Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: LISTA TRANSFEROWA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Asteck666

Propozycji na temat listy transferowej pewnie było wiele, możliwe że mój pomysł też już był, jeżeli tak, to przepraszam za spam. Do rzeczy, mam 2 propozycję (wstępne, do dopracowania)

1. Opcja KUP TERAZ

Nie raz się zdarza, że ktos pyta mnie "masz kogoś na sprzedaż?"
Gracz X - "Asteck, sprzedasz mi Jana Nowaka?"
Asteck - "A ile dasz?"
Gracz X - "Mam milion"
Asteck - "No ok, wystawiam"

Dogadali się co do transferu, umawiają się na konkretną godzinę, Asteck wystawia, Gracz X kupuje i wszyscy są zadowoleni. Uśmiech

2. Wypożyczenie

Mamy zawodnika, przyszłościowego, który jeszcze nie mieści się do składu, ale dlaczego ma nie zbierać doświadczenia w innej drużynie?

- Wypozyczenie jest darmowe, ale każda drużyna może zasilić swoje szeregi max dwoma wypożyczonymi zawodnikami z innych klubów.
- Drużyna, która wypozyczyła komuś zawodnika, cały czas go widzi w swoim profilu i go trenuje, drużyna do której zawodnik trafił na wypożyczenie, nie ma takiej możliwości.
- Drużyna, w której śmiga świeżo wypożyczony zawodnik, musi zadbać o jego sprzęt oraz wypłaty.

To tak po krótce Uśmiech
1. Propozycja fajna, ale może przyczynić się do dużo większej ilości oszustw
2. Super! Nie mam zastrzeżeń Uśmiech no może poza tym, że powinna być opcja wypożyczenia płatnego i bezpłatnego. Domyślam się, że kodowo będzie to trudne do wykonania...
1. Odpada. Powód? Oszustwa. Wałkowane milion razy tego typu sprawy.
2. To samo oszustwa. Pożycze sobie 2 zawodników od Ekstraligowca i jakie szanse mają ze mną inne drużyny ?

Mam pewne propozycje. Nie próbujmy wprowadzić na siłę. Asteck twoje pomysły są dobre ale nie da sie wprowadzić tego bez zwiększenia liczby oszustów ;c

Asteck666

1. Prawdopodobieństwo oszustwa takie samo jak teraz. Bo zawodnik nie przechodziłby bezpośrednio z klubu do klubu, tylko wystawiany na LT z opcją "Kup teraz" zamiast "Licytuj".
2. A jakie to oszustwo że wypożyczysz 2 zawodników z E-ligi? Wypożyczenie nie obejmuje jednego meczu, tylko do końca sezonu. I jesteś w błędzie że drużyny E-ligowe wypożyczałyby kogoś z pierwszego składu Język

To są luźne propozycje, więc wystarczy wpisywać jestem na "tak" lub "nie" Oczko

Płatne wypożyczenie nie jest potrzebne, bo ceny zaczną sie windować jak przy kupnie i byłby burdel na LT. Dla drużyn ktore wypożyczą innej drużynie zawodnika jest plus w postaci nabierania XP przez ich zawodnika i nie płacenie mu wypłaty, to wystarczający plus.
A dla drużyny wypozyczającej od kogoś tez jest plus w postaci uzupełnienia luki w drużynie, ale jest ta świadomość ze dany zawodnik opuści drużynę po sezonie.
1. Astekck to bardzo ograniczy mozliwosc kupienia zawodnika dla biedniejszych klubów. Dopiero zrobi się burdel na LT i zaczniemy faworyzować tych bogatszych.

2. Dla 4 ligowca zawodnik z drugiego składu e-ligi czy 1 ligi będzie najmocniejszym w lidze.

Co do 1 jestem na zdecydowane NIE. Co do 2 mógłbym się pokusić żeby zobaczyć to w praktyce ;d Pod warunkiem że astecki mi kogos pożyczy ;d
Na wypożyczaniu zyskają tylko najlepsze kluby, które dzięki temu będą umacniały swoją pozycję.

MarekAureliusz

1. Prawdopodobieństwo może i takie samo jak teraz, ale zdaje się że to by znacznie utrudniło wyłapywanie "zawyżonych" transferów, chyba o to chodzi.

2. Pomysł wypożyczeń jest moim zdaniem dobry, ale trzeba precyzyjnie określić zasady. Bo teraz faktycznie tak jest, że część zawodników się marnuje, nie nabijają xp za ligówki, tracą dodatkowy dzień treningowy za ligę, a tak to mogliby się zorwijać i być wzmocnieniem dla kogoś innego.
Moje pytania:
- jak miałoby wyglądać samo wypożyczanie? dogadanie się z drugim użytkownikiem czy jakaś lista czy jeszcze inaczej?
- okres wypożyczeń - cały sezon, czy np możliwość na jeden mecz (może wtedy płatne?)? Jeśli cały sezon, to wypożyczanie w przerwie międzysezonowej czy możliwość w każdym momencie?
- długość kontraktu - co jak kontrakt się skończy w trakcie wypożyczenia? Umawiam się na cały sezon a tu mi zawodnik zniknie? Zatrzymywanie czasu upływu kontraktu też wydaje się bez sensu więc trzeba by coś wymyślić.
dlugość kontraktu: rozwiązanie jest jedno: maksymalne wypożeczenie na dlugość czasu kontraktu Uśmiech

co do całej reszty też byłbym ciekawy jak by to miało wyglądać w praktyce Uśmiech

