Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Podział na koszyki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam do Was małe pytanie.
Przed losowaniem grup, drużyny są dzielone na koszyki i kolejne dolosowywane. Ma to na celu przymajniej teoretycznie wyrównać skład grup unikając grup śmierci. W tym sezonie nic to nie dało, Grupa D była napchana gwiazdami Uśmiech
Do tej pory podział na koszyki odbywał się na podstawie wyników ostatniego sezonu PJ.
Zastanawiam się, czy nie byłoby sprawiedliwiej uwzględniac ranking punktowy ekip z 3 ostatnich sezonów?
Wyglądałoby to nastepująco: punkty zdobyte w grupie * przelicznik 0,75 + punkty w fazie pucharowej * 1
W tym sezonie drugi wariant to byłyby punkty z sezonów IX-XI, w kolejnym X-XII itd.

Co o tym sądzicie?
Głosujcie Uśmiech
Z trzech ostatnich sezonów to będzie trochę zafałszowane, bo na tym samym poziomie ciężko się utrzymać systematycznie. Ja bym odniósł się tylko do ostatniego sezonu.
Dlatego właśnie pytam Was o zdanie Uśmiech
Tak w jednym, jak i w drugim przypadku ciężko by wyniki nie były nieco zafałszowane.
Niestety przy juniorach z sezonu na sezon zmienia się siła drużyny. Własnie dlatego zastanawiam się, czy mimo wszystko nie patrzeć na nieco dłuższy horyzont czasowy.
Zrób po prostu koszyki, będzie ciekawiej. Może z czasem wykrystalizuje się jakieś rozwiązanie samo Uśmiech
(2016-10-31, 22:44:13)wojtas_gkm napisał(a): [ -> ]Niestety przy juniorach z sezonu na sezon zmienia się siła drużyny.

Nie niestety, tylko na szczęście Oczko

Dla mnie nie ma znaczenia, bo dynamiczne zmiany sil drużyn i tak mogą zrobić grupę śmierci Uśmiech
W gr. D grupa śmierci była ze względu na nazwy, z perspektywy właśnie kilku ostatnich sezonów i w sumie mimo braku awansu nie jestem zawiedziony, bo losy rozstrzygały sie w ostatniej kolejce Uśmiech

Ja glosuję za koszykami ostatniego sezonu.
Z ostatniego sezonu.