Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Wolni Strzelcy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Vinyll

Mam propozycję ,żeby ograniczyć mozliwośc zakupu jednej drużynie ilość zawodników (wolnych strzelców) ,bo przy istniejącej sytuacji biedne kluby z niskich lig nie mają szans kupić żadnego zawodnika . Wszędzie się znajdą luki i są osoby ,które pottrafią to wykorzystać ,ale prowadzi to do zniechęcenia jak widzisz ,że 1 klub wykypuje większość wolnej listy.
Nie mam zamiaru nikogo atakować czy krytykować ,ale obecna sytuacja jest trochę frustrująca dla nowych graczy.
Pozdrawiam
Vinyll
oo fajnie, że napisałes w tej sprawie, moze jak wiecej graczy się odezwie to coś z tym zrobi Stefik
Może opisze dzien w ktorym dziady - wolni stzrelcy znalezli sie na LT
Wchodze na LT i kogo widze - oczywiście wszechobecnego Grzyba. Postawilem sobie za cel popkrzyzowac mu troche szyki i podbijalem kiedy tylko moglem ceny. Widziałem od czasu do czasu innych graczy, którzy probowali cos licytowac, ale szybko się zniechęcali po wiadomo pzrez kogo zostawali przelicytowani.
Teraz nie patrzylem na LT ale zapewne są juz dziady od Grzyba ale duzo duzo drozej. W zamian oferuje nam mniejsza sprawnosc bo wiadomo ze w sparingach nie jezdzili.

Stefik - dawanie w jednym dniu taka wielką ilosc wolnych strzelcow też nie jest dobre, nIe każdy może być w danym dniu on-line. Coraz wiecej jest juniorow, wiec logiczne jest zeby dzidów było coraz mniej
I nIe moze byc tak, że jedna osoba kupuje wszystko co jest!!!

http://www.speedway-world.pl/forum/showt...hp?tid=803 tu macie linka do tematu ktory napisalem, zostal odrzucony po stwierdzeniu daehniksa ze Grzyb doplaca do dzidów - wymiękłem wtedy
Dlatego najlepszym rozwiazaniem było by wprowadzenie limitu zawodników w zespole. np 25 , choć to było juz przerabiane 1000razy...

Cytat:Stefik - dawanie w jednym dniu taka wielką ilosc wolnych strzelcow też nie jest dobre, nIe każdy może być w danym dniu on-line.

Myśle że było by to lepsze rzozwiazanie np po niedizeli barażowej od środy do soboty mogły by sie kończyć licytacje ws 50 dziennie



Vinyll - "Mam propozycję ,żeby ograniczyć mozliwośc zakupu jednej drużynie ilość zawodników (wolnych strzelców) ,bo przy istniejącej sytuacji biedne kluby z niskich lig nie mają szans kupić żadnego zawodnika"

bez przesady, wystarczy byc on line i miec kilkadziesiat tysiecy a z tego co pomietam nowi zaczynaja gre od plus 800.000 [chyba ze cos sie zmieniło]



guti - "Teraz nie patrzylem na LT ale zapewne są juz dziady od Grzyba ale duzo duzo drozej. W zamian oferuje nam mniejsza sprawnosc bo wiadomo ze w sparingach nie jezdzili."

guti pamietaj ze teraz jest cos takiego jak trening sprawnosci, poza tym niektorzy jezdza sparingi i im sprawnosc rosnie a nie spada




guti - "Stefik - dawanie w jednym dniu taka wielką ilosc wolnych strzelcow też nie jest dobre, nIe każdy może być w danym dniu on-line."

specjal2009 - "Myśle że było by to lepsze rzozwiazanie np po niedizeli barażowej od środy do soboty mogły by sie kończyć licytacje ws 50 dziennie"

tu sie z wami zgodze, sprawiedliwsze byłoby rozłozenie transferow na kilka dni bo nie kazdy w tym jednym dniu jest w stanie byc on - line a tak zawsze jesli nie jednego dnia to chociaz innego mogłby poszukac cos dla siebie, [chociaz z drugiej strony zawsze mozna zalicytowac np dzien wczesniej suma nie do przelicytowania lub swoja maksymalna do jakiej ma sie zamiar dojsc]

bez przesady, wystarczy byc on line i miec kilkadziesiat tysiecy a z tego co pomietam nowi zaczynaja gre od plus 800.000 [chyba ze cos sie zmieniło]

tak tylko, że przez Twoją działalnośc będą miec 1-2 zawodników zamiast 3-4



guti pamietaj ze teraz jest cos takiego jak trening sprawnosci, poza tym niektorzy jezdza sparingi i im sprawnosc rosnie a nie spada

- no to jeszcze lepiej - nie tracisz sprawnosci kosztem dni treningowych, które sa sensem SW. Twoje dziadki nie dość, że tracą skile (z racji wieku) to jeszcze nic się nie uczą
tak tylko, że przez Twoją działalnośc będą miec 1-2 zawodników zamiast 3-4

piszesz jakbym tylko ja licytował...


