Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Atut własnego toru - Nieprzewidywalność
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W żużlu jak w żużlu często zdarzają się niespodzianki. U nas na SW czegoś takiego nie ma. W zasadzie nasz udział ogranicza się do wystawienia składu na mecz i tyle nas tu widać czasem poleci jakaś zmiana która i tak nie przynosi efektu. Postanowiłem coś temu zaradzić aby tor gospodarzy stał się atutem a słabsze drużyny mogły bynajmniej w jakimś tam stopniu nawiązać walkę z silniejszymi drużynami Powinna zostać stworzona zakładka ,,Ustawienia Meczowe,, dla wszystkich drużyn Na czym by to polegało Ustalając skład na mecz tak jak było do tej pory była by możliwość jeszcze wybrania Opcji Poziomu Mamy trzy rodzaje nawierzchni i każda drużyna ma swoją nawierzchnie tu by się nic nie zmieniło Każdy gospodarz spotkania jeśli ma przykładowo tor normalny miałby do wyboru

Poziom 1 Normalny tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 5 stopni
Poziom 2 Normalny tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 10 stopni
Poziom 3 Normalny tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 15 stopni
Poziom 4 Normalny tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 5 stopni
Poziom 5 Normalny tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 10 stopni
Poziom 6 Normalny tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 15 stopni
Poziom 7 Normalny tor - Środek toru kąt nachylenia 5 stopni
Poziom 8 Normalny tor - Środek toru kąt nachylenia 10 stopni
Poziom 9 Normalny Tor - Środek toru kąt nachylenia 15 stopni
Tak samo stworzone by były Poziomy dla nawierzchni Grząskich i Twardych czyli
Poziom 1 Grzaski tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 5 stopni
Poziom 2 Grząski tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 10 stopni
Poziom 3 Grząski tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 15 stopni
Poziom 4 Grząski tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 5 stopni
Poziom 5 Grząski tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 10 stopni
Poziom 6 Grząski tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 15 stopni
Poziom 7 Grząski tor - Środek toru kąt nachylenia 5 stopni
Poziom 8 Grząski tor - Środek toru kąt nachylenia 10 stopni
Poziom 9 Grząski Tor - Środek toru kąt nachylenia 15 stopni
Poziom 1 Twardy tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 5 stopni
Poziom 2 Twardy tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 10 stopni
Poziom 3 Twardy tor - Wewnętrzna kąt nachylenia łuku 15 stopni
Poziom 4 Twardy tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 5 stopni
Poziom 5 Twardy tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 10 stopni
Poziom 6 Twardy tor - Zewnętrzna kąt nachylenia łuku 15 stopni
Poziom 7 Twardy tor - Środek toru kąt nachylenia 5 stopni
Poziom 8 Twardy tor - Środek toru kąt nachylenia 10 stopni
Poziom 9 Twardy Tor - Środek toru kąt nachylenia 15 stopni
Teraz najważniejsza rzecz przykład Gospodarz mający Normalny TOR przy ustalaniu składu na mecz wybierał by sobie poziom od 1 do 9 Przykładowo wybrałem sobie poziom siódmy i to by zostało zapisane przy podaniu składu Gość wie tyle tylko że mecz będzie rozgrywał na torze Normalnym ale też by musiał wybrać któryś z tych poziomów czyli od 1 do 9 przykładowo wybrał Poziom 4 więc różnica w wybranych poziomach wyniosła by trzy poziomy i tu zastosowało by się przelicznik 0,25 sek. a że różnica w wyborze wyniosła trzy zostało by to pomnożone 0,25 x 3 = 0,75 sek I o taki czas goście by jechali wolniej jeśli goście by trafili z takim samym poziomem co gospodarze nie tracili by nic ze swoich czasów Teraz tylko kwestia jest czy przeliczać różnice pomiędzy poziomami o współczynnik 0,25 sek. czy też inny Pytanie też czy podczas meczu drużyna przyjezdna mogła by zmieniać poziomy np co bieg czy też zostało by to tak jak zapisała w ustawieniach w zapisanym składzie Myślę że takie rozwiązanie nie jest głupie i mecze stały by się ciekawsze a własny tor stałby się atutem Zapraszam do dyskusji na ten temat jak i też może innego lepszego pomysłu a może też o zwiększeniu ilości poziomów

anonim-04

jestem w 10000000% za
pomysł jak najbardziej dobry i napewno urozmaicił by gre ktora robi sie dosc nudna po pewnym czasie. Jesli chodzi o ustawienia to najlepiej by było gdyby sie to wszystko ustawiało przed meczem bez mozliwosci manipulacji w trakcieOczko