Asteck666

Ja widzę to tak.
- Wypożyczenie z listy, nie musi być to lista transferowa, może być dodatkowa zakładka "WYPOŻYCZALNIA" (czy coś) - oczywiscie można pytać managerów czy nie wstawiliby danego zawodnika do wypożyczalni, tak samo to działa teraz z transferami
- Wypożyczenie w dowolnym momencie, obowiązuje do końca sezonu.
- Przedłużanie kontraktu, trening, wysłanie na obóz - po stronie macierzystej drużyny (macierzysta drużyna widzi wszystkie opcje zawodnika wypożyczonego, jedyne co to ma zablokowane wystawienie go do meczu)
- BRAK MOŻLIWOŚCI SPRZEDAŻY zawodnika podczas wypożyczenia.
- Wypłata i motocykl po stronie drużyny która korzysta z usług tego zawodnika.

Wypożyczenie za DARMO KONIECZNIE, żeby zapobiegło to najbogatszym klubom kupno 1-ligowych średniaków, po to żeby zbijać kasę na wypożyczeniu co sezon. XP to wystarczająca nagroda.


Siwy, ja akurat jestem najsłabszy w E-lidze i nie wiem czy mam takiego zawodnika poza 1 składem, który by Cie zadowolił... chyba że takie skille Cie zadowalają 85 82 82 68 63, to nawet dzisiaj mogę wypożyczyć Uśmiech

Poproszę Stefika o głos, czy w ogole fizycznie taka wypożyczalnia jest możliwa...
Bo kiedys dałem juz jakiś fajny pomysł, bylo wiele komentarzy pochlebnych, a po kilku dniach Stefik czy Henrik, któryś z nich ogłosił że to się nie da Duży uśmiech

Zwolen

Sam kiedyś myślałem ze wypozyczenia do bylby super pomysl, ale potem po kilku hejtach zrozumialem, ze za duze bagno by sie zrobilo. A co do pierwszego pomysłu to też nie. Ale jeszcze co do wypożyczeń, a może wprowadźmy je, tak jak pisano wyżej, trening ustala jego prawdziwy menager ( nie ten tymczasowy) itd. W każdym momencie moze go odwolac, kiedy np widzi ze zawodnik nie jezdzi, wypozyczenie oczwyscie bezplatne! Polegałoby to tylko na zdobywaniu XP. Ale własnie , co z tym, aby nikt nie wysylal zawodnika z ekstraligi do np 5 gdzie dochodziloby do oszustw? Rozwiazanie jest proste: dla przykładu moja druzyna (Zwol-Itek), jeżdzę w 4 lidze, wystwiajac do wypożyczenia mojego zawodnika mogą wypożyczyć go tylko drużyny na zasadzie " +1 , -1 " . Prościej, menagerowie z 3 ligi lub 5 ligi. Co o tym sądzicie? I moim zdaniem takie zasady w koncu dałyby większą szansę na zblizenie sie do czołowych lig, ponieważ wiadoomo, że opiekunowie druzyn z np 1 ligi, nie wypożycza zawodnika do ekstraligi, bo nikt tam nikogo nie wezmie, tak samo z 2 ligi , co za tym idzie zmiana ta byłaby bardzo korzystna dla druzyn w dalszych czesciach tabel. Albo można wprowadzić np ze +1 , ale -2, wtedy z 4 ligi moze jezdzic tylko w 3, no i w 4, 5 lub 6 . Ale jeśli wypozyczalby ktoś kto jest w 2 lidze, to wtedy moze go dac do 1, 2, 3 lub 4, Co wy na to?

sorki za bałagan, ale polskie znaki nie chca mi się czasem wlaczyc w ogole ;/
Asteck a co z kwestia jeśli długość kontraktu wynosi 10 dni a mamy początek sezonu i wypożyczamy komuś zawodnika. Zawodnik ten znika czy co ?
1. Bardzo łatwo będzie oddać "znajomemu" który jeździ 3 ligi niżej zawodnika za friko, lub wspomóc potrzebującego finansowo kupując słabego zawodnika za dużą kasę bo przez tą chwile gdy gracze się umówią nikt nie zdąży się zorientować że zawodnik nie był wart pieniędzy.
Na NIE

2. I tu też kiedyś byłem za tym by stworzyć taką możliwość. Kierowałem się tym by moi juniorzy po przejściu na seniorkę cały czas jeździli i nabijali xp a po powrocie w wieku 25-26 lat byli by niezłymi kozakami. Ja bym miał cały czas skład "palce lizać" a Ci co by mi zawodników rozjeżdżali to sorry niech się męczą i trenują elicie zawodników, bo już sami sukcesów nie będą wstanie osiągnąć.
Na NIE
Na pewno ktoś znajdzie jakiś sposób aby an tym zyskać. Jakbyśmy nie zrobili zawsze komuś będzie przeszkadzało COŚ.

Zawodnicy w naszym klubie są po to aby jeździć we własnym klubie a nie szlajać się po obczyźnie.

Na pewno były by na tym wałki i to nie małe...

Odrzucam
To.jeszcze zamknij ktos temat zeby syfu.nie robic Oczko
Skoro tak nalegasz to zamykam temat Oczko