Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Ranking gry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Siema, ma pytanie. Czy jest to możliwe, że moja drużyna(Żurawie Leszno), będąc w 3 lidze, zajmowała 639 miejsce w rankingu gry? Wiem, że nie mam super składu, ani stadionu, ale mimo wszystko ten ranking został mocno zaniżony.

Na moje to nie Oczko zgłoś to Stefikowi Oczko
Pisalem juz do niego...
2012-07-22 2 liga 1 klasa: Drużyna Żurawie Leszno zakończyła 6 sezon na X miejscu z następującymi rezultatami: 3 punktów ligowych, 1 wygranych i 17 przegranych spotkań, 0 remisów. Zdobyta ilość bonusów: 1. Bilans małych punktów to -524. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Longin Pawlicz, który zakończył sezon ze średnią biegową 2,67 i meczową: 13,00.

Byłeś tłem samego siebie to ktore miejsce byś chciał miec ?
Ok, dobra mialem slaby sezon, ale bez przesady, zeby miec 639 miejsce. Od e-ligi do 5 ligi włącznie jest 630 drużyn, z czego niektore zaczynaja gre w tym sezonie.Czy ja jestem w 6 lidze albo zaczynalem grac w tym sezonie?
(2012-08-04, 20:17:45)Stefik4 napisał(a): [ -> ]2012-07-22 2 liga 1 klasa: Drużyna Żurawie Leszno zakończyła 6 sezon na X miejscu z następującymi rezultatami: 3 punktów ligowych, 1 wygranych i 17 przegranych spotkań, 0 remisów. Zdobyta ilość bonusów: 1. Bilans małych punktów to -524. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Longin Pawlicz, który zakończył sezon ze średnią biegową 2,67 i meczową: 13,00.

Byłeś tłem samego siebie to ktore miejsce byś chciał miec ?

No to ten ranking jest nieadekwatny co do siły drużyny. To że przegrał prawie wszystko w 2 lidze to nie powinno znaczyć że jest tak nisko w rankingu gdzie drużyna która wystartowała niecały miesiąc wcześniej w rozgrywkach i jest w 6lidze i w rankingu jest o ok 80 msc wyżej

http://www.speedway-world.pl/i,team-5466
http://www.speedway-world.pl/i,team-992

Coś chyba nie haloo z tym rankingiem!!!
No coś nie tak z tym rankingiem, Stefik w jaki sposób on jest liczony? To w takim razie być może złe drużyny jada w pucharze...?
Ja w zeszłym sezonie byłem na 22 miejscu w rankingu (1 liga) spadłem do 2 ligi po słabym sezonie i jestem teraz 228 w rankingu, chyba troche przesada, a gracze z niższych lig, słabsze zespoły są wyżej ode mnie.


Ranking powinnien zależeć według mnie od ligi gracz, wygranych meczy, może średniej zawodników ( 5 seniorów najlepszych i 2 juniorów najlepszych ), bo ten ranking co jest teraz według mnie jest nie sprawiedliwy.
Dobrze jakby ranking mógł być aktualizowany co np. poniedziałek w zależności od pozycji zespołu w tabeli. Może Stefik ogarnie coś kiedyś, w końcu to zmyślny programista Duży uśmiech
Takk tyle ze np po 2 kolejkach jest 400 zespolow z 1 miejsc i np 5 druzynz ekstraligi by sie nie zaakceptowalo a sa na pewno silniejsi niz 4 liga
(2012-08-04, 22:21:32)waleccrane napisał(a): [ -> ]Ok, dobra mialem slaby sezon, ale bez przesady, zeby miec 639 miejsce. Od e-ligi do 5 ligi włącznie jest 630 drużyn, z czego niektore zaczynaja gre w tym sezonie.Czy ja jestem w 6 lidze albo zaczynalem grac w tym sezonie?

czy bład to nie wiem ale napewno metoda naliczania punktow nie jest idealna a nawet daleka od ideału...

bo "dziwne jest zeby spadkowicz z 2 ligi był nizej w rankingu niz np 425 druzyna w rangingu gry:

5 liga 16 klasa: Drużyna Szopienice zakończyła 6 sezon na VI miejscu z następującymi rezultatami: 20 punktów ligowych, 8 wygranych i 10 przegranych spotkań, 0 remisów. Zdobyta ilość bonusów: 4. Bilans małych punktów to -143. Najlepszym zawodnikiem drużyny okazał się Jaromir Stadnyk, który zakończył sezon ze średnią biegową 1,81 i meczową: 8,73.

a wystarczyłoby przyznawac punkty do rankingu po zakonczonej lidze w nastepujacy sposob:

uczestnik ekstarligi za udział 10.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 1 ligi 9.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 2 ligi 8.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 3 ligi 7.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 4 ligi 6.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 5 ligi 5.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 6 ligi 4.000 pkt +/- suma małych punktow
uczestnik 7 ligi 3.000 pkt +/- suma małych punktow

na tym przykładzie awansujacy do ekstraligi Speed Fordon miałby 9.000 za lige + 608 za bilans małych punktow czyli w sumie 9.608

utzymały w lidze ZKS Zdunek Rzeszów = 10.064

a spadkowicze do 1 ligi
Polonia Ostrów Wlkp 10.000 -176 = 9.824
RKS Kolejarz Rawicz 10.000 - 706 = 9.294

do tego mozna sumowac punkty z 2 lub innej ilosci sezonow wstecz



i jak ??? czy moj pomysł nie jest bardziej zblizony do realiow siły druzyn ?





Ale zapomniałeś że w głównej mierze ranking gry odnosi się do pucharu gry i trzeba by tu uwzględnić mecze pucharowe np.
za zwycięstwo z przeciwnikiem z ligi wyżej + 0.300-0.500pkt
za zwycięstwo z przeciwnikiem z 2 ligi wyżej + 0.600-1.000pkt
za przegraną z przeciwnikiem z ligi niżej - 0.300-0.500pkt
za przegraną z przeciwnikiem z ligi wyżej - 0.050-0.100pkt
Czy coś w tym stylu
Ale rozumiem, że w tym sezonie puchar jedziemy wg tego rankingu jaki jest?
(2012-08-07, 11:28:52)kamykov napisał(a): [ -> ]Ale zapomniałeś że w głównej mierze ranking gry odnosi się do pucharu gry i trzeba by tu uwzględnić mecze pucharowe np.
za zwycięstwo z przeciwnikiem z ligi wyżej + 0.300-0.500pkt
za zwycięstwo z przeciwnikiem z 2 ligi wyżej + 0.600-1.000pkt
za przegraną z przeciwnikiem z ligi niżej - 0.300-0.500pkt
za przegraną z przeciwnikiem z ligi wyżej - 0.050-0.100pkt
Czy coś w tym stylu

podałem tylko prosty przykład jak mozna naliczac punkty do rankingu gry zeby było sprawiedliwiej

bo przykład waleccrane jest jak wczesniej napisałem daleki od ideału

a za puchar owszem mozna dodawac ale ja bardziej widze to jako przejscie jednej rudy to np 50 puntow do rankingu niezaleznie od przeciwnika