Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Sparingi szkółka juniorów GM_Arek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
obiekty to chyba każdy ogarnięty buduje wg mnie, rozdzieliłbym za to budowę obiektów od rozbudowy szkółki na kolejny poziom żeby te dwie rzeczy się na raz mogły budować
właśnie celowo nie chcę tego łączyć. teraz rozbudowując szkółkę jako całokształt sami decydujemy czy najpierw idziemy w ilość juniorów, czy w jakość szkolenia tych kilku których już możemy mieć. łącząc obie rozbudowy manager nie musi podejmować żadnej decyzji: czy ilość, czy jakość; i to już odbiega od "managerowania" nieco

ps: ja wiem że każdy by chciał jak najszybciej i jedno i drugie, ale na tym właśnie ma polegać manager - wybrana ścieżka rozwoju. I na ile potrafię na tyle staram się dawać graczowi możliwość podejmowania decyzji czy "A" czy "B" Uśmiech
Arek ale moja propozycja była taka by starzy juniorzy nie korzystali nic na sparingach, tylko by mogli w nich uczestniczyć, korzyści tylko dla nowych w slotach.
Tylko, że dzięki temu Ci co mają jeszcze sporo starych juniorów mogli by korzystać na rozwoju nowych.
Z jednej strony pomysł ma zachęcać do inwestycji w szkółkę, a jednak niektórym, którzy już mają rozbudowane szkółki nic nie daje.
GM_Arek inwestycja siana w szkółkę całościowo patrząc (z obiektami) już jest wyborem ścieżki wg mnie
Petecki: ale niech to trochę dłużej trwa niż 2-3 sezony. starzy gracze też nie mieli możliwości rozwoju obu na raz, bo obiektów nie było.

wojtas: w takim założeniu to miałoby to sens (bez ewentualnego xp i dni). zobaczę co na to Kuba
z jednej strony niech potrwa ale młody gracz ma teraz dwie rzeczy do budowania szkółkę i obiekty przez co czas dojścia do jakiegoś tam poziomu z tym wszystkim wydłuża sie w stosunku do starszych graczy, poprzednio mozolnie dochodził do starszych poziomem szkółki i powiedzmy że ich gonił, teraz znowu odjeżdżają, może wiedząc że tak to będzie wyglądać nie obraliby takiej drogi tylko kupowali dziadków?
Ale ja jestem starym graczem i muszę przyznać że dzięki zmianą u mnie budowlańcy są 24h na dobę, a niektóre stadionowe rzeczy budują się tak długo by młodzi mieli szanse też budować. Ale także widzę jesz\cze jedną zależność bo ja np od razu wybudowałem sobie szkółkę, dokonałem wyboru, bo brak transferów by móc walczyć o najwyższe cele zamieniłem na kasiore z wychowanków i tak naprawdę nie długo na to nie czekałem. Niektórzy to by chcieli wszystko na raz, budować stadiony, szkółki i do tego robić transfery by wszystko wygrywać. Speedway-world jest managerem i do szczytów podchodzi się stopniowo.

Ogólnie pomysł ze sparingami jest super, bardzo mi się podoba i jak jeszcze zawodnicy by dostawali xp to by było rewalacja jak dla mnie.
A i jeszcze jedno spostrzeżenie tak dla sprawdzenia teorii o tym czy warto mieć takiego typka z talentem 1. Mam 2 jeden ma talent 1 drógi 3, obydwaj 12 latkowie i na razie jestem miło zaskoczony że taki juniorek potrafi zdobywać +3 podczas treningu, można się dorobić niezłego juniora z talentem 1.
(2017-10-29, 02:33:36)kamykov napisał(a): [ -> ]i na razie jestem miło zaskoczony że taki juniorek potrafi zdobywać +3 podczas treningu, można się dorobić niezłego juniora z talentem 1.

kwestia farta, ale można. Dlatego uważam że narzekanie na nową szkółkę i nieprzyjmowanie tych z niższymi talentami jest błędnym założeniem co niektórych graczy
(2017-10-28, 15:48:28)GM_Arek napisał(a): [ -> ]wojtas: w takim założeniu to miałoby to sens (bez ewentualnego xp i dni). zobaczę co na to Kuba

