Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: OGŁOSZENIA
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
W związku ze złamaniem regulaminu przez drużynę Sportowa Masters Bydgoszcz punktu regulaminu:

III. 3. b) - "W zgłoszonym składzie na mecz może być tylko 1 Ekstraligowiec, i w tym przypadku również jeden 1ligowiec.
Jeśli klan nie posiada drużyny z Ekstraligi może wystawić dwóch 1ligowców (jeśli takich posiada)
Czyli teoretycznie najsilniejszy dopuszczalny skład na mecz (wg punktów)
1. Ekstraliga
2. 1 liga
3. 2 liga
4. 3 liga
Lub
1. 1 liga
2. 1 liga
3. 2 liga
4. 2 liga"

w meczach 1 i 2 kolejki Ekstra Ligi Miast podejmuje się następujące działania:

- obecny skład klanu Sportowa Masters Bydgoszcz:
1. Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) - e-liga
2. GRYFY Bydgoszcz (Henrik) - 1 liga
3. FC STOJAK BYDGOSZCZ (Piotr36) - 1 liga
4. Polonia 1920 (Polonista-1975) - 4 liga
uznaje się za nie ważny i nieregulaminowy

- uprasza się kapitana klanu bądź rodziny o zmianę składu aby w dalszych rundach mógł jechać wg ustaleń regulaminu, tzn. usunięcie z obecnego składu Ekstraligowca bądź 1ligowca

- wyniki dotychczasowych dwóch rund ulegną zmianie, decyzją Rady Ligii Miast nie otrzymacie WO za obie kolejki a jedynie zostaną Wam zabrane pkt za najsłabszego 1ligowca

- istnieje możliwość ponownego odjechania odbytych 2 kolejek w regulaminowym już składzie jeżeli w ciągu tygodnia od dnia dzisiejszego dogadacie się z kapitanami klanów Polska Gwardia i Stalowa Gwardia o rozjechanie tego w jakikolwiek poniedziałek do końca września i odpowiednia informacja o ustalonym terminie zostanie podana na forum do ogólnej informacji

- w przeciwnym razie gdy nie dojdzie do ustalenia nowych terminów wyniki meczów 1 i 2 kolejki wyglądać będą następująco:

1 kolejka:
Sportowa Masters Bydgoszcz - Polska Gwardia 6:6 (155:89)
1mecz: Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) 3:3 (88:62)
SMB: Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) i Polonia 1920 (Polonista-1975) 72 i 16
PG: Bicycle (telkosr) i Lane Masters Terminator (Iceman) 29 i 33
2mecz: GRYFY Bydgoszcz (Henrik) 3:3 (67:27)
SMB: GRYFY Bydgoszcz (Henrik) i FC STOJAK BYDGOSZCZ (Piotr36) 67 i DSQ
PG: Vittoria Korczyna (skubal) i KugelSpeed (kugel99) 12 i 15

2 kolejka:
Stalowa Gwardia - Sportowa Masters Bydgoszcz 6-6 (105:142)
1 mecz: Predators Korczyna (bolek) 3-3 (63:87)
SG: Predators Korczyna (bolek) i StalGorzow1947 (przemo1986) 16 i 47
SMB: Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) i Polonia 1920 (Polonista-1975) 75 i 12
2 mecz: Stal_Piaski (seba761) 3-3 (42:55)
SG: Stal_Piaski (seba761) i Polmo (mendzel) 26 i 16
SMB: GRYFY Bydgoszcz (Henrik) i FC STOJAK BYDGOSZCZ (Piotr36) 55 i DSQ

- jeżeli składy na 3 i dalsze rundy pozostaną bez zmian za każdym razem będziemy zmuszeni zabierać punkty za najsłabszego 1ligowca
Jack mylisz się!
Skład Sportowej Masters Bydgoszcz jest regulaminowy!
Uciąłeś bardzo ważny fragment regulaminu!
"3 . Ograniczenia w składach:

a) W klanie może być zapisana dowolna ilość drużyn z dowolnych lig, lecz w składzie na mecz suma punktów występujących drużyn nie może być mniejsza niż 6 punktów gdzie:

0 pkt – Drużyna z Ekstraligii
1 pkt – Drużyna z 1 ligii
2 pkt – Drużyna z 2 ligi
3 pkt – drużyna z 3 ligii
4 pkt – drużyna z 4 ligi
5 pkt – drużyna z 5 ligi
6 pkt – drużyna z 6 ligii"

Skład SMB to:
1. Polonia Ostrów Wlkp (Kukuczka 1978) - e-liga - 0 pkt
2. GRYFY Bydgoszcz (Henrik) - 1 liga - 1 pkt
3. FC STOJAK BYDGOSZCZ (Piotr36) - 1 liga - 1 pkt
4. Polonia 1920 (Polonista-1975) - 4 liga - 4 pkt

1+1+4=6

A więc skład spełnia wymóg regulaminu!


Przyczyną jest nie sprecyzowany regulamin, który najpierw mówi o punktach, które tu się zgadzają i tym kilerski się sugerował wystawiając skład
A potem kolejny punkt zaprzeczający pierwszemu, że składzie może być tylko 1 eligowiec i 1 pierwszoligowiec


Proponuję:
- pozostawić SMB w spokoju bo nie jest niczego winna i nie nakładać żadnej kary
- dopracować regulamin
och och mój drogi kolego trochę się pospieszyłeś Język
temat był dyskutowany i ten zapis regulaminu jest spełniony tu chodzi o ten diabelny punkt b w którym masz jasno napisane "W zgłoszonym składzie na mecz może być tylko 1 Ekstraligowiec, i w tym przypadku również jeden 1ligowiec.
Jeśli klan nie posiada drużyny z Ekstraligi może wystawić dwóch 1ligowców (jeśli takich posiada)"
czyli albo E + 1 + cokolwiek oprócz E i 1 byle spełnić 6pkt ze wspomnianego przez Ciebie pkt a regulaminu
albo 1 + 1 + cokolwiek oprócz E i 1 byle spełnić 6pkt ze wspomnianego przez Ciebie pkt a regulaminu

upraszczając możesz miec max 2 1ligowców nie mając Ekstraligowca w składzie albo 1 1ligowca mając Ekstraligowca w składzie, temat był wałkowany przez radę i tak ten punkt regulaminu należy interpretować bo tak został napisany także wszelkie decyzje podjęte przez Radę Ligii Miast i ogłoszone tutaj zostają podtrzymane

A no i pkt b nie zaprzecza pkt a a wręcz przeciwnie bo go doprecyzowuje Uśmiech
sry taki mamy regulamin Język nie ja go pisałem ale skoro jest to przestrzegajmy go Uśmiech
czy się pośpieszyłem nie wiem
kilkakrotnie przeczytałem ten punkt regulaminu. Problem był wałkowany przez Radę rozumiem w pewnym sensie macie racje ale chciałbym zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz.

kilerski nie jest bez winy bo nie doczytał regulaminu, ale błąd ten miał prawo się pojawić.
Czemu?

punkt a) mówi o punktach - i tu prezesi patrzą najpierw
punkt b) mówi o ilość ekip z danej ligi - tu już nie koniecznie patrzą bo to co chcieli wiedzieć dowiedzieli się w punkcie a)

To wszystko inaczej by wyglądało gdyby punkt b) był punktem a) a punkt a) punktem b)

I idąc duchem sportu i fair play kara nałożona przez Radę LM jest za surowa!
1. Kiedy niby mieli by nadrobić ten mecze skoro za pewne gracze SMB biorą udział w innych turniejach!
2. Obecność w Elidze 4 ligowca jest istotna! Bo para w której jest jest skazana na porażkę lub w najlepszym wypadku na remis!

I podtrzymuję:
- dopracowanie regulaminu
- Jeśli chodzi o karę to zmniejszając może trochę propozycję mojego wyroku. ZAKAZ by Polonista był w parze z Kukuczką!

I kończąc niech ta sytuacja będzie nauczką dla kapitanów, bo nie doczytywanie regulaminu właśnie tak się kończy!
niestety ale sorry Twoje rozumowanie jest trochę jak u przedszkolaka Język (oczywiście żarcikUśmiech )
co to za tłumaczenie że to co chcieli wiedzieć to mają w pkt a regulamin obowiązuje cały i koniec kropka nie tylko pkt a na przyszłość można rozważyć zmianę powiedzmy od następnego sezonu

kara nie jest surowa bo rozważana była kara WO czyli 0:10 za obie kolejki a na chwilę obecną zamiast 2x 8:4 jest 2x 6:6 no i dostali możliwość dogadania się o rozegranie jeszcze raz Uśmiech

kara podtrzymana skończmy te dywagacje bo do niczego nie prowadzą jeśli nie biorą w nich udziału osoby z Bydgoszczy Uśmiech

mam nadzieję że usatysfakcjonowałem Cię choćby w połowie swoją wypowiedzią Uśmiech
teoretycznie jestem usatysfakcjonowany bo połowa z tego co chciałem załatwić załatwiłem tj. poprawka w regulaminie
To, że w następnym sezonie to zrozumiałe nie robi się takich rzeczy w środku sezonu

rozumowanie jak u przedszkolaka... rozumiem, że żarcik no ale nie przesadzaj!
Ja tu nie chcę nikogo obrazić zwłaszcza Ciebie kilerski no ale jak w punkcie a) już pisze jak ma być podział w klanach to w większości analogicznie ludzie przystępują do działania! Istotne by NAJWAŻNIEJSZA część danego punktu regulaminu była na końcu, bo jak jest na odwrót ktoś pomyśli, że "O to już wiem jak to zrobić" i idzie "to robić". I wątpię, żeby dana przeczytała do końca, chyba, że po fakcie...

No to tyle w temacie Oczko
Sry trzeba czytać regulamin cały a nie działać połowicznie Uśmiech

obiecuję że pod koniec sezonu możemy rozpocząć z kapitanami rozmowy na temat tego zapisu tj o jego ewentualnym usunięciu lub połączeniu pkt a i b w jeden lub doprecyzowaniu by było to czytelniejsze
Jack21,
jeśli mogę zauważyć to będzie praktycznie niemożliwe odjechać czwórmecze w poniedziałek, w tym Mr. Zuma ma rację.

kilerski13

Witam

Właśnie wróciłem z wakacji i niespodzianka. Nie będę się z Jack21 boksował, ale:

- te dwa pkt regulaminu )a i b) są sprzeczne. Ma być 6 pkt, to jest, po co jeszcze pkt b.
- czy to jest osobista krucjata za WO w 1 kolejce I ligi?
- czy może Bydgoszcz ma za silną ekipę i trzeba ją udupić (standard Toruński).

Ale dosyć moich wątpliwości. Od 4 kolejki mogę zmienić składy Klanów w Rodzinie. Jednakże uważam, że w związku iż byłem nieobecny i nie mogłem wcześniej ustosunkować się do sytuacji, ani podjąć jakichkolwiek kroków zmieniających ustawienia drużyn wyniki kolejek 1-3 powinny zostać takie jak na torze. Wiele razy regulamin był naginany, szczególnie jeśli chodzi o WO za nie wystawienie składów w odpowiednim terminie. Mimo tego mecze były przez nas rozegrane, a wynik zaliczony zgodnie z duchem sportu. Nie bądźcie UEFA. Wtedy uznam temat za zamknięty.

ps. Dzięki MR.Zuma za wsparcie w temacie, jednakże chciałbym zwrócić uwagę że to nie ja żartowałem o przedszkolu.
no i wiedzialem ze bedzie na mnie no dlaczego mnie to nie dziwi?!
kilerski nie ja pisalem regulamin (nawet mnie jeszcze wtedy w grze nie bylo) i nie ja wylapalem ten blad ja tylko wrzucilem info ale oczywiscie doszukuj sie winy we mnie no bo przeciez ze specjalnie to zrobilem za WO w 1 za to ze macie kukuczke za to ze macie Henia za to ze macie silny sklad za to ze macie szanse wygrac LM i wgl za wszystko bo ja tak strasznie nienawidze Bydgoszczy ze ho ho, smieszne na prawde kilerski brak slow jakbym ja nie mial zycia i tylko mi na grze zalezalo, co raz mniej normalnych ludzi tu......

kilerski13

ok - trochę pojechałem. sorki kolego. Miałeś pecha, że na Ciebie trafiło.

Już mi przeszło. OCZYWIŚCIE PRZYZNAJE, że nie doczytałem, a właściwie, źle zrozumiałem pkt 3a i 3b regulaminu. Poprawiłem składy klanów od 4 kolejki. Wcześniej się nie dało. Liczę tylko na utrzymanie wyników uzyskanych na torze w kolejkach 1-3. Niech wygra sport.

Mam nadzieje, że między nami luzik.
(2014-08-18, 17:44:15)kilerski13 napisał(a): [ -> ]Witam

Właśnie wróciłem z wakacji i niespodzianka. Nie będę się z Jack21 boksował, ale:

- te dwa pkt regulaminu )a i b) są sprzeczne. Ma być 6 pkt, to jest, po co jeszcze pkt b.
- czy to jest osobista krucjata za WO w 1 kolejce I ligi?
- czy może Bydgoszcz ma za silną ekipę i trzeba ją udupić (standard Toruński).

Zuma i kilerski

Po 1 te 2 punkty regulaminu są po to żeby rywalizacja była sprawiedliwa i nie są sprzeczne, jeśli miało by byc samo 6 pkt to mógłbym sobie zrobić klan Victory Leszno, Anioły Unibax, Drzewce Gorzów i ktoś z 6 ligi. I co 6 punktów jest co z tego że rozgrywki by były już od początku ustawione bo wiadomo kto wygra.
Po za tym od 7 sezonu nie było z tym problemów każdy wiedział o co chodzi tym bardziej ze jest napisane jaka moze być najmocniejsza siła klanu. Ale ok bład czy zapomnienie mógł się zdarzyć dlatego zostało o tym tu poinformowane.

Po 2 ja zauważyłem ten błąd, więc nie obwiniajcie Jacka tym bardziej ze to obwinianie jest bezpodstawne. Bład zauważyłem już po rozpoczęciu gdyż sam też wyjechałem na wakacje tuż po zakończeniu zapisów dlatego tez nie sprawdzałem dokładnie tego wcześniej tylko kto się zgłosił żebym terminiarz ustalił, dlatego też wcześniej tego nie zgłosiłem.
(2014-08-18, 17:44:15)kilerski13 napisał(a): [ -> ]ps. Dzięki MR.Zuma za wsparcie w temacie, jednakże chciałbym zwrócić uwagę że to nie ja żartowałem o przedszkolu.

To z przedszkolem było do Jacka Język

_____

(2014-08-18, 18:48:37)Speed napisał(a): [ -> ]
(2014-08-18, 17:44:15)kilerski13 napisał(a): [ -> ]Witam

Właśnie wróciłem z wakacji i niespodzianka. Nie będę się z Jack21 boksował, ale:

- te dwa pkt regulaminu )a i b) są sprzeczne. Ma być 6 pkt, to jest, po co jeszcze pkt b.
- czy to jest osobista krucjata za WO w 1 kolejce I ligi?
- czy może Bydgoszcz ma za silną ekipę i trzeba ją udupić (standard Toruński).

Zuma i kilerski

Po 1 te 2 punkty regulaminu są po to żeby rywalizacja była sprawiedliwa i nie są sprzeczne, jeśli miało by byc samo 6 pkt to mógłbym sobie zrobić klan Victory Leszno, Anioły Unibax, Drzewce Gorzów i ktoś z 6 ligi. I co 6 punktów jest co z tego że rozgrywki by były już od początku ustawione bo wiadomo kto wygra.
Po za tym od 7 sezonu nie było z tym problemów każdy wiedział o co chodzi tym bardziej ze jest napisane jaka moze być najmocniejsza siła klanu. Ale ok bład czy zapomnienie mógł się zdarzyć dlatego zostało o tym tu poinformowane.

Po 2 ja zauważyłem ten błąd, więc nie obwiniajcie Jacka tym bardziej ze to obwinianie jest bezpodstawne. Bład zauważyłem już po rozpoczęciu gdyż sam też wyjechałem na wakacje tuż po zakończeniu zapisów dlatego tez nie sprawdzałem dokładnie tego wcześniej tylko kto się zgłosił żebym terminiarz ustalił, dlatego też wcześniej tego nie zgłosiłem.

Speed

Oczywiście walka sprawiedliwa i fair tak ma być i tak jest nikt temu nie zaprzecza. Ale sam przyznaj, że osoba, która czyta pierwszy raz regulamin LM może być trochę zdezorientowana (..to chyba dobre słowo Język)
Pozwól, że jeszcze raz zacytuję fragment punktu 3 regulaminu:

a) W klanie może być zapisana dowolna ilość drużyn z dowolnych lig, lecz w składzie na mecz suma punktów występujących drużyn nie może być mniejsza niż 6 punktów gdzie:

0 pkt – Drużyna z Ekstraligii
1 pkt – Drużyna z 1 ligii
2 pkt – Drużyna z 2 ligi
3 pkt – drużyna z 3 ligii
4 pkt – drużyna z 4 ligi
5 pkt – drużyna z 5 ligi
6 pkt – drużyna z 6 ligii

b) W zgłoszonym składzie na mecz może być tylko 1 Ekstraligowiec, i w tym przypadku również jeden 1ligowiec.
Jeśli klan nie posiada drużyny z Ekstraligi może wystawić dwóch 1ligowców (jeśli takich posiada) (...)


