Oficjalne forum gry Speedway-World
Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Wersja do druku

+- Oficjalne forum gry Speedway-World (https://speedway-world.pl/forum)
+-- Dział: Pozostałe (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Dział: Archiwum (https://speedway-world.pl/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Wątek: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek (/showthread.php?tid=6107)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Obniżenie skilla szkółce - Perez - 2017-01-08

z ostatnimakspitem zgadzam sie w 100%- wiecej oficjalnyvch turniejow!!! IMSWJ, parowe mistrzostwa w czwormwczach mistrzostwa!!! zeby slabsi tez mieli radosc to IM 1,2,3,4,5 ligi parowe to samo itd itd! wiwcej oficjalnych turniejow! nie mowie ze od rqzu 10 nowych bo nie zabijajmy organizatorow ktorzy trudza sie juz kilkanascie sezonow ze swoimi turniejami ale IMSWJ i Parowe to podstawa, chociaz zeby slabo tez mieli w co grac to IM danego poziomu ligowego tez wydaja sie byc dobra perspektywa!!!!
ps. co do zmian to niestety ale wiekszosc graczy (duuuuuza wiekszosc) patrzy na wlasny czubek nosa)! mi sie jedne zmiany podobaja inne nie ale przez to ze do kazdej trzeba sie dostosowac gra zaczyna byc interesujaca!!!


RE: Obniżenie skilla szkółce - holender260 - 2017-01-08

Szuwarek zgadzam się z tobą w 100%


RE: Obniżenie skilla szkółce - Marek79 - 2017-01-08

Również zgadzam się z Szuwarkiem, po za jednym, zostawmy wizualizację.
Jest bardzo fajna i myślę że większość jest tego zdania, oczywiście jest zapewne do dopracowania ale już teraz ciekawiej śledzi się mecze, nawet sparingowe a w przyszłości ma być w każdych zawodach.
Myślę że to akurat nie zniechęca graczy.


RE: Obniżenie skilla szkółce - GM_Arek - 2017-01-26

Mala aktualizacja odnośnie odjęcia skilla (seniorom jednak chciałbym odjąć jednak -4, ale o tym w innym wątku)

Szkółkowicze z talentem:
5* -4 na każdy skill
4* -3 na każdy skill
3* -2 na każdy skill


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - kamykov - 2017-01-28

I takich rzeczy nie robi się Arku z dnia na dzień a wygrani będą Ci co akurat opuścili szkółkę.


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - szuwarek - 2017-01-28

Odejmowanie "praw nabytych" nie jest chyba w porządku. Zostawmy seniorów w spokoju. Można np. od nowego sezonu gry odjąć nowo przybyłym do skzołki oraz obecnie trenującym skille ale koniecznie trzeba podnieść wiek, w którym zaczynają się spadki bo przy nizszych skillach juniorow nie ma zadnych szans wyszkolic zawodnikow. Seniorzy z wysokimi średnimi za 2-3 sezony znikną ze stadionów w sposób naturalny. Jeśli robimy jakieś rewolucje to zróbmy to z głową kompleksowo a nie aby były. Niemal wszystkie zmiany ostatnio są robione na szybko, w sposób nieprzemyślany. Sposób wprowadzania zmian spowoduje, że gra zniknie z powodu braku graczy, mimo, że mogę one iść w dobrym kierunku.


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - wojtas_gkm - 2017-01-28

Zawodnicy, którzy wyjdą za rok że szkółki nie będą wtedy w stanie nawet z cienkimi 17latkami powalczyć, bo zrobi się olbrzymia przepaść. Wiem, że chodzi Ci o to by zwiększyć szansę i udział zawodników z niskim talentem, ale to może wprowadzić to dla nowo przychodzących szkółkowiczów? Teraz i tak nie ma ich w szkółkach. Jeżeli chcesz by ludzie rozważali zatrzymanie i trenowanie takich zawodników to może lepiej dać im jeszcze wyższe skille początkowe w stosunku do zawodników bardziej utalentowanych.


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - GM_Arek - 2017-01-28

panowie, wybaczcie, ale momentami mam wrażenie że nie zadaliście sobie trudu przeczytania i przeanalizowania wszystkich zmian/wątków.

Odejmowanie ma się odbyć dla WSZYSTKICH zawodników, więc skill do skilla (szkółkowicz czy zawodnik już jeżdżący) pozostanie 1 do 1.

kamykov, dlaczego uważasz że wygrani będą ci opuszczający teraz szkółkę? odejmę 16 -4 i szkółkowiczowi -4. co się zmieni między między nimi 1 do 1?

szuwarek, jeśli przeczytasz WSZYSTKIE posty to zauważysz, że zmiany właśnie mają charakter KOMPLEKSOWY. Obniżanie skilla seniorom ma spowodować: raz: zbicie dziadkom z nadbitkami dni treningowych - zdjęcie tych nadbitek, by w końcu pozbyć się 5 x 100.
Pozbycie się 5 x 100 spowoduje, że o wyniku biegu w końcu będzie decydował SKILL. Bo obecnie przy 5 x 100 jedyne zmienne to xp, random i handicap (a to mają być DODATKI). Ale dopóki nie pozbędziemy się 5 x 100 (dopóki mi na to nie "pozwolicie") to przy równych zawodnikach tylko to będzie decydować zamiast wasz trening w konkretne umiejętności.

