#5
(2017-07-24, 18:59:18)Arkadiusz napisał(a): http://www.speedway-world.pl/i,pomoc-10
jesli moi juniorzy jada w tygodniu srednio po 30 biegow wiec sprawnosc im spada a dzieki twojej propozycji mieliby sprawnosc 100?
wychodzi na to ze najlepiej na tym wyszliby ci ktorzy wlasnie nabijaja xp kosztem sprawnosci wiec dzieki Twojej propozycji szybciej dochowaliby sie koksow a na juniorce ci zawodnicy tez by robili co chcieli.
zanim dasz propozycje pomysl.
przeciez wszyscy by to omijali i mieliby wszystkich na sprawnosci 100.

Nie jestem pewien czy dobrze mnie zrozumiałeś. Mnie chodzi tylko o sytuację gdy zawodnik - zawodnicy nie mieszczą się w składzie więc nie jeżdżą w biegach punktowanych naliczeniem XP (doświadczenia) i tylko o sytuacje gdy wybierasz w rodzajach treningu właśnie trening sprawności aby taki zawodnik jeśli już nie trenuje "poważnych umiejętności to chociaż był sprawny. Zauważyłem, że wtedy choć gwarantowany jest skok co 5 dni to w efekcie takiemu zawodnikowi i tak systematycznie spada sprawność przez co może narażony jest w większym stopniu na kontuzje, nie mówiąc o tym, że jednocześnie słaby jest niemiłosiernie. Dodam dla większej jasności, że rzecz dotyczy zawodników o małym talencie jeśli to ma znaczenie. Dla mnie jest to nielogiczne gdy wybierając trening sprawności dla zawodnika, który w sumie wcale nie jeździ w efekcie i tak notuje on spadek sprawności. Nie wiem czy teraz mnie dobrze zrozumiałeś? Tylko o taką sytuację mi chodzi  a więc dokładnie o zwiększenie szybkości treningu samej sprawności dokonywanego przez trenowanie sprawności a nie przez określoną optymalną do wieku zawodnika ilość biegów zaliczanych do naliczania sprawności w tygodniu.