guti - "no to jeszcze lepiej - nie tracisz sprawnosci kosztem dni treningowych, które sa sensem SW. Twoje dziadki nie dość, że tracą skile (z racji wieku) to jeszcze nic się nie uczą"

guti to moze mi jeszcze nakazesz co mam trenowac, ze nie moge licytowac zawodnikow tzw "wolnych strzelcow" ze nie moge byc on-line dłuzej niz 5 minut dziennie, ze mam budowac lub nie budowac szkołki a moze cos jeszcze ? Nie chciałem tego pisac ale wyglada mi ze za Toba przemawia zwykła ludzka zazdrosc... zamiast pisac na temat tak jak ja starałem sie do tej pory to robic

[przepraszam ze czesc nie na temat]
Grzyb nie zazdrośc tylko trzeba zachowąć zdrowy rozsądek. Guti ma racje

Vinyll

Jak pisałem wyżej nie mam zamiaru podsumowywać kogoś ,że wykorzystuje lukę w grzę bo dla mnie tak to wygląda . Gram od niedawna i bardzo mi się podoba ,ale jak próbowałem kupić wolnych strzelców to mi się trochę odechciało jak zobaczyłem ,że są gracze co skupują wszystko (lub prawie ).
Grzyb to prawda ,że jak się zaczyna masz sporo kasy ,ale jak policzysz rozbudowę stadionu ,zakup maszyn (z testowaniem ich pod zawodników) to już masz max 200 tysięcy i podam mój przykład kupiłem 1 zawodnika naprawdę niezłego jak na moją ligę i mam 800 tyś w plecy więc nie ma tu mowy o tym ,że nowi mogą stawać do licytacji z osobą która gra dłużej i ma sporo więcej kasy i dlatego limit zakupów wolnych strzelców na gracza byłby ok ,bo nawet biedniejsze (nowe) zespoły mogły by coś kupić.
To jest wolna propozycja i chyba dobrze ,że mamy sporo czasu przed następnym wysypem wolnych strzelców bo można to na spokojnie przegadać . Dobry(bogaty) zespół nic nie traci i tak kupi sobie tych na kim mu zależy i będą u niego jezdzili ,a nie ławę grzalli .
Pozdrawiam
Vinyll
PS: Przepraszam za wall of text
Propozycja ograniczenia transferow 100 na nie za rozbiciem na kilka dni .100 na tak. a co to rozwiniecia tematu to grzyb masz w 100 procentach racje.ze to zazdrosc przemawia przez co niektorych. Zasada mnie nie stac lub zadrogo wole taniej tu dziala. Panowie sami stwierdziliscie ze to dziady nic nie warte dla was?!wiec o co chodzi wam?i tak byscie ich nie kupili . A jezeli jest licytacja to znaczy ze kupuje ich udczciwie! Chcecie kupic?to podbijcie za duza kwote a nie po minimalnych byscie chcieli!!
Dodam ze skile sa jawne i nikt w ciemno dziada od grzyba nie kupuje!! A moze ktos potrzebuje takiego zawodnika jako zapchaj dziure?! Jestem na nie! A wy powiniscie sie wyzbyc tej zawisci,zazdrosci ! Hehe dodam ze ja mialem obrotu w poprzednim sezonie ponad 20milionow. Niech wasza zazdrosc dla obrotnych graczy wzrosnie! A kup jeden z drogim wyszkol i sprzedaj! A nie na sw zagladacie 2 razy w tygodniu!!
(2012-04-19, 11:59:22)grzyb... napisał(a): [ -> ]tak tylko, że przez Twoją działalnośc będą miec 1-2 zawodników zamiast 3-4

piszesz jakbym tylko ja licytował...


guti - "no to jeszcze lepiej - nie tracisz sprawnosci kosztem dni treningowych, które sa sensem SW. Twoje dziadki nie dość, że tracą skile (z racji wieku) to jeszcze nic się nie uczą"

guti to moze mi jeszcze nakazesz co mam trenowac, ze nie moge licytowac zawodnikow tzw "wolnych strzelcow" ze nie moge byc on-line dłuzej niz 5 minut dziennie, ze mam budowac lub nie budowac szkołki a moze cos jeszcze ? Nie chciałem tego pisac ale wyglada mi ze za Toba przemawia zwykła ludzka zazdrosc... zamiast pisac na temat tak jak ja starałem sie do tej pory to robic


[przepraszam ze czesc nie na temat]

Fakt licytują inni, ale inni - nowi maja nieduzo kasy i musza cos rozplanowac. Gdyby nie było tego co robisz, myśle ze po wysypie wolnych stzrelcow było by wielu nowych graczy szczesliwych, ze udalo im sie kupic za małe pieniadze fajnych rajderow. Tak pozostała im tylko frustracja, ze byli fajni, ale co z tego skoro był taki jeden, który licytował i licytował i nie dał nikomu.
Ja zazdrosc? Poczytaj troche moich postów np. ten ponizej.

