Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: PUNKTOWANIE - 22 SEZON LJ
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niebawem zaczynamy zapisy do 22 sezonu Ligii Juniorów. Jednak wcześniej chciałbym przedstawić nowy sposób punktowania w czórmeczach LJ. Na podstawie wyników z całego sezonu, prowadziłem równolegle tabele wg tej punktacji, aby zobaczyć jaki to bedzie miało wpływ na kolejność końcową.
Wyniki przedstawiają się następująco:

- tabela po 10 kolejkach (sortowanie wg dużych i małych punktów)
[Obrazek: 20giu5g.jpg]

- tabela po 10 kolejkach nowa (sortowanie tylko wg małych punktów)
[Obrazek: e01gnm.jpg]

Jak widać, tylko w jednym przypadku są zmiany, byłby inny skład półfinalistów. Zamiast drużyny Tarzan's Team tarnów w półfinałach pojechałąby drużyna Roko-Big Speedway LUBLIN. Zanim ogłoszę zapisy na nowy sezon, chciałbym zapytać uczestników, wg którego rodzaju punktacji bedziemy bawili się w 22 sezonie. Czy będzie nadal obowiązywała zasada dużych i małych punktów a czasami gdy zdobędą tę samą ilość punktów 2 zespoły, rostrzyga o dużych punktach ilosć punktów najlepszych zawodników ? Czy nie przyznajemy dużych punktów a punktacja to tylko małe punkty zdobywane przez poszczególnych zawodników, dające czasami ten sam wynik w czwórmeczu ? Chciałbym aby uczestnicy przez najbliższy tydzień wypowiedzieli się na ten temat. Zdanie większości, czyli dotychczasowe rozwiązanie lub proponowane nowe, zostanie ogłoszne w regulaminie nowego sezonu.
Proszę o ewentualne pytania oraz o głosowanie w ankiecie. Termin głosowania upływa 3 listopada, kiedy zgodnie z większością głosów zostaną ogłoszone zapisy wg danej punktacji.
Ja jestem za tym żeby było tak jak dotychczas
Jestem za obecną punktacją
nie ma az tak widocznej różnicy może warto wypróbować nowy system ?! Jestem za małymi pkt a w razie tej samej ilości małych pkt podliczyć duże Uśmiech

Vinyll

Stary system uważam za lepszy
Wycofanie dużych punktów ma na celu wyjaśnienie sytuacji gdy w 4meczu obie drużyny zdobywają tę samą ilość. Nie będzie decydowała o przyznanych punktach ilość najlepszego zawodnika a na pozycje w tabeli wpływać będzie tylko rzeczywista ilość zdobytych punktów przez zawodników przez cały sezon. W zawodach indywidualnych poszczególnych lig także nadawano dpunkty ale od nich odeszło się. Natomiast w przypadku równej ilości mpunktów na koniec sezony zadecydują wyniki pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
Nie należy spodziewać się znaczących zmian co do woli punktowania w przyszłym sezonie, więc zamykam ankietę. Informuję, że 22 sezon będzie punktowany tak jak dotychczas.