Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Talent a skoki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
(2012-03-27, 12:52:06)guti napisał(a): [ -> ]statycznie patrzac na tabelkę podaną przez Stefika to:
z talentem 4 bedzie na 10 skokow: skok +1 - 1 raz, 3,5 skoku +2 i 5,5 skoku +3,
w sumie statystycznie da to nam 24,5 pkt na 10 skokow

z talentem 5 bedzie na 10 skoków:3,5 skoku +2 i 6,5 skoku +3,
w sumie statystycznie da to nam 26,5 pkt na 10 skokow
Na 10 skoków róznica 2 pkt. !!! Jakies jaja !!!!!!!

Zajmę głos. A czy 2 pkt różnicy to jest mało??
Z tego co podał Hyziu wynika że zawodnik ma około 10 skoków rocznie(w drużynach nowo założonych będzie to więcej niż 10). Czyli rocznie około 2pkt różnicy. Po 5 latach ok 10.... To faktycznie mało....
Dobrze że chcą trochę zrównać te talenty bo WEDŁUG MNIE to obecna przepaść jest zbyt duża.
Podam na swoim przykładzie.
Miałem w klubie od początku zawodnika z tal 4 który przez długi czas był liderem. Wszedł nowy system skoków i przez ten cały sezon nie miał ani jednego skoku +3... tylko raz zdarzyło się +2 i się skończyło jego jeżdżenie w lidze 1 bo już nie dawał rady. Z tego co obserwuje to nie tylko tak u mnie jest . Tal 5 tak czy siak przewyższa tal 4: po 1 mniej dni treningowych i brak możliwości skoku +1.
Nie róbmy zbyt dużej przepaści która i tak jest spora...

I w ogóle do mnie nie przemawia tłumaczenie typu: nie po to wydawałem tyle kasy itp...
CO to za argument ??? Grube miliony można także położyć na zawodnika z tal 4
Krychu - argument jest duzy - po to sie wydaje gruba kase zeby miec zawodnika najlepszego, po to sie wydaje zeby pozniej inwestycja procentowala - to jest tak jakbys kupil dolara bo trend jest do gory i chcesz zarobic na tym i nagle jakis głąb w USA zmienia rating i dolar spada w dół i jestes stratny. Ja mam talent 5 i rzadko kiedy mam skok 3 i co mam powiedziec? Moze mam postulowac zeby talent 5 mial zawsze skok +3 bo mam pecha i tak nie moze byc. Bezsens
Zaczynajac grac w sw myslalem ze tu bedzie normalnie - a tu jeszce wieksze zmiany w trakcie gry niz w sm. Tylko zaluje ze kupilem vipa na rok przedwczoraj ...
Zbyt duza roznica w talentach - piszesz Krychu to zobacz roznice pomiedzy 2 a 3 i 3 a 4.
Talent 1 i 2 jest w tym momencie bezuzyteczny
i logiczne by bylo talent 4 dac odwrotnie niz talent 2 czyli 35% SKOK 3 65 SKOK 2 rozwiazalo by problem placzow ze ma talent 4 i ma pecha bo byl skok +1
wg mojego rozumowania powinny byc rowne roznice pomiedzy kolejnymi talentami - zobaczcie pomiedzy 3 a 4 jest przepasc, a pomiedzy 4 a 5 nie ma praktycznie zadnej roznicy
Jestem tego samego zdania co:
Squall1
guti
ukppku

Najlepiej jesli skoki nie zostały by zmienione wcale Uśmiech Od poczatku gry roznica miedzy talentem 5 a 4 wynosiła 0,5 punktu [2,5-2]. Teraz po zmianie wynosi 0,2 [2,65-2,46], przez co roznica miedzy talentami została zmniejszona o 60%, z dnia na dzien.

Nie rozumiem tego, aktywni gracze wyliczajac sobie jaki zawodnik w jakim czasie ile wzrosnie srednio obliczyli sobie za ile sozonow ile wzrosnie i ile usyska przewagi nad np talentem 4 albo tak jak jak sobie oliczyłem za ile dogonie czołowke ktora bazuje na zawodnikach z talentem na nizszymm poziomie. Sa aktywni transferowo, madrze gospodaruja budzetem, wydaja miliony na zawodnikow z talentem 5, w dwa trzy dni zostaja okradzeni bo jednemu lub dwom graczom zawodnicy z talentem na 4 poziomie notuja skoki +1. Panowie trzeba sie liczyc z tym ze jesli mam zawodnikow z takim czy innym talentem to moge notowac skoki albo przewyzszajace srednia albo nizsze od sredniej skoku...

Tak jak napisałem wczesniej najlepiej gdybysmy powrocili do wczesniejszej tabelki skokow... a jesli juz jest tak mocne parcie zeby zacierac roznice miedzy talentami [bo wydaje mi sie ze jest taka chec "gory"] to moze zrobic to stopniowo tak zeby kazdy wiedział i mogł w pewien sposob przygotowac sie nastawiajac na zmiany -

Zmiana procentowa skokow zawodnika rozciagnieta na 3 sezony [pierwszy sezon to ten najblizszy a kazdy kolejny to nastepny]

Talent 1
1 sezon +1[50%]+2[50%] sr=1,5
2 sezon +1[40%] +2[60%] sr=1,6
3 sezon +1[30%] +2[70%] sr=1,7

Talent 2
1 sezon +1[30%] +2 [70%] sr=1,7
2 sezon +1[20%] +2[80%] sr=1,8
3 sezon +1[20%] +2[70%] +3[10%] sr=1,9

Talent 3
1 sezon +1[25%] +2[50%] +3[25%] sr=2,0
2 sezon +1[20%] +2 [50%] +3[30%] sr=2,1
3 sezon +1[20% +2[40%] +3[40%] sr=2,2

Talent 4
1 sezon +1[15%] +2[50%] +3[35%] sr=2,2
2 sezon +1[15%] +2 [40%] +3[45%] sr=2,3
3 sezon +1[10%] +2[40%] +3[50%] sr=2,4

Talent 5
1 sezon +2[35%] +3[65%] sr=2,65
2 sezon +2[35%] +3[65%] sr=2,65
3 sezon +2[35%] +3[65%] sr=2,65

W ten sposob mozna połaczyc chec zmniejszenia roznic pomiedzy wszystkimi talentami jednoczesnie dajac czas graczom do dostasowania polityki do nadchodzacych zmian. Skoro przez 4 sezony roznice były duze to dlaczego nie mozna by było ich niwelowac przez nieco ponad dwa sezony ??? Bo przeciez na trzeci sezon roznice zostałyby zmniejszone Oczko

Skoki z obozów swiadcza, ze decyzja o zmianach w skokach dla talentu 4 nie była trafiona.
Idealne było by
talent 1 - 35% +2, 65% +1
talent 2 - 65% +2 35% +1
talent 3 - 33% +1, 34% +2 33% +3
talent 4 - 35% +3, 65% +2
talent 5 - 65% +3, 35% +2
Zwróćcie uwagę, że róznice pomiędzy talentami są idealnie równe - a to uważam za podstawę!!!!!!!.
Dał by nam podstawy do dalszych ewolucji, zmian.

Nie mogę zrozumieć podziału, który został wprowadzony, jest statystycznie niepoprawny, analitycznie też nie trzyma sie kupy. Uwierzcie, że wiem co mówie


Ja nie mogę, znów wałkujemy ten temat, bo ktoś może mieć "pecha"? Ja przed zmianą miałem 8 zawodników z TAL 4 i po zmianie przybyło mi kilka skoków +3 ale nadal miałem skoki +1 i +2 (tal 4)w tak dużej ilości że zacząłem sprzedawać zawodników z talentem 4 i nabywać mimo wszystko z Talentem 5. Po obozach na 10 skoków zawodników z talentem 4 miałem 4x+3 i 5x+2 i 1x+1. A talenciaki 5 zaliczyli same skoki +3. Więc szczęście powróciło do mnie? czy może po prostu zmiana która została wprowadzona wstrzeliła się idealnie, bo jak widać w moim przypadku skoki idealnie się odnoszą do tabeli procentowej skoków.


Dzisiaj Joakim Wahlstedt TALENT 5 skok siły +3Duży uśmiech
Guti jeszcze za wczesniej na takie stwierdzenia Język
Talent 4 nie jest ideałem i jemu winny przytrafiać sie skoki +1
Tak wygl. skoki moich zawodników po obozach
[Obrazek: 19176245892865436648.jpg]
- na niebieskim tle zawdonik z tal 4
tylko w jednym pryzpadku zaliczył o jeden punkt skilla wiecej, szkoda że nie miałem wiecej zawodnikow z tal 4 na obozie Język
Po za tym tal 4 musi dłużej trenować
tu chodzi o róznice pomiedzy kolejnymi talentami - roznica pomiedzy 1,2,3 są takie same, nmiedzy 3 a 4 jest przepasc, a 4 a 5 praktycznie żadna, dla mnie bez sensu - tyle kropka.
POwinny zmieniać się o taką samą wartosc
Ciężko dogodzić wszystkim i w którym kierunku zmiany nie pójdą będą niezadowoleni z podjętych przez Stefika decyzji, a tak naprawdę jakie by one nie było wszystko kręci się wokół szczęścia, bo o wszystkim decyduje jakże przeze mnie nie lubiane słowo "losowość" i nie mamy na nie wpływu. Ja z jednej strony się cieszę ze zmiany bo jeden z dwóch moich zawodników z talentem 4, ostatnie trzy skoki które zanotował były to skoki +3, a z drugiej strony jestem wkurzony, bo inny zawodnik z talentem 5, na pięć swoich skoków z obozów załapał 4 skoki +2 i tylko 1 skok +3, gdyby była sytuacja odwrotna to też bym był w podobnym nastroju, bo nie zawsze jest tak jak chcemy żeby było bo mamy niewielki wpływ na to. Pewnie że im mniejsza szansa na skok +1 u talentu 4 tym większy nasz spokój (mówię o tych którzy posiadają zawodników z tal. 4), jednak może się zdarzyć za chwilę tak że zawodnik który u mnie miał te 3x+3 kolejne 3 skoki będzie miał +1. Wszyscy zwracają uwagę na dany moment, a nie na przeszłość i przyszłość, nie wiemy jakie na przestrzeni całej kariery dany zawodnik będzie notował skoki, bądź jakie już zanotował, bo grupka osób która sporządza notatki ze skoków jest podejrzewam niewielka, a pozostali pamiętają kilka ostatnich, bądź zapadły im dwa z rzędu +1 albo +2 ale zapomnieli że w międzyczasie miał jeszcze pomiędzy tym 3x+3. Zatem moja opina na ten temat jest taka, że czy zmiana jest faktycznie dobra czy zła będziemy mogli osądzić po rozegraniu co dwóch sezonów, bo na bazie 3 skoków nie można rokować jak będzie wyglądało to na przestrzeni kilku sezonów, oczywiście jest to tylko moja opinia i nie musicie jej podzielać Uśmiech
Bywajcie towarzysze doli i niedoli skoków Duży uśmiech
Stron: 1 2 3 4 5