Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Losowośc czasów w meczu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ZWIĘKSZMY LOSOWOŚĆ CZASÓW W CZASIE MECZU!
Zrobiłem analizę czasów moich zawodników w meczach i u każdego różnice czasów mieszczą się w 0,5 sekundy.
To jest zdecydowanie za mało!
1. wynik jest przewidywalny (po 4 biegach w większości można już wytypowac zwycięzcę)
2. wynikający z pkt 1 brak emocji

Zwiększając losowość wprowadzimy trochę nieprzewidywalności. Będziemy musieli bardziej analizować przeciwną drużynę. Patrząc na kolejny bieg, nie będziemy mieć pewności co do jego końcowego wyniku
Bedziemy musieli się wykazać w czasie meczu większą kreatywnością

Jeżeli by pomysł przeszedł pozostaje kwestia ustalenia przedziału czasowego. Ja optuję za 1,5s

Pomysł sprawdza sie w konkurencyjnej grze, i właśnie ten aspekt sprawia, że konkurencyjna gra jest dalej moim numerem 1. I nie tylko u mnie!!!.
A szkoda, bo Stefik zasługuje, żeby to się zmieniło

Weżmy czasy dwóch losowych zawodników:
Zawodnik A – 65,50 – 66,00
Zawodnik B 66,40-66,90
Przy losowości czasów jaka jest teraz zawodnik A zawsze wygrywa.

Przy wprowadzeniu różnicy 1,5s mamy czasy:
Zawodnik A – 65,00 – 66,50 (średnio 65,75)
Zawodnik B 65,90-67,40 (średnio 66,65)

Jak widać już jest szansa, że zawodnik B pokona zawodnika A.
Zazębiają się w czasie 65,90-66,50. Wychodzi, że na 4 biegi powinien 1 bieg wygrac zawodnik B. Niedużo, ale ile więcej emocji. Zawsze się też może zdarzyć, że zawodnik B będzie miał dzień konia i wygra więcej razy. Ale do tego potrzebne szczęście

MarekAureliusz

Można by to wtedy w jakiś sposób uzależnić od samopoczucia zawodnika, które teraz nie ma wpływu na nic. Zawodnik z dobrym samopoczuciem miałby większe prawdopodobieństwo że pojedzie szybciej niż w przypadku złego samopoczucia.
Oczywiście jeśli pomysł się przyjmie Uśmiech
100% za
jak najbardziej za bo na ligowce wiecej niz 4 biegi nie bylem jeszcze bo nie ma sensu... o ile wgl jest sens byc skoro wynik mozna wytypowac przed meczem ...

Trzeba to zmienic bo jest zdecydowanie za nudno Uśmiech

anonim-04

Tak szczerze to to troche bez sensu bo tak jak np ja jestem beniaminkiem moi zawodnicy kreca czasy srednio ok 58 sek a moi pzecinicy ok 55 i co zmieni 0.5 sek???
pomysł wprowadzenia losowości jest ok ale ot tak różnice 1,5sek są bez sensu, ja osobiście wolałbym aby na losowość wpływały ustawienia motocykla, ktoś kiedyś dał pomysł aby można było ustawiać tor przed meczem wtedy byłby faktyczny handicap byłoby ze 3,4 ustawienia i przyjezdni by kombinowali. Takie moje zdanie - to przynajmniej byłoby logiczne, miałoby jakieś wytłumaczenie Uśmiech

anonim-04

Tofik podal kiedys idealny pomysl ale jakos sprawa ucichla

http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=4538
O tym pomysle mowilemm dac czasy po 0.5 sek roznicy i juz

http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=4538
O tym pomysle mowilemm dac czasy po 0.5 sek roznicy i juz
Najlepszym sposobem jest nie losowość a zmniejszenie znaczenia współczynników każdego ze skilli. Teraz mamy tak że podobny jest zawodnik a czas ma gorszy o prawie sekundę i wiadomo że on nie ma szans wygrać biegu. Jeden skok powoduje że zawodnicy którzy robili podobne czasy po takim skoku nie ma szans wygrać zawodnik ten co skoku nie miał. Dlatego uważam że zmniejszyć należy współczynniki każdego ze skilli i zobaczyć czy jest ciekawiej w meczach.

anonim-04

To w tedy po co trenowac zawodnikow
Ty nie kumasz to co napisałem. Rozumiesz że jak zmniejszysz współczynniki to zawodnicy nie będą mieli tak wielkich różnic między sobą a chyba chodzi nam o to by było ciekawiej w biegach.

anonim-04

No juz teraz rozumiem ale dlaczego wy chcecie tak wszysko ulatwic?? Nie lepiej jak ktos bedzie siedzial myslal?? Kommbinowal ktore ustawienie uzyc i itp? Bedzie na pewno ciekawiej

Mnie osobiscie bardzej przyciaglo by to do ogladania i kombinowania w meczach ale oczyiscie zeby to bylo tylko w meczach ligowych i jeszcze ewentualnie puchary i baraze
Ale nikt nie chce ułatwiac.
Na pOmysł wiekszej losowosci nie mamy żadnego wplywu wiec to nie bedzie ani utrudnienie ani ułatwienie


Oczywiscie mozna wprowadzic szereg usprawnien, na które mielibysmy wpływ - przelozenia, wiekszy wplyw samopoczucia czy dyspozycja dnia, pogoda a ustawienia motorów, przygotowania toru itd, ale to nie jest już ten temat
Wprowadzony nowy silnik. Zamykam.