Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: 1 liga 1 klasa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
speed_55 w 100% popieram twoja wypowiedz Uśmiech kazdy ma swoja taktyke na prowadzenie zespołu ja napisze swoje zdanie !! jak dla mnie zarówno Casaletto i robcio2x8 nie odmładzaja składu tylko zaczynaja budowac od nowa skoro chca wymieniac zawodników na 16-18 lat czy tez podobnych!! odmładzac skład to ja bede z czasem odmłoadzac a napisze dlaczego !! bo nalezy sobie zadac pytanie co to jest odmłodzenie składu :

moim zdaniem to jest zastapienie zawodników którzy staja sie nie przydatni dla zespołu ( w przypadku SW w momecie jak zaczynaja spadac skile) na młodszych bardziej przydatniejszych! po co zastepowac zawodnika który jest przydatny dla zespołu ( zdobywa punkty) i któremu skile jeszcze nie spadaja a wrecz przeciwnie ma skoki skili!! nie wymienia sie zawodnika 28 lat ( z dobrymi skilami ) na zawodnika lat 17 który tak naprawde bedzie wstanie nawiazac walke po kilku przetrenowanych sezonach?! no chyba ze w 3-5 lidze!! Casaletto kupiłem zawodnika od ciebie ma teraz 23 lata ! wrzyciłem go do składu a niedługo wyleci glinka ( 28 lat ) wiec to ja odmłodziłem zespół o 1 zawodnika który bedzie mógł jezdzic i zdobywac punkty przez conajmniej 5 sezonów!! 5 sezonów to jest tyle ile istnieje SW !! według mnie panowie jezeli nie zakupicie starszyc zawodników ( 22-24) lata nie bedziecie wstanie sie utrzymac w lidze młodymi zawodnikami i kiedy zaczna oni jezdzic?? kiedy sie zespół zatrzyma w 3 lidze?? a awansowac nie jest tak łatwo bo nalezy pamietac ze kazdy , no prawie kazdy gracz ma ekipe która walczy w lidze i młodych którymi bedzie jezdził tak jak min ja : klasa 18 lat sr 63.2 a jest poczatek sezonu inni menadzerowie tez maja takich młodych lub leprzych ! sadzicie ze tylko wasi młodzi bedza sie rozjezdzac?? ja sadze ze nie . mało tego duza czesc graczy w szkółkach ma koksów . pozatym nawet jak jakis 19 latek bedzie miał sr skila 70 !! to ci którzy juz teraz sa majac 27 lat beda mieli sr skila 75 !! i nadal beda jezdzic ! ale jak pisałem kazdy ma swoja taktyke . dla mnie odmłodzenie składu wyglada tak ze zastepowac bede zawodnika któremu zaczna spadac skile o zawodnika wytrenowanego przezemnie lub kupionego o podobnych skilach ( w miare zblizonych) o kilka lat młodszego ! nie o 10 lat bo to bezsensowne jest skoro nie bedzie on mi przydatny a o 3-5 lat aby mi robił punkty ! a nie ma co sie oszukiwac kazdy choduje sobie młodziez tyle ze z zabezpieczeniem aby walczyc w lidze np: utrzymanie awans czy tez inne cele ! bo po co jechac 5 sezonów i patrzec jak sie przegrywa bez walki w lidze,pucharze,i innych imprezach przez wiele sezonów?? pzdr

speed_55

No właśnie. Wysadzanie z składu zawodników punktujących i wysokim XP tylko ze względu na zaawansowany wiek jest moim zdaniem bezzasadne. Jeśli zawodnik najstarszy w zespole (27-29 lat) nie jest liderem to można pomyśleć o sprzedaży i w to miejsce przesunąć juniora z poz 6,7 o ile młodzian jest w stanie zrobić na pozycji seniora 3-4 punkty.
Na liscie transferowej nic ciekawego. Zawodników godnych uwagi dla ligowego świecznika jest raptem z 20% i dlatego ich ceny są niekiedy kosmiczne a reszta to szrot.
dokładnie. zauważmy że także tych perełek mało kto chce sprzedać. z każdym sezonem różnica między seniorami a juniorami wychodzącymi ze szkółki będzie coraz większa. poszczególne ligi robią się coraz mocniejsze i o awans już nigdzie nie będzie tak łatwo.
Oj Panowie ja na to patrzę zupełnie inaczej. Jeżeli ma się fajnych juniorów w szkółce to wręcz należy na nich postawić kosztem starszych zawodników z obecnie lepszymi skillami ale GORSZYM POTENCJAŁEM. Doskonale wiem ,że obecni moi juniorzy, którzy są jeszcze w szkółce w wieku powiedzmy 22 czy 23 lat bedą mieli dużo LEPSZE SKILLE niż obecni moi zawodnicy w tym wieku. Oczywiście najlepiej jest wymieniac w zespole najsłabsze ogniwa. Jednak z drugiej strony jak nie ma się ciśnienia na wynik to i może dobrze jest sprzedać lidera - przynajmniej ma się kasę na fajnych juniorków. W przypadku Casaletaa nie ma nic dziwnego,że podjął tak drastyczne kroki. On już miał sposobność jeździć w elidze, swoje tym składem osiągnął i wie ,że już więcej raczej nie zdziała, dlatego podjął próbę przebudowy zespołu ażeby powrócić w przyszłości do eligi i powalczyć znów o medale. Zresztą ja robię podobnie jednak nie podejmuje tak drastycznych kroków jak kolega.

