Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Awanse i spadki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co byście powiedzieli, żeby przydział do poszczególnych klas po awansie (lub spadku) był bardziej przejrzysty? Moja propozycja jest taka, ze dana ekipa po awansie nie jest przydzielana losowo do którejś klasy w wyższej lidze, tylko od początku wie, w której to klasie wyląduje w nowym sezonie. Zaczynając od najwyższych lig:

Do I ligi, I klasy awansują zespoły z II ligi, I i II klasy.
Do I ligi, II klasy awansują zespoły z II ligi, III i IV klasy.
---------------------------------------------------------
Do II ligi, I klasy awansują zespoły z III ligi, I i II klasy.
...
Do II ligi, IV klasy awansują zespoły z III ligi, VII i VIII klasy.
----------------------------------------------------------
DO III ligi, I klasy awansują zespoły z IV ligi, I i II klasy.
...
DO III ligi, VIII klasy awansują zespoły z IV ligi, XV i XVI klasy.
----------------------------------------------------------
Do IV ligi, I klasy awansują zespoły z V ligi, I i II klasy.
...
Do IV ligi, XVI klasy, awansują zespoły z V ligi, XXXI i XXXII klasy.

ITD.

W przyszłości pozwoli to uniknąc pytań w stylu "dlaczego drużyna XYZ awansowała z drugiego miejsca bez baraży, a ja w nich muszę startować mimo, ze miałem więcej punktów, a tez zająłem drugie miejsce, tylko ze w innej klasie". Po drugie gracze będą z góry wiedzieli na jakie zespoły trafią w przypadku awansu do wyższej ligi. Teraz pytanie do stefika, czy coś takiego jest w ogóle do przeskoczenia pod względem technicznym?
W tym sezonie były baraże, jeśli gdzieś był nawet bot ale za sezon powinno być lepiej, bo w tym sezonie wiadmo pierwsze koty za płoty Oczko
Baraże tez by byly. Pierwsza druzyna awans, a druga baraż tak jak do tej pory. Po prostu kazde dwie klasy ligi nizszej bylyby przyporządkowane do jednej klasy z ligi wyzszej. Np. ja bedąc w 4 lidze/2 klasa wiem juz teraz, ze w przypadku awansu bede w nastepnym sezonie w 3 lidze/1 klasa. Natomiast pod moją obecną klasę będą podlegały klasy 3 i 4 z piątej ligi. Jak bede mial troche czasu to postaram sie to rozrysowac na drzewku, zeby bylo bardziej przejrzyscie.
nom ok rozumie. chodzi o to zeby bylo od razu wiadomo gdzie sie spadnie luib awansuje.
Ja bym to zrobił tak
Spadki
Ekstra->1.1->1.2 i tak dalej
Awanse
2.1->1.2->1.1 i tak dalej

Co wy na to??