Wojtas, jeśli zmiana miałaby objąć TYLKO zawodników nowych w szkółkach to różnica między obecnymi a nowymi to dopiero będzie przepaść. Ale my chcemy odjąć i tym którzy już wyszli ze szkółki i tym którzy w niej są. Skilla do skilla pozostaje 1 do 1.
Obecnie 12 latka 5* dostajesz ze śr ok 40. 12-latka z tal 1 ze śr ok 50*. resztę znajdziesz w wątku o juniorach Uśmiech

Naprawdę przeczytajcie WSZYSTKIE propozycje, spokojnie je przeanalizujcie. Nie taki diabeł straszny Uśmiech


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Arkadiusz - 2017-01-28

Bo wszyscy się przyzwyczaili do 5#100 i ciężko bedzie z tego zrezygnować.


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Petecki - 2017-01-28

Jak podejmiesz wszystkim po -4 to tracą zawodnicy 25-28 lat, dziadek z naddatkiem nadal będzie wymiatał bo odrobi to -4 w dwa tygodnie i znowu mają 5*100 l, spadki które szykujesz dla tych niby staruchów nie załatwiają sprawy jeśli się zaczną od 27 lat, nadal beret dla tych na dorobku którzy i tak mają kiche bo nie mogą na obozy jechać, co niby ma robić gracz który ma dzisiaj zawodników po 26 27 28 lat? Bo na bank przez dwa/trzy sezony napewno nie będzie tego można nazwać rywalizacją z zespołami ze starym składem, nie zachęci to nowych graczy o ile nie zadziała w sposób odwrotny do zamierzonego i nie wysypią się ci obecni


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - GM_Arek - 2017-01-28

ale mi właśnie o to chodzi wy wyciąć naddatki dziadkom. bez tego ruchu i tak je mają i mogą spokojnie kontrolować spadki, co w połączeniu z dużym xp i tak stawia ich w lepszej pozycji. Owszem chwilowo ta dysproporcja się powiększy do zawodników 25-28 lat, ale bez tego ruchu będziemy kwitnąć w tym marazmie x czasu. Zmiany muszą nastąpić, ale ich efekt nie będzie widoczny od ręki. zajmie nam to właśnie 2-3 sezony. I albo zgadzamy się z tym by coś ruszyć i przez te 2-3 sezony się "przemęczyć" PRZY WASZYM WSPARCIU DLA DOBRA GRY bez patrzenia na własny interes, albo nie robimy nic i tkwimy w tym, aż wszyscy gracze zrezygnują


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Arkadiusz - 2017-01-28

Sa 2 strony medalu.z jednej strony to przemęczenie sie jak.mowisz i tak bedzie na korzyść drużyn z dziadami.moze zawodnikom 25-28 odjąć mniej? A dziadom to co proponujesz.
Po 2 juniorzy jak to bedzie z ta zmiana z szybszy wzrostem?


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Petecki - 2017-01-28

No dobra ale w takim razie musi być spadek skila w późniejszym wieku niż. 28 lat, jeśli zostanie jak jest to 27 latek skill 100-4 osiągnął w tym momencie swój max i wyżej nie podejdzie bo w sezonie max 3-4 skoki i tyleż spadków czyli stał się dziadem i wracamy do punktu wyjścia.
Co do wysypu jeszcze, zostawilbym go dla graczy którzy zaczęli grać przed sezonem lub w trakcie, czyms/kimś muszą jechać, gra ma sprawiać jakaś tam frajdę a tym szrotem co jest na starcie to się można ekscytować jak zeszłorocznym sniegiem, albo przydzielać losowo po dwóch na nową ekipę żeby nowy gracz wiedział do czego ma dążyć.


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Arkadiusz - 2017-01-28

Jest bardziej drastyczny sposób na zlikwidowanie dziadom tych dni.zamuast robic to dyplomatycznie jak proponujesz poprzez spadek skilla żeby dni wykorzystali po prostu oficjalnie im te dni zabrać i tyle.
Wiem ze za chwile dostane po glowie za taka propozycje id tych co maja dziadów i dni wypracowali ale róbmy ostre ciecia jesli chcecie naprawić grę a nie czekać 2-3 sezony.oczywiscie to moje zdanie


RE: Obniżenie skilla szkółce GM_Arek - Petecki - 2017-01-28

To też niesprawiedliwe, jak policzysz dni które zyskalem bo zmieniam trening na mecz w niedzielę? Albo wydałem siano na kilka obozów i co teraz? Zwrot kasy?