić do mnie) nie stać na zawodnika i dlatego jest źle i szukamy zmian weź chociaż spójrz obiektywnie. No chyba mi nie powiesz skoro sam napisałeś "W żadnej dyscyplinie młokos nie dorówna staremu wyjadaczowi, dopóki nie zdobędzie odpowiedniego doświadczenia. " zatem młokos musi brać mniej niż doświadczony zawodnik a tak NIE JEST TU W TEJ GRZE!! o to głównie chodzi a nie o to że mi to przeszkadza, ja nie staram się dopasowywać gry do siebie a próbuje szukać rozwiązań i pomagać tak aby było lepiej a nie jak zawsze być na nie bo tak (w sumie coś dawno nic nie pisałeś aż się odzwyczaiłem od tego Twojego NIE Duży uśmiech) ja nie pcham się na salony bo też nie mam jak, ale czy naprawdę nic Cię nie denerwuje nic nie chcesz zmienić? podoba Ci się ta mega dysproporcja pomiędzy górą a dołem? jedni nie mają co z kasą robić i głupieją a drudzy zbierają 4 sezony żeby kupić kogoś kim będą mogli robi te spektakularne zmiany żeby wygrać mecz. Jeśli dobrze się przyjrzysz grze i przeanalizujesz odpowiednio to wyjdzie Ci że nikt na chwilę obecną kto zaczął gre w 2012 nie jest w stanie wejść wyżej niż 3 no może przy zajebi... wiatrach 2 liga bo aktualnie żądzą Ci którzy zaczęli od początku grę a dlaczego? bo mają 24 latków ze średnią ponad 80. Jak na razie zmiany m.in. szkółka w niczym nie pomagały drużynom z niższych lig. Podsumowując bo zaczynam odchodzić od tematu - tu wszystko rozbija się o mega niesprawiedliwość i dysproporcję a nie o to że ja chce sięgnąć szczytu
jeśli nie ruszamy pensji co jest wg głupotą bo są one z dup... brana jak narazie to zrównajmy tygodniówki bo nie powiesz mi że Eliga dostaje tygodniówki takie jak 6 liga - ale oczywiście tu dysproporcja może być tak? ale w pensjach to już nie?

(2013-07-01, 19:52:03)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]Co to za logika. Karać nowinkami tych silniejszych, bo ktoś nie ma koncepcji/pomysłu i liczy na wynik w przeciągu sezonu ?

Tu chodzi o odpowiednie proporcje pensji które teraz są chore a nie żeby dowalić eligowcom!

(2013-07-01, 19:52:03)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]Kasa w wyższych ligach nie jest kolosalnie wyższa, różnica jest w tym, że Ci wyżej odkładają kasę, gdyż wydają ją z głową. Nie kupują zawodników na sezon, byle tylko dowalić rywalowi ten jeden raz, a za rok zlecieć "piętro" niżej...

Ciekawe jest to co mówisz przez półtora sezonu uzbierałem 2mln - i kogo za to kupię? nikogo
I teraz Jack21 częściowo się z Tobą zgodzę. Masz wiele racji, ale miejscami nasze poglądy są zgoła odmienne. Mniejsza o to. Przestaję negować Wasz pkt. widzenia - przedstawię swój, a decydenci sami zdecydują co z tym fantem zrobić.
1. Różnica w tygodniówkach, wynika z wielu czynników. Drużyny w wyższych ligach posiadają choćby większe obiekty. Takie, które gracz w 6 lidze nie jest w stanie nawet czasowo wybudować. Stąd choćby dysproporcje.. Nie da się ukryć, że to główny czynnik napędzający nasz budżet.
Zgodziłbym się pokojowo równać... to żadna w pewnym sensie kara dla tych wyżej od nas.
2. Pensje. Zgodziłbym się w początkowej fazie na korekty dot. swoich wychowanków, gdyż to mnie najbardziej boli. Chciałbym jechać swoimi, ale mnie na to nie stać, więc ich sprzedaje. Skoki z 1250 zł na 6-7 tysięcy to koszmar. Pozostałych zawodników z czasem bym wyprzedawał, więc wydatki tygodniowe można byłoby z perspektywy czasu zmniejszyć. To by mi wystarczyło.
Mam propozycje, prześwietlcie mój skład , archiwum transferów i historie klubu - możecie wyciągnąć wnioski.
A także polecam prześwietlić Anioły Unibax (Teves) - to są dwa przykłady gry (które znam) że można grać różnymi sposobami odnosić jakieś tam sukcesy (np. jazda w 1 lidze).

A co do pensji to byłbym za tym by była zależna od skilla i mogła by się wahać nawet do 20-30tyś dla skilla 100 a 1250 dla skilla 50.
Ja myślę że odnośnie pensji to powinno być odwrotnie.jak jest teraz patrzyłem na LT gdzie był sprzedawany zawodnik z EL można powiedzieć że o podobnych skilach i średniej dla jasności zdecydowanie był lepszy wniosek nasówa się taki zawodnik z EL miał pensje 1250zł a mojemu ja musze płacić ponad 7000zl i tu jest problem ja uważam że powinien być jakiś inny przelicznik i wg mnie to teraz będzie przykład ale uważam że jeżeli zawodnik obojętnie jaki to jeśli w EL pobiera pensje 1250 zł to jeśli ja go sprzedam do niższej ligi o jedną klase to pensja jeo powinna spaść o powiedzmy 10 procent jeśli zostanie sprzedany o trzy klasy to jego pensja powinna spaść o 30 procent a jeżeli np EL zakupi sobie zawodnika z 6 ligi to takiemu zawodnikowi pensja powinnna skoczyć o 60 procent a na dzień dzisiejszy jest odwrotnie Moim zawodnikom musze płacić ponad 7000zl pensji gdzie w EL zawodnik o podobnym skilu i talencie pobiera pensje 1250zł więc jeśli to sie nie zmieni to my nigdy nie dojedziemy do 3 ligi bo poprostu nas nie będzie stać Ponadto nie wiem czy ktoś to zauważył ale kto najwięcej zabiera głosu na forum. Właśnie tacy gracze poniżej 3 ligi. z 6 lig też nie wypowiadają sie w żadnych tematach bo nie są zorientowani puki co a Ci z EL i 1-2 ligi piszą sobie różne statystyki i o żadnych zmianach nie wspominają może czasem ktoś z nich coś napisze ale jak już coś wspomni to na nie bo im tam jest dobrze i wiedzą że im nic nie grozi Więc nasze różne pomysły przemyślenia nic nie dadzą Poprostu trzeba zbierać kase oszczędzać raz na jakiś czas jak udasie kupić kogoś perspektywicznego to może uda sie coś tam ugrać Na moim przykładzie nie gram tu jeszcze roku jakoś tam coś udało sie sprzedać i kupić coś tam zaoszczędzić i teraz jestem w 4 lidze ale zanim opuszcze 4 lige to napewno w niej pozimuje bo co bym nie robił to szans żadnych z powodu finansowych a tych co mam teraz powiedzmy jak na realia 4 ligi w miaresutecznych to zanim wzmocnie sie odpowiednio aby awansować wyżej to oni już będą wiekowi i zaś bede w miejscu i tak będzie z nami wszystkimi wydaje mi sie że SW bez gruntowych zmian w przeciągu 2 - 3 lat przestanie istnieć

PS, odnośnie wychowanków uważam że jago pensje powinna rosnąć wraz z awansem do wyższej ligi Co mam na myśli jeśli przykładowo Misiek jesteś w 4 lidze i wychowanka sprzedasz do wyższej ligi np 3 to jego pensja powinna wzrosnąć o 10 procent a jeśli sprzedaż do niższej ligi np 5 to powinna spaść o 10 procent jeśli do 6 L to spadek o 20 procent i tak powinno być z każdym zawodnikiem w zależności gdzie będzie i z jakiej ligi przechodzi WG mnie jeśli zawodnik przechodzi wyżej o lige jego pensja powinna albo maleć albo rosnąć wtedy nie było by problemu Jeśli ja jestem w 6 L a kupie zawodnika z EL to pensja powinna spaść bo zawodnik nie jedzie wtedy w EL tylko 6 lidze i odwrotnie jeśli z 6 do EL to pensja takiemu musi wzrosnąć o tyle o ile lig idzie wyżej . 10 procent podałem dla przykładu dwie ligi wyżej 20 procent wzrost dwie ligi niżej pensja maleje o 20 procent
Stron: 1 2 3 4 5