anonim-04

dlaczego nie?? przeciez przyjezdni cały mecz sie dopasywuja
no masz racje ale wez pod uwage ze gdybys od pierwszego biegu mogł dokonywac zmian to ta opcja nie przyniosła by wielkiej rewolucji według mnie chociaz z drogiej strony jest sporo mozliwosci i trafienie w odpowiednia mogła by sie okazac nie taka prosta
myśle że przy większej ilości poziomów przyjezdni mogli by szukać odpowiedniego ustawienia ale przy tych 9 poziomach został bym przy tym aby ustawienia pozostaly takie jakie rywal podał ze składem
no albo mozliwosc dokonania zmiany ustawien gdzies na półmetku spotkaniaUśmiech

anonim-04

no dokładnie jesli masz pecha to mogł bys nawet do 9 biegu sie dopasowywac
Atut własnego toru istnieje w tej grze i nie wydaje mi się, aby musiałby być jeszcze bardziej naciągany. Nie zgodzę się też, że nie zdarzają się tu niespodzianki, bo już kilka ich było, a w ostatniej kolejce, byłem bliski doświadczenia wręcz na własnej skórze sensacji. Mega opór postawiła mi drużyna, która jest skazana na spadek, ale po kilku spektakularnych ruchach na LT wcale nie jest to jeszcze przesądzone.
Piszesz też, że, cyt."w zasadzie nasz udział ogranicza się do wystawienia składu na mecz i tyle nas tu widać czasem poleci jakaś zmiana która i tak nie przynosi efektu."...
Proponuję przeglądnąć kilka spotkań (żeby daleko nie szukać) w mojej klasie, a doświadczysz naocznie, że wiele się dzieje, od 1 do 15 biegu.
Poniżej mecz, gdzie: prowadziłem, nagle zacząłem przegrywać i na koniec cudem mój zawodnik "odpalił" i zremisowałem (pierwotnie po czasach miałem mecz w plecy)
http://www.speedway-world.pl/i,live-172927
Inny mecz, gdzie przegrywałem, ale na koniec kilka konkretnych zmian i wygrałem rzutem na taśmę
http://www.speedway-world.pl/i,live-144570
Takich spotkań było więcej, w każdej lidze, klasie...
Nie dajmy się zwariować. Bez umniejszania komukolwiek. Nie istnieje taki "atut", który pozwoliłby drużynie z Krosna pokonać, ba... nawet nawiązać równorzędną walkę z toruńskimi Aniołami... Nie ma takiej również możliwości tutaj, by świeży gracz z 6 ligi po kilku tygodniach zapoznawania się z grą rozpykał ekipę z 5 czy 4 ligi.
no to poprostu miałes pecha napisałes ze dokonałes kilku zmian... No własnie skoro miałes zawodnika ktory był wstanie dogonic wynik i go wpusciłes to raczej nic niespotykanego sie nie stało ze wygrałes. Z pewnoscia masz racje ze wyzszych ligach dzieje sie wiecej ale ten pomysł zły nie jest przynajmniej gre urozmaiciUśmiech
Patrząc na wyniki w poszczególnych ligach i tak większość meczy kończy sie wynikami ponad 60 do 30 a taka zmiana jak atut urozmaici gre i da szanse nawiązania walki z silniejszymi a nie zakończenie meczu 65-25 a ponadto atut każdy z nas bedzie mial po jednym razie jest mecz i rewanż

a dlaczego by nie dać szansy walki tym słabszym z niższych lig jak zawsze ci co wysoko patrzą na siebie i i po tym twoim wpisie kolego odnosze wrażenie że jesteś na nie tylko dlatego że będą obawy że gwiazdy na wyjazdach zaczną przegrywać
(2013-07-01, 18:22:39)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]Mega opór postawiła mi drużyna, która jest skazana na spadek, ale po kilku spektakularnych ruchach na LT wcale nie jest to jeszcze przesądzone.

Widzisz tu w tym pomyśle chodzi o to żeby czasem opór stawiła Ci taka właśnie drużyna ale bez ruchów na LT
Jak dla mnie pomysł warty rozważenia i ewentualnego skorygowania (chodzi mi o 0,25sek - chyba ciut za dużo, oraz ja bym był za możliwością zmiany w trakcie meczu)
A ponadto temat jest do dyskusji zobaczymy co na ten temat napiszą ci co zajmują sie stroną techniczną i całą grą bo gadać to my sobie możemy a okaże sie że technicznie tego sie nie da zrobić

anonim-04

wszystko sie da zrobic ale trzeba chciec
Jestem za skorygowaniem pewnych elementów bo to co wymyśliłem wcale nie musi być w takiej formie po to potrzebna jest rozmowa i dobre pomysły aby to było sensowne

pomysł z 0,25 to tylko przykład można zrobić 0,11 czy też mniej lub więcej dlatego zapraszam do dyskusji jaki mnożnik i czy robić zmiany ustawienia poziomów przez gości bo gospodarze napewno robić tego by już nie mogli bo cały mecz był by zabawą w ciuciubabke
Stron: 1 2