Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Pakiet taktyczny, widowiskowość rozgrywek, opcja wyboru
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Obecnie wszelkie zawody - poza a może nawet też - meczami ligowymi dają satysfakcję tylko silniejszym zespołom. Niby to oczywiste ale uważam, że tylko pozornie. Bo zobaczmy i pomyślmy, jaką satysfakcję można mieć prawie stale wygrywając 75 :15. Podobnie w innych zawodach hierarchia jest już niejako na wstępie z góry ustalona. Dlatego właściwie - bez urazy - wszystkie te rozgrywki są nudne, nie budzą zainteresowania a aktywność graczy ogranicza się w sporadycznych przypadkach do zmian nieco zużytego sprzętu na nowy lub zregenerowany ale tylko tam gdzie w meczach - na ogół tylko ligowych - siły są bardzo wyrównane czyli bardzo rzadko, sporadycznie.
Zmieniło by się to na zupełnie inną jakość gdyby osobista obecność w trakcie rozgrywek coś namacalnie znacznie częściej mogła zmienić i coś materialnie dać. Poważną barierą na drodze do zmiany obecnie istniejącego stanu rzeczy jest... i tu można by wymieniać w nieskończoność od mentalności starych konserwatywnych graczy do wielkich dysproporcji w umiejętnościach zawodników ale taka wyliczanka tylko tradycyjnie zaostrza konflikty pomiędzy starymi a nowymi naszymi drogimi kolegami więc skoncentrujmy się na czymś innym.

Co można zrobić aby każde zawody były ciekawe i warte osobistej obecności managera na meczu?

Wbrew pozorom to nie jest wcale takie trudne. Zanim zacznę wyliczać dodam tylko, że same idee pomysłów będą tylko ogólne a konkretne szczegóły, proporcje i wyliczenia pozostają poza moją domeną gdyż nie znam konkretnych założeń technicznych SW.
Aby mecz autentycznie przykłuwał uwagę gracz musi mieć przekonanie "graniczące z pewnością", że jego osobista obecność w trakcie rozgrywki ma namacalny wpływ na: 1) Wynik meczu, 2) Wynik finansowy, 3) Frekwencję, 4) Pozwala na pełną identyfikację z którymś z ulubionych graczy.

1) Aby mieć wpływ na wynik meczu trzeba mieć narzędzie. Takim narzędziem może być np. "pakiet taktyczny":

Taktyka w wyścigu

Chciałbym zaproponować abyśmy zastosowali w Speedway World pakiet taktyczny. Typu np. 1 jazda po małej, 2 jazda środkiem, 3 jazda po dużej, A jazda fair play, B jazda normalna, C jazda faul, I stała współpraca z partnerem, II sporadyczna współpraca z partnerem, III jazda indywidualna.
W przypadku pierwszej opcji np. zmiennie w różnym stopniu, zależne od długości toru, pogody, rodzaju toru.
W przypadku drugiej opcji związanie tego z zarówno skutecznością ataku, jak i prawdopodobieństwem wystąpienia upadku - wykluczenia czy nawet wypadku zależnie np. od doświadczenia albo może raczej znacznie bardziej od szczęścia a dodatkowo jednak też np. z drugiej strony z możliwością kar jak wykluczenie z jednego biegu, z całych zawodów, kilku meczy i wreszcie kar finansowych nakładanych na klub.
W przypadku trzeciej opcji wiązałaby się ona np. z jednej strony ze skutecznością pary a dokładniej z w sensie praktycznym zmniejszałaby skuteczność ( prędkość ) prowadzącego pary a zwiększała skuteczność ( szybkość ) drugiego zawodnika z pary.
Zaznaczam, że chodzi o wartości stosunkowo niewielkie co miałoby znaczenie praktyczne co najwyżej w meczach na styku o ile nastąpiłby prawidłowy- korzystny - optymalny dobór wszystkich parametrów.
Zalety: zwiększenie widowiskowości i zaangażowania graczy.
Przewidywania: spotęgowanie zainteresowania grą.
Zalecenia: przy ewentualnym wprowadzeniu należałoby wszystkim na początku przydzielić warianty środkowe każdej z opcji aby niejako zabezpieczyć interes niedoinformowanych.

Podane rozwiązania stanowią oczywiście tylko przykład, można znaleźć przecież i inne pomysły taktycznych łamigłówek, niemniej myślę, że brakuje w SW właśnie elementu taktyki.

2) i 3) Na wynik finansowy jako dodatkowy czynnik np. poprzez weryfikację fan clubu lub czynnik oddzielny mogłyby mieć wpływ w zależności od oceny i uznania GM_Arka takie zagadnienia jak: osobista obecność na meczu, zaciętość meczu czyli końcowa różnica punktowa ale też dodatkowo takie nowości jak: niewielkie nagrody dla 2 - 3 najlepszych zawodników w meczu, dla zawodnika z najlepszym czasem zawodów, dla najbardziej walecznego - z największą ilością mijanek i ewentualnie jakieś inne np. dla najmłodszego i najstarszego wiekiem, dla najbardziej doświadczonego i inne w zależności od pomysłowości i uznania.

