Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Usprawnienia społecznościowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.


99% propozycji dotyczy samego silnika gry a może by nieraz pomyśleć o społecznych modyfikacjach?

Np:

Zmodyfikowanie wyglądu gazetki tak aby była widziana cała zawartość gazetki po wejściu na zespół a nie naciskanie jeszcze odpowiedniego linku aby można było ujrzeć gazetkę. Niby głupota ale bardzo obniża wartość gazetki. A tak na bieżąco widzimy co właściciel klubu ma nam do przekazania.


Kolejna modyfikacja to wprowadzenie księgi gości - to pomoże jeszcze bardