Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: MPK - ogólna koncepcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema!

Chciałbym poznać jaką macie wizje na MPK?

Początkowo zawody te będą nieoficjalne, gdy wszystko będzie chodziło jak należy, po odbyciu testów będą to zawody oficjalne (jak IMSW).

Na ile Par ? Klasycznie 7 par - 21 biegów? Czy ktoś ma swój pomysł?

Ile rund? Ile drużyn na starcie? Ile awanuje? Jaka tabelka ?

Zapraszam do (spokojnej) dyskusji Uśmiech
Jestem jak najbardziej ZA.
Tak - 7 par - 21 biegów
Myślę że awans 3 pierwsze +drużyny z 4 miejsc z większym dorobkiem punktowym.
Na początek proponuję, aby najlepsze zespoły dołączały  się w późniejszej  fazie, bo za bardzo nie ma sensu aby od razu spotykały się zespoły z Ekstraligi z 6 ligą.  
Dobrze byłoby robić ranking według wyników zawodników z IMSW. Taki ranking byłby tworzony na początku sezonu i brane do niego byłyby głównie wyniki z IMSW i takich parametrów dzięki, którym przydziela się zawodników do IMSW. Do rankingu zaliczałoby dwóch zawodników, którzy zdobyli ich najwięcej. Na podstawie  tego rankingu następowałoby rozstawienie drużyn. 

W I rundzie uczestniczyły by drużyny z miejsc. 57 - 504 -> 64 turnieje X 7 drużyn -> awansuje po 3 najlepsze razem 192 
II runda 192 drużyny + 32 rozstawione( z miejsc 25 - 56) -> 32 turnieje X 7 -> awans po 3 = 96
III runda 96 + 16 ( z miejsc 9 -24) -> 16 turniejów x 7 ->awans po 3 = 48
IV runda 48 + 8 (1 - 8) -> 8 turniejów -> awans po 3 + 4 z czwartych miejsc.
V runda 28 -> 4 turnieje -> awans po 3 + 2 z czwartych miejsc
VI r.(półfinał) -> 2 turnieje -> awans po 3 + 1 z czwartego 
VII Finał. 
Aby zwiększyć ilość drużyn można zrobić jeszcze na początku jedną rundę, z której odpadały by 2 najsłabsze drużyny a ich miejsce wprowadzić  128 rozstawionych, wtedy brało by udział o 256 drużyn więcej,czyli 758( gdy odpadały by tylko najgorsze w pierwszej rudzie to 632). 

Innym rozwiązaniem jest Mistrzostwa Par Klubowych poszczególnych państw. Gracz mógłby wybrać na przykład dwa kraje w, których Mistrzostwach chciałby uczestniczyć i występowało by się tam tylko zawodnikami z tamtego kraju. Myślę, że było by to bardzo ciekawe, bo gracz który występuje w niższej lidze, mógłby zdobyć jakiekolwiek mistrzostwo. ( oczywiście miejsc dla drużyn, które chcą brać udział w Mistrzostwach Polski powinno być o wiele więcej.) Jak propozycja z Mistrzostwami Par różnych krajów się spodoba to wtedy jakiś schemat tych rozgrywek mogę zrobić.
Chciałbym jeszcze dodać, że moim zdaniem najpierw powinno się zmodyfikować obecny Puchar Gry, tak aby nie odpadały z niego drużyny. Więcej O tej propozycji w tym linku:  http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=5100 i w tym   http://www.speedway-world.pl/forum/showt...p?tid=3682
temat wciąż jest jak najbardziej do rozważenia