Miało by sens, dla mnie, Wojtasa, Mattiego, Hyzia, Kamykova i wielu wielu innych "starych" graczy z max szkółką z ósemką "starych" szkółkowiczów, np 13-14 latków "gollobów" i czterema "nowymi" szkółkowiczami (slotami)... i ma.. i dla mnie bomba Uśmiech
Ale przeciwko sobie Język (bo lubię Duży uśmiech) spójrz na to w ten sposób.
- mam 5 x 17lat w składzie
- mam 5 x 16lat w składzie
- mam 8 x 13-14 lat w szkółce
a Ty chcesz mi jeszcze dać możliwość rozwijania tych 4-ech pozostałych z nowej szkółki Uśmiech

A taki mlodszy ciut gracz który mozolnie rozbudowuje 7-my poziom szkółki i tak jest w najczarniejszej pupce Uśmiech

Żeby nie było, pomysł Wojtasa jest dla mnie super (nie jestem przeciw), rzuciłem tylko nieco inne spojrzenie na ten temat Uśmiech
No bo skoro mam MAX szkółkę, a tylko 5 slotów "nowej" szkółki, to znaczy że i tak mi się powodzi hehehe
Asteck666 ale czy to nasza wina, że inwestowaliśmy kasę w szkółkę? Tak patrząc to można pomyśleć inaczej,a jak ktoś niedawno rozbudował szkółkę z nadzieją,ze już za kilka sezonów wypuści zastęp "Gollobów", to najpierw dostał w twarz, że nie wypuści bo sloty i takowych wielu nie przyjmie, to teraz ma dodatkowo być do tyłu z nowymi juniorami? Jest pewnie kolo 150-200 graczy, którzy grają już wiele sezonów, a pewnie część z nich szkółkę ma wciąż na poziomach poniżej 5, nikt im nie bronił rozbudować zamiast stawiać na zawodników 30+, niech dziś tracą.  Ja sam nie mam 15 lvl bo niedawno myślałem, że już mi się nie opłaci bo raptem jeden junior więcej, raptem dzień krócej trening. Teraz nie mogę rozbudować bo buduje obiekty. A nowi menadżerowie? Nie od razu Kraków zbudowano.
Tak jak mówiłem, dla mnie bomba Uśmiech Ja mam max lvl Uśmiech
Jeżeli chcecie żeby szkółki się rozwijały i nie tylko perełki zostawaly po wieku juniora to proponuję wprowadzić zasadę że w składzie pod nr 1-5 i 9-13 musi być co najmniej jeden zawodnik z talentem max 4 i jeden zawodnik z talentem max 3 lub max 2.
A dopuszczenie do sparingów jedynie graczy z rozbudowana szkółka powiększy przepaść pomiędzy starymi i nowymi graczami - zbyt długo i za dużo kosztuje rozbudowa szkółki szczególnie dla graczy których dochody z meczów są niewielkie.
(2017-11-01, 21:04:27)Jaskolki napisał(a): [ -> ]Jeżeli chcecie żeby szkółki się rozwijały i nie tylko perełki zostawaly po wieku juniora to proponuję wprowadzić zasadę że w składzie pod nr 1-5 i 9-13 musi być co najmniej jeden zawodnik z talentem max 4 i jeden zawodnik z talentem max 3 lub max 2.
A dopuszczenie do sparingów jedynie graczy z rozbudowana szkółka powiększy przepaść pomiędzy starymi i nowymi graczami - zbyt długo i za dużo kosztuje rozbudowa szkółki szczególnie dla graczy których dochody z meczów są niewielkie.

  Propozycja w stylu KSM :Smutny Po pierwsze nie ma tylu zawodników z takim talentem w wieku seniorskim a po drugie to terażniejsza szkółka juniorska wprowadza pewną blokadę w szkoleniu co do talenciaków a po trzecie to liczba graczy po takowej zmianie by się pewnie zmniejszyła co chyba nie jest celem.
Propozycja posiadania zawodnika z niskim talentem to strzał w kolano. Nie można kogoś zmusić by miał w składzie talent 1-3. Jeśli by coś takiego weszło od razu rezygnuje z gry i pewnie nie tylko ja.
A od kiedy miałoby to ruszyć, nazbierałem już 6 namsloty, czekam na 7mego i mogę jechać.... Cieniasami ale zabawa będzie przednia
Stron: 1 2 3 4