"Przepraszam CIe Grzyb, że Cię atakuje ale widze duzo zła dla gry przez tych dziadow LT stad moja reakcja. Sam chcac Ci podbijac ceny w dniu wysypu wolnych stzrelcow na LT (chore!!!, ze w jeden dzien i tyle ich) stalem sie włascicielem kilku bezwartosciowych rajderow ktorych mam zamiar sprzedac za tyle za ile kupilem bo nie chce nic zarabiac na tym precedzerze".

Więc gdzie tu masz zazdrosc? Mam wystarczająco duzo kasy i mogłem w tym dniu kupic bardzo duzozawodnikow, ale mi poczucie smaku mi nie pozwolilo.
Grzyb... masz rację, jest dozwolone wiec robisz to, nie wazne, że myslisz tylko o sobie. Dla mnie wazniejsze jest dobro gry i to, i świadomośc, że są jeszce inni nowi, którzy dopiero zaczeli grać i chcą skorzystać na wysypie zawodników

Daehniks brak mi słow - bez komentarza. Chwalisz sie tu jakimis obrotami załoze się, że zrobiles to na wychowankach i miales po prostu fuksa. Dlatego tu nalezy się szacunek do Grzyba bo musial naprawde duzo pracy włozyc na LT. JA nie walcze z nim, walcze o zasady. I mam nadzieję, że po tej aferze nie bedziesz na mnie obrażony.
Zapamietaj sobie jedno - walczę o dobro gry i dla nowych graczy, nie mam w tym interesu ŻADNEGO!!!!.

Vinyll

Daehniks1 nie mam zamiaru wdawać się w jakąś pyskówkę i o zazdrości nie ma tu mowy ,ja sobie spokojnie poradzę ten skład co mam wystarczy na moją ligę ,ale namówiłem do gry już kilka osób i wszyscy to potwierdzili ,że nie jest łatwo kogokolwiek kupić nowym przy obecnym systemie. Wydaje mi sie poprostu ,że Manager ma służyć jak największej liczbie graczy ,a nie kilku graczom którzy (farmią kasę ) . Moim zdaniem przy ograniczeniu ilości możliwych zakupów z wolnej listy dało by to mozliwość zakupu większej liczbie graczy .
ja w ogole nie rozumiem takiego podejscia...tzn zeby skupowac wszytskich....

podobno gra ma byc jak najbardziej realna
wiec :
1. zadnego klubu nie stac na to zeby nakupowac dziesiatki zawodnikow
2. watpie czy prawdziwi zawodnicy chcieliby isc do takiego klubu
3. wiadomo jakie sa szanse na ich rozwoj....oczywiscie zadne i dlatego patrz pkt2

najprostrzym rozwiazaniem byloby ograniczenie liczby zawodnikow w klubie do np 20
bo patrzac realnie nie ma szans zeby wszyscy z tej 20tki robili sobie odpowiednia sprawnosc i do tego trenowali

i oczywiscie rozumiem tez Grzyba
to jest manager wiec kazdy orze jak moze...:-)
ale chyba chodzi o to zeby zawodnikow bylo duzo i jak najlepszych a w taki sposob po prostu oslabia sie wiekszosc z nich
Dajcie sobie po pysku i skończcie Język

Na moje rozwiązanie takiej sytuacji to wprowadzenie czegoś na wzór w HT tj. porównanie transferów gdzie byłoby zapamiętywane ostatnie 10 transferów zawodników o podobnych skillach. Porównalibyście ceny i widzielibyście czy przepłacacie czy nie. Po prostu widzielibyście wartość godziwą takiego typka.
100% na NIE 100% na nie dla zazdrosci,zawisci,skapstwa(kupna bez licytacji bo o to tu tak naprawde chodzi)

daehniks1 - miałeś obrot 20 mln graty dla ciebie, ale ty nie handlujesz badziewiem tylko w miare przyzwoitymi rajderami, a grzyb handluje badziewiem zakupionym za śmieszne pieniądze.

Przykładowo ktoś kto nie ma doświadczenia w grze (nowy gracz) zobaczy u jakiegoś dziada skill na zielono podjara sie jak paczka zapałek i kupi go za dużo wieksze kase od grzyba, po jakimś czasie bardziej sie rozezna w grze i bdz se pluł w twarz że został wydymany na siano...

Mozna kupić 10 zawodników, ale 50 ? to juz jakiś absurd!

Limit zawodników w druzynie jest nalepszym rozwiązaniem
- zawodnicy nie będą sie marnować tylko rozwijać
- dalej bedzie można handlować
- zmiejszy to ilość badziwiastych zawodników

Ja widze przy tej opcji wiecej plusów jak minusów

Stron: 1 2