Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Spadki skilla oraz emerytura GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Emerytura: proponuję albo całkowite jej zniesienie albo wprowadzenie emerytury dla wszystkich zawodników w wieku 36 lat (jestem za tym. dlaczego? poniżej)

Spadki skilla
Jak obecnie wiemy obecny system spadków jest mocno wadliwy i irytujący dla graczy. W związku z tym proponuję wprowadzenie spadków stałych, zależnych od wieku zawodnika i jego statusu (wychowanek vs najemnik)

Oto propozycja spadków:

*wychowanek - zawodnik będący w klubie w momencie zakończenia meczów barażowych tego sezonu
** najemnik - zawodniku kupieni po w/w terminie

Spadki skilla (talent 5: spadek 1-2, talent 4: 1-3, pozostałe: 2-3)
27 lat - 0 (jeśli wychowanek*) /1 jeśli najemnik**
28 lat - 0 (jeśli wychowanek) /2 jeśli najemnik
29 lat - 1 (jeśli wychowanek) /3 jeśli najemnik
30 lat - 2 (jeśli wychowanek) /4 jeśli najemnik
31 lat - 3 (jeśli wychowanek) /5 jeśli najemnik
32 lat - 4 (jeśli wychowanek) /6 jeśli najemnik
33 lat - 5 (jeśli wychowanek) /7 jeśli najemnik
34 lat - 6 (jeśli wychowanek) /8 jeśli najemnik
35 lat - 7 (jeśli wychowanek) /9 jeśli najemnik
36 lat - 8 (jeśli wychowanek) /10 jeśli najemnik
Emerytura

Spadki odbywać się będą po konkretnych punktach sezonu (chcę uniknąć spadków typu poniedziałek, wtorek, środa, czw, pt).

Kilka słów o wychowanek vs najemnik.
Zdaję sobie sprawę, że składy nie są budowane od wczoraj, dlatego też proponuję, by zawodnicy kupieni np do 14 kolejki włącznie posiadali w swoich klubach ukryty status wychowanek, który będzie miał wpływ na spadki skilla. Zawodnicy kupieni po tym terminie będą już najemnikami i ich spadki będą mogły zacząć się już od 27 roku życia.

Ps: w konkretnym wątku proszę odnosić się do konkretnej propozycji, by sytuacja z Aktualności, gdzie w wątku dotyczącym zagadnienia A, porusza się jeszcze zagadnienia B,C,D itd, bo zrobi nam się śmietnik.
troche moim zdaniem za szybko te spadki sa.
A gdzie w takim razie szybsze wzrosty skilli u juniorow ???mialy byc.
To czy oplaca sie szkolic np kupionego 16 latka do 26 roku zycia zeby mial 5#100 zeby zaraz mu spadaly?
teraz masz x spadków w sezonie. Będziesz miał wychowanka, to jeden spadek w wieku 28 lat to chyba nie jest dużo?
O juniorach w innym wątku - nie mieszamy tematów

Misiek81

Jestem za ale z uwzglednieniem by skilke wzrastaly juniorom tak jak Arek napisal chcac inwestowac w druzyne z wychowankami by mieli mozliwosc najac 26 lat miec b.dobre skille i gracnimi jak najdluzej bo juz teraz jest kilka fajnych seniorow 28 29 lat i ida na emeryture ja proponuje by skille spadaly w wieku 30+ .li dtopniowo wiadono najwiecej w przedziale 34-36 wtedy mysle ludzie zaczna troche rozmyslac nad skladami czy oplaca sie budowanie fajnej mlodej perspektywicznej druzyny czy tracic kase na tych powyzej 33 pozdrawiam
(2016-12-22, 19:45:44)GM_Arek napisał(a): [ -> ]teraz masz x spadków w sezonie. Będziesz miał wychowanka, to jeden spadek w wieku 28 lat to chyba nie jest dużo?
O juniorach w innym wątku - nie mieszamy tematów

zgadza sie to nie duzo ale zanim doczekam sie dobrego wychowanka musze rozwinac szkolke wiec oba watki maja wiele wspolnego.a wy chcecie przy slabej szkolce jeszcze dobic tak slabych juniorow w slabej szkolce,
Zgodzę się z Arkiem iż za szybko te spadki będą następować. Wg mnie spadki powinny nastąpić od 30 roku życia u zawodnika kupionego, a u wychowanka od 31. Spadek może iść np. 30-1, 31-2, 32-3, 33-5, 34-6, 35-8, 36-10, a u wychowanka 30-0, 31-1, 32-2, 33-3, 34-5, 35-6, 36-8. Emerytura spoko.
(2016-12-22, 19:54:39)tomasz napisał(a): [ -> ]Zgodzę się z Arkiem iż za szybko te spadki będą następować. Wg mnie spadki powinny nastąpić od 30 roku życia u zawodnika kupionego, a u wychowanka od 31. Spadek może iść np. 30-1, 31-2, 32-3, 33-5, 34-6, 35-8, 36-10, a u wychowanka 30-0, 31-1, 32-2, 33-3, 34-5, 35-6, 36-8. Emerytura spoko.

popieram Tomasza
tu się z wami nie zgodzę. Po zmianach zawodnik ok 28/29 roku życia bd miał 5 x 100, a spadki mają lecieć od 30 roku życia? bez sensu wg mnie.
Tym bardziej że wg mojego pomysłu wychowanek będzie miał całe 6 spadków w tym czasie. wybaczcie, ale to nie jest kosmos by tego trenem nie dobić.
Ja dążę do tego, by mało który zawodnik miał 5 x 100 a wy chcecie sobie zamrozić dziadków w klubach na 3 lata spokojnej emerytury bez spadków.
I wrócimy do sytuacji, że w meczach jedynym co będzie różnić zawodników to xp, handicap, i random...
Nie przekonały mnie te argumenty
dajmy graczowi jesli wyszkoli sobie zawodnika obojetnie czy wychowanka czy kupionego za mlodego nacieszyc sie nim a nie od 27 lat spadki.
Bedziemy promowac znow kupno co rok zawodnikow bo bedzie to bardziej oplacalne niz dlugofalowe szkolenie z nadzieja na przyszlosc.
Aradiuszu, ile skoków skilla wbijesz zawodnikowi przez okres 4 pełnych sezonów?
Tak wychodzi iż jest ok 4 razy na sezon można skoczyć skillem w górę na sezon. Może się myle jeżeli tak to poprawcieUśmiech
I wychodzi że od 30 roku życia zaczną tracić. Ale czy skok i spadek będzie takie same?
moim zdaniem pomysł dobry, to co obecnie dzieje się ze spadkiem skila to mnie dobija, i teraz to nie widzę sensu trenowania młodych, a co do super zawodników to fajnie ich mieć jednak bez przesady, bo to dopiero odechciewa się grać gdy biedniejsi zderzaj się z bogatym klubem.
tomku i arku, właśnie: 4 (CZTERY) na sezon. przez 4 sezony daje to 16 skoków, a wy twierdzicie że 6 spadków przez ten okres to dużo. czyli co, dobić w wieku 28 lat do 5 x 100 i co dalej? na 2/3 sezony praktycznie wyłączasz trena i cieszysz się wychowankiem koksem. nie znudzi cię to?
Powiem tak jak się nie spróbuje to się nie przekona. A od kiedy by to obowiązywało?
od nowego sezonu. Sezon kończy się na koniec lutego, dlatego już teraz ta dyskusja Oczko
Stron: 1 2 3 4 5