4) Opcja wyboru
Chcę zaproponować prostą rzecz. Wprowadźmy dziewczyny w szeregi zawodników. Dla niektórych graczy - graczek ma to znaczenie. Należałoby to zrobić ze względu na odmienne zapatrywania innych grających - z opcją wyboru, którą zaznaczałby grający. Taka opcja wyboru będzie też dobra w przypadku obcokrajowców. Tak więc propozycja sprowadza się do wprowadzenia opcji wyboru typu: chcę lub nie chcę dziewczyn, obcokrajowców w składzie - czy tylko w szkółkach czy też w otrzymywanym na początku składzie niech zadecydują twórcy gry. Myślę, że to rozwiązanie na pewno nie zaszkodzi naszej grze.

Oczywiście pomysłowość nie zna granic i można by to jeszcze rozwijać ale nie za wiele na raz i poza tym i ta dawka może już być dla wielu dawką zbyt poważną więc poczekajmy na opinie.
Czas pomiędzy biegami w meczach ligowych musialby sie wydlużyć, na wszelkiego typu ustawienia scieżek jak rozumiem dla każdego zawodnika, albo inne tego typu pomysły.

Dodatko finansowe źle nie brzmią, ale wątpię żeby chcieli coś takiego wprowadzić.

Taktyka jazdy parą to niby nie głupi pomysl, ale juź teraz różnice w czasach chociazby na sparingach to masakra, jeżeli senior mając ten sam motor i dodatkowo skok skilla oraz najwyźszą sprawność, jadąc 2 mecze w tych samych warunkach po skoku wcale nie jedzie szybciej, a czasami ma sie wrażenie, że cofa się w rozwoju.

Dziewczyny w źużlu, idea może i dobra, ale bądzmy realistami, kobiet na żużlu nie jeźdzą, co najwyżej jakieś wyjątki, ale gre powinno się urealaniać, nie marzyć o czyms co nigdy miejsca mieć nie będzie
W grze biorą udział też dziewczyny - panie i może będzie Ich jeszcze więcej a chodzi o element identyfikacji z zawodnikiem - zawodniczką co nie tak znowu rzadko występuje, podobnie z obcokrajowcami, gracz o zapatrywaniu narodowym słabo będzie się identyfikował z ... Eskimosem.
"Czas pomiędzy biegami w meczach ligowych musiałby się wydłużyć" - Myślę że czasu jest dość ale przy zgodzie graczy można przerwy do 4 minut wydłużyć. Niemniej tak naprawdę chodzi o emocje a one są gdy wykazujesz się refleksem i to wtedy właśnie wydziela się adrenalina - tak jak w prawdziwej walce liczy się szybkość decyzji i zdecydowanie.
Mylisz dwa różne pojęcia.
To że w SW grają kobiety to jedno, a to że żadna kobieta nie jest żużlowcem o statucie zawodowym to drugie.
Niczego nie pomyliłem. Dwa różne pojęcia które łączy wspólny mianownik - potencjalna identyfikacja ze swoim bohaterem gry co przekłada się na współczynnik zainteresowania a w efekcie zaangażowania i lojalności.
Panie jako zawodniczki w grze podobnie jak i obcokrajowcy przy zastosowaniu dla obu tych zagadnień opcji wyboru doskonale trafiłyby w gusta wielu grających co dodałoby SW pięknego kolorytu. Natomiast pakiet taktyczny i nagrody dla osiągnięć indywidualnych wspaniale zrewolucjonizowałyby widowiskowość zawodów a przede wszystkim spowodowałyby autentyczny wzrost zaangażowania. Zachęcam do zabrania głosu w dyskusji i wzięcia udziału w dołączonej do tego wątku ankiecie.
Jestem za dziewczynami i żeby można móc wybrać czy się chce dziewczyny i obcokrajowców czy nie. Elementy techniczne jeśli będą dobrze przez GM_Arka zrobione też mają moje poparcie.
ktoś może orientuje się ile, i czy w ogóle, jest pań w sw? bo mam ciekawy pomysł Uśmiech
Trzymam za ten pomysł kciuki, nie koncentrujmy się może tak bardzo na tym ile pań w SW jest ale pomyślmy ile może być i o tym, jak uprzyjemni to grę.
(2017-07-24, 20:07:33)GM_Arek napisał(a): [ -> ]ktoś może orientuje się ile, i czy w ogóle, jest pań w sw? bo mam ciekawy pomysł Uśmiech

Załóżmy szalenie zresztą odważnie, że gra 20 pań. Jakieś założenie trzeba przecież przyjąć. Przedstaw swój pomysł i niech dojrzewa... Gdy coś dojrzewa trzeba być cierpliwym więc bądźmy i zobaczmy co z tego wyrośnie.
"konkurencja nie śpi", więc najpierw postaram skontaktować się z paniami w naszej grze - jeśli takie są Oczko
Jestem za! Zwłaszcza za opcją wyboru dotyczącą obcokrajowców i dziewczyn. Gdyby jeszcze wprowadzić twarze i powiedzmy makijaż to wiele dziewczyn mogło by się tą grą bardziej zainteresować a że od czasu jakiś facet przegra z dziewczyną - wybaczcie - takie nieszczęścia w życiu facetów przecież się zdarzają. Nie piszcie też, że nie ma takich precedensów w realu bo są a jestem przekonana, że tak jak w innych zawodach tak i żużel kiedyś opanujemy. Więc "mięczaki" weźcie się w garść i dopuśćcie nas do ścigania na równych prawach oczywiście - zobaczymy czy tylko facet może wygrywać wyścigi...