speed_55

Gdy mam "fajnych juniorów" to daję im się wykazać w podstawowym składzie. Tylko ci fajni juniorzy na miarę 1 ligi muszą mieć atuty juz na starcie czyli po wyjściu ze szkółki. Takie perełki daje sie od razu do składu ligowego aby jego rozwój był jak najszybszy. Widać na tle seniorów jego postępy i to najbardziej cieszy. Niektórzy z kolei robią kasę na takim zawodniku i dalej jadą ligę tymi co do tej pory.
W gwoli scislosci, u mnie wlasnie mamy doczynienia z odmladzaniem skladu :-p nie wycialem wszystkich zawodnikow jak leci celem ich wymiany na 16-17latkow ;-) sa w skladzie Rempala (24lata), Niznik (23), Markuszewski (23), ich wytne dopiero pozniej jak juz znajda sie nastepcy na bardzo dobrym poziomie :-)

W walce z bezposrednimi rywalami do spadku nie wykluczam, ze pojada 'dziadkowie', no i docelowo nie planuje spadku nizej niz 2. liga, z ktorej az tak daleko na szczyt nie jest ;-)

speed_55

No własnie, trzon zespołu zachowaleś ten sam, ale trójka zawodników: Rempała, Moskalewicz i Stepień
w ostatnim meczu ligowym nie pojechali na swoim poziomie. Dla porównania wystarczy spojrzeć na wcześniejsze nasze potyczki w minionym sezonie.
http://www.speedway-world.pl/i,live-49958
http://www.speedway-world.pl/i,live-49903
mysle ze powoli widac siłe ekip na ten sezon Uśmiech

ja za tydzien mam ciezki mecz na wyjezdzie z Speed Fordon mysle ze wyjde do tyłu z niego ale za to u siebie do przodu z bonusem ( taki mam plan ) bo jakby nie patrzec jest " handycap" który bardzo duzo daje na tym poziomie gry.
zapraszam do typowania meczy bo juz po 3 kolejkach widac w małym stopniu siłe wszystkich ekip:

moje typy to:

ZKŻ Załawcze vs Speedway Gdańsk 50:40

Ostrowskie Diabły vs CKM Włókniarz Częstochowa 38:52

Paul- Wik vs Draco Squad Kościan 50:40

Warka GKM Grudziądz vs Warsilia Gdańsk 55:35

Speed Fordon vs Stal Gorzów 50:40
ZKŻ Załawcze vs Speedway Gdańsk 53:37

Ostrowskie Diabły vs CKM Włókniarz Częstochowa 22:68

Paul- Wik vs Draco Squad Kościan 55:35

Warka GKM Grudziądz vs Warsilia Gdańsk 51:39

Speed Fordon vs Stal Gorzów 52:438
Moje typy:
ZKŻ Załawcze vs Speedway Gdańsk 55-35
Ostrowskie Diabły vs CKM Włókniarz Częstochowa 20-70
Paul- Wik vs Draco Squad Kościan 48-42
Warka GKM Grudziądz vs Warsilia Gdańsk 49-41
Speed Fordon vs Stal Gorzów 45-45

Co do naszej grupy to myślę że Stal wyjdzie z pierwszego miejsca. No a moja drużyna raczej się spokojnie utrzyma w środku tabeli. nie spodziewałem się tego na początku sezonu ale przebudowa składu Casaletto i Robcia po trosze się przyczyniła do mojej dobrej pozycji w tabeli. Myślę że byłaby nawet realna szansa dla mnie na walkę o 3 miejsce ale raczej będę chciał sprzedać 2 dziadków ze składu a co za tym idzie trochę się osłabię. pozdro
KŻ Załawcze vs Speedway Gdańsk 50:40

Ostrowskie Diabły vs CKM Włókniarz Częstochowa 18:72

Paul- Wik vs Draco Squad Kościan 50:40

Warka GKM Grudziądz vs Warsilia Gdańsk 43:47

Speed Fordon vs Stal Gorzów 52:38

speed_55

ZKŻ Załawcze vs Speedway Gdańsk 49:41

Ostrowskie Diabły vs CKM Włókniarz Częstochowa 30:60

Paul- Wik vs Draco Squad Kościan 50:40

Warka GKM Grudziądz vs Warsilia Gdańsk 52:38

Speed Fordon vs Stal Gorzów ?


(2012-04-22, 12:02:54)daehniks1 napisał(a): [ -> ]mysle ze powoli widac siłe ekip na ten sezon Uśmiech

ja za tydzien mam ciezki mecz na wyjezdzie z Speed Fordon mysle ze wyjde do tyłu z niego ale za to u siebie do przodu z bonusem ( taki mam plan ) bo jakby nie patrzec jest " handycap" który bardzo duzo daje na tym poziomie gry.

Czy plan daehniks1 się sprawdzi zobaczymy. Ja w każdym razie skóry tanio nie sprzedam i będę prężył muskuły na maksa.
Gratki daehniks. Nikt nie liczył że się nawet zbliżysz do speeda a tu taki wynik. Jadę już z tobą 4 sezon w jednej lidze więc wiem na co Cię stać. Ekstraliga czeka na Ciebie. A tak swoją drogą to przejście 2 ligi bez straty punktów no i pierwszej (bo chyba się na to zanosi) to nie lada wyczyn. co do reszty spotkań to były raczej przewidywalneOczko

speed_55

Gratulacje daehniks1. Przypuszczałem że mój zespół ogólnie jest słabszy niż Gorzów. Wg XP poza Górnym myslałem że pozostali zawodnicy są w zasięgu. Wszystko wskazuje na to że wiek daje różnicę w średniej skila. To pierwsza nasza potyczka w takim zestawieniu i dlatego typowanie wyniku było trudne. Teraz wszystko jasne. Moi zawodnicy to kolarze. Nawet Smektała wypadł bardzo blado.
Stron: 1 2 3