Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Zmiana systemu silników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej

Wpadłem na pomysł jak wprowadzić trochę więcej losowości/elementu taktycznego w meczach

Teraz i tak wszyscy jeżdżą na tym samym silniku więc bardzo często dochodzi do sytuacji, że oba zespoły mają podobnych zawodników, jedyne co ich różni to XP.


Moja propozycja wygląda następująco
Wprowadzamy do gry coś takiego jak statystyki silników:
max moc
dopasowanie do grząskiej
dopasowanie do normalnej
dopasowanie do twardej
itp.

Statystyki te miałyby być dla graczy niewidoczne.

Cały patent polegałby na tym, że musielibyśmy kupić po 2-3 silniki dla zawodnika i w trakcie zawodów/wspólnych treningów sami byśmy dopasowywali motocykle do danego toru, danej pogody i formy zawodnika.


Mogłoby to wprowadzić taką nowość, że czasem można zacząć mecz bardzo źle a w trakcie meczu dopasować silniki i nadgonić straty. Teraz gdy widzę po czasach, że jest 1-2s różnicy między przeciwnikiem to wiem, że nie mam co nawet oglądać tego meczu a przy takiej zmianie miałbym motywację do zmiany ustawień itp

Co o tym myślicie?
No musisz się nieźle nudzić podczas meczy i chciałbyś wprowadzić losowość. Polecam Ci awans do ekstra ligi to przestaniesz się nudzić
Zamiast robić przytyki to mógłbyś opisać co jest złe w tym

Bo losowość jest pozorna, po tym jak zawodnik spisywał by się na danym silniku wiedzieli byśmy, że ten jest dobry na taką i taką nawierzchnię ale jednocześnie nie wiedzieli byśmy czy nie ma lepszego co wymagało by na nas prowadzenie wspólnych treningów itp

na ten moment po 1 serii już wiadomo kto z kim ma szanse wygrać itp bo czasy w poszczególnych biegach aż tak bardzo się nie różnią i ewentualne rezerwy robi się kalkulując na sztywno po czasach
Silnik meczowy został bardzo dużo zmieniony i nie sadze ze cos będzie z tym robione.
Po 2 po 1 serii wcale nie wiadomo kto wygra mecz. Awansuj do wyższych lig to pogadamy.
Co to jest za argument awansuj do wyższych lig to pogadamy?

Czy gra nie powinna być ciekawa na każdym poziomie rozgrywek?
Ciągle mówi się, że mało nowych graczy dołącza a jak chcecie aby było więcej graczy skoro wszystkie zmiany robi się dla ekstraligi a niższe ligi ma gdzieś? bo tak rozumiem wasze argumenty.
Rozumiem, że pomysł może nie być trafiony ale kompletnie nie kupuje argumentu o awansie
już w 3 lidze można kombinować i wygrywac z teoretycznie mocniejszym rywalem, kwestia taktyki
3 opinie i wszystkie rozchodzą się o to, że trzeba awansować do wyższej ligi

Trochę przykre bo liczyłem na bardziej konstruktywną krytykę ale cóż, to pokazuje jak tutaj ludziom zależy na nowych graczach. Jeśli pomysł był nie trafiony okej, ale wolał bym dowiedzieć się dlaczego a nie "awansuj to pogadamy"

Więcej pomysłów dawać nie będę skoro są niechciane
majoreq myślę, że o co innego chodziło wypowiadającym się.
W wyższych ligach w trakcie meczu musisz tak kombinować składem, że jak dołożymy do tego jeszcze szukanie przełożeń/sprzętu to będzie to ciężkie do ogarnięcia
Twój pomysł jest kreatywny, lecz szanse na jego wprowadzenie oceniam na bliskie zeru. Spójrz jak długo czekać trzeba na innowacje typu ikonka wystawionego składu na czwórmecz. Władze tutaj działają bardzo wolno i rzadko. Twoja propozycja jest ciekawa, wnosilaby sporo ożywienia i spowodowała by, że bez obecności na meczu przegraną mamy w kieszeni. Każdy pomysł, który ma na celu rozwój tej bardzo ciekawej gry oceniam na plus, twoj także. Nie denerwuj się na kolegów, po prostu byłoby bardzo ciężko to wprowadzić :-)

Misiek81

Ale teraz też można dopasowac zawodnika do nawierzchni masz liczby skilli i po tych parametrach patrzysz ktore chodza na jakiej nawierzchni i masz wiedze przed meczem dodatkowo obserwujesz pogode e dniu meczu i masz efekt
Ja powiem tak jestem za wprowadzeniem czegoś dodadkowego jakiegoś czynnika zewnętrznego czy zaskoczenia ale już nie w trakcie meczu ... może bardziej coś z przygotowaniem toru albo coś w tą stronę np. gospodarz wybiera 2 pola które są lepiej przygotowane (jadą z nich lepiej goście i gospodarze) przewaga gospodarza jest jedynie taka że wie które to pola i tyle podaje to jako przykład że jak już kombinować to bardziej w tą stronę chyba bo w czasie meczu to niedługo faktycznie będzie trzeba mecze po 90 minut robić a nie 45 aczkolwiek coś by się przydało zakombinować żeby jeszcze to podkręcić a co do losowości to ja jestem za tym żeby czasem lepszy zawodnik wpadł w koleine albo coś ludzie tłumaczą że losowości nie bo nie po to budowali drużynę ale z drugiej strony co ma powiedzieć Termiński? on budował drużynę za prawdziwe pieniądze i wyszedł klops ... oczywiście nie mówię żeby przesadzać ale żeby czasami jakiś element zaskoczenia był
Pogoda to jest jakiś żart w tej grze w ogóle, co mi daje obserwowanie pogody w dniu dzisiejszym. Nie jestem w stanie sprawdzić prognozy nawet na jeden dzień, zaplanować treningów indywidualnych w danej pogodzie bo po prostu nie wiem jaka będzie jutro.

Pomysł z polami też nie jest głupi. Tak jak napisał masloo zdaża się, że taki Doyle wjedzie w koleine a taki Liszka zrobi komplet na wyjeździe i tych smaczków tutaj nie ma niestety. Dopasowanie skilli do nawierzchni to nie ma co poruszać bo i tak wszyscy śrubują te skille na 100, więc mają one mniejsze znaczenie, najważniejsze jest tutaj XP chyba z tego co zauważyłem.