Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: RZ 30 sekund przed biegiem niewidoczna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No jak w temacie Uśmiech Nie po raz pierwszy 

Wiem wiem już poruszałem ten temat, wiem nawet że w przyszłym sezonie nic się nie zmieni, ale ja dalej swoje. Dlaczgo? Dla dobra SW. Ja wiem że w tym sezonie mam jeszcze szanse na majstra, no ale wejdą z pełną parą zmiennicy. Do rzeczy, jak dla mnie to jest największa porażka tego silnika meczowego że żeby zaskoczyć przeciwnika to trzeba mieć w głowie 3 różne warianty i do ostatniej chwili kombinować tak ze zmianą by tej zmiany przeciwnik nie zdążył zauważyć.  Jeśli ktoś na żywo oglądał mecze Ekstraligi w SW to widzi co się dzieje, zmiany na ostatnią sekunde - to jest chore. Gdy nie masz dobrego łącza internetowego to się jest w d... . Ja dzięki takim manewrą wygrałem nie jeden mecz, ale też przegrałem, głównie za sprawą internetu kóry akurat zamulał. Nadal jestem za tym by zmiany przeprowadzone 1 minutę lub 30s przed biegiem nie byłyby widoczne dla przeciwnika. 

Może któryś z czerwonych wypowie się na ten temat ?
co do szybkości łącz nie wnikam, natomiast co do zasadności pomysłu odpowiem jak w poprzednim wątku, każdy kij ma dwa końce. Poproszę o więcej argumentów, bo obecny nie bardzo mnie przekonuje. jak ryzyko wypali i internet nie zamuli to fajnie, odwrotnie to już be. Ja akurat wolę by zmiany były widoczne, poniekąd to takie szachy między managerami, i to na dodatek na których można się sparzyć czekając zbyt długo ze swoim ruchem
Sam jestem za tym aby zmiany były niewidoczne dla przeciwnika. Taktyka nie powinna polegać na planowanych zmianach tylko na ustawieniu składu. Zmiany to sposób na poprawę wyniku jak idzie nam źle. A co z tego, że zrobię zmianę jak przeciwnik zaraz zrobi swoją, tutaj nie ma przewidywania tylko sucha kalkulacja.
Ale w realnym sporcie przeciwnik też widzi zmiany przeciwnika ja jestem na nie
(2019-11-24, 21:12:39)GM_Arek napisał(a): [ -> ]co do szybkości łącz nie wnikam, natomiast co do zasadności pomysłu odpowiem jak w poprzednim wątku, każdy kij ma dwa końce. Poproszę o więcej argumentów, bo obecny nie bardzo mnie przekonuje. jak ryzyko wypali i internet nie zamuli to fajnie, odwrotnie to już be. Ja akurat wolę by zmiany były widoczne, poniekąd to takie szachy między managerami, i to na dodatek na których można się sparzyć czekając zbyt długo ze swoim ruchem

  Szachy są wtedy gdy możesz przewidzieć ruch zawodnika a nie wtedy gdy go widzisz i masz czas na jego przeciwdziałanie.

 Myślałem że gra ma premiować osoby online a nie te co siedzą na szybkim łączu z reakcją 1 sekundy.

  W obecnym silniku gdzie energia odgrywa kolosalną różnicę, możliwość zobaczenia rezerwy przeciwnika wypacza wynik meczu kategorycznie. 
Przykład 1: po pierwszych dwóch biegach managerowie wiedzą jak rozkładają się siły, i drużyna gości wiedząc  że przegra 3 bieg(5:1) musi wykombinować co zrobić by oszczędzić E - najlepiej puścić juniorów, tyle że jak nie puści ich w ostanich 5 sekundach przed startem biegu (jadąc w ekstra), bo jeśli przeciwnik zobaczy zmiany to 5 sekund wystarczy by przeprowadzić zmiany, wygrać 5:1 i także zaoszczędzić energie. 
 Przykład 2: mecz drużyn równorzędnych walczących o 1 miejsce, oby dwie jadą ze zmianami na 1-2s przed biegiem - tyle że akurat sież zamula i zmiana zajmuje od 3 do 5 sekund. Pierwsze zmiany nie wchodzą więc zawodnik musi robić zmiany tak by przeciwnik z premedytacją przeciwdziałał no i co wtedy? Można być online a i tak się jest zdanym na pożarcie.

  Jak chcesz jak takie mecze wyglądają to zapraszam na mój stadion w 1 kolejce - cała kwitesencja SW i zmian na ostatnią sekundę. 

 Ja wiem że jak się tak nie jeździ to ciężko to sobie wyobrazić? Dlatego mam Arku propozycje byśmy odjechali taki mecz dwa zespoły te same skille i xp tylko różny rozstaw juniorów, Ty jako gospodarz - z zasadą że ty robisz zmiany maks do 10 sekund przed rozpoczęciem biegu.
Ja bym zrobił tak by każdy miał równe szanse na wporowadzenie zmiany czyli gospodarz i goście mogą dokonać zmiany w pierwszych 2 minutach . Z możliwością rekontry . Polegało by to na tym że jeśli ktoś wprowadzi zmiane w ostatnich sekundach drugiej minuty to w trzeciej minucie klikamy rekontra i mamy możliwość odpowiedzenia na zmiane. I to by myśle załatwiło sprawe każdy by miał równe szanse.
Można jeszcze zrobić inaczej że w pierwszej minucie zmiane może dokonać tylko i wyłącznie gospodarz . W drugiej minucie tylko i wyłącznie goście. I trzecia munuta na rekontre Dla każdej ze stron
Wtedy każdy ze spokojem byłby wstanie reagować na jakiekolwiek zmiany