Uważam, że ten punkt jest źle sformułowany! "i w tym przypadku" te kilka słów można różnie zinterpretować Uśmiech
Co innego gdyby było na odwrót (o czym mówiłem wczoraj) wtedy już problemu nie ma bo prezes czyta:
" Aha Eligowiec może być tylko z jednym 1ligowcem, /i potem widzi tabele punktową/ okej rozumiem wystawiam "

Na chwilę obecną (to jest dalej to co mówiłem wczoraj) zdecydowana większość jeśli już wie jak wystawiać to to robi i nie doczytuje do końca. Oczywiście to jest wielki błąd no ale nie oszukujmy się taka jest prawda, bolesna ale jednak Smutny
Myślę, że nie jedna osoba (a przynajmniej mam taką nadzieję) przyzna mi w tym rację

Nie było problemów bo nie było takich sytuacji Oczko Teraz się już pojawiła więc trzeba temu zaradzić bo to się nie powtórzyło

Nikt tu to Jacka21 nie ma pretensji (chyba, że o czymś nie wiem), w sumie to nikt do nikogo nie powinien mieć pretensji. Błąd kilerskiego i tyle.

To co mówił wczoraj Jack, proszę by pod koniec sezonu wszyscy kapitanowie klanów zebrali się i wspólnie z radą zmodyfikujmy regulamin tak by nie było w przyszłości takich problemów!
Dobre zinterpretowanie takich rzeczy jest ważne! I regulamin musi być ułożony tak by osoba, która go czyta go rozumiała a nie tak, żeby to organizator go rozumiał. Rozumiecie panowie? Uśmiech

Co do kary dla SMB.
1. Kiedy mają odjechać zaległe mecze? Co zresztą poparł telkosr
2. Popieram kilerskiego! Niech 3 pierwsze kolejki pozostaną tak jak się odbyły/odbędą. A od 4 zmiana musi zostać zrobiona.
Od razu powiem, bo mogą być konflikty, że tylko Torunianie ucierpieli. No jeżeli 3 kolejka dojdzie do skutku, a dojdzie do Ghosts of Dream Team oberwą co jest nieuniknione. Ale to jest sport... zabawa! "Raz na tarczy raz pod tarczą" Uśmiech

Tak wiem wiem, że wczoraj "złożyłem broń" ale w zaistniałych okolicznościach postanowiłem jeszcze wtrącić słówko ode mnie Uśmiech
Pozdrawiam!
(2014-08-18, 19:21:53)Mr. Zuma napisał(a): [ -> ]Od razu powiem, bo mogą być konflikty, że tylko Torunianie ucierpieli. No jeżeli 3 kolejka dojdzie do skutku, a dojdzie do Ghosts of Dream Team oberwą co jest nieuniknione. Ale to jest sport... zabawa! "Raz na tarczy raz pod tarczą" Uśmiech

"tylko Torunianie ucierpieli"
Krzyżacka Gwardia - 2 zespoły z Torunia
Toruńska Gwardia - jeździ w 1 lidze
inne zespoły Gwardii raczej nie są toruńskie.

Ja zrezygnowałem z funkcji kapitana Gwardii, brak czasu, jakoś wtedy byłem na urlopie i nie miałem czasu na zbytnie ustalanie par, bo w przeciwnym wypadku od razu bym znalazł błąd i napisał bym do kilerskiego. Ale jak tak stawiasz sprawę to Ci GRATULUJE.
OK kurde syf większy niż w Legii
kilerski jak Ty sobie to wyobrażasz że 3 kolejki czyli 3 drużyny pojadą z Wami w mocnym nieregulaminowym składzie a następni już w osłabionym regulaminowym, no gdzie to sprawiedliwość? (już Ci mówię że nawet jak zmienicie skład to wygrać z SG i PG więc tu nie masz co narzekać Język)
tu już nie chodzi że akurat los chciał (i jak widać mój pech) że są to moje klany Polska i Stalowa a gwarantuję Ci że jeżeli byłyby to inne klany tak samo bym walczył i tak samo bym się zachowywał jak teraz bo skoro jestem w radzie to chyba muszę o takie rzeczy jak regulamin dbać nie uważasz?
Wiem że niektórzy jeżdżą w LJ i kurcze nie bardzo jest jak to odjechać w maksymalnych składach ale utrzymanie wyników nie jest sprawiedliwe.
Zaproponowałem Radzie inne rozwiązanie tej sytuacji poczekaj do jutra z przeklinaniem mnie ok? Język ale na obecne winiki nie przystanę bo to po prostu nie fair a skoro ma wygrać sport to chyba króluje zasada FAIR PLAY, czy już nie?
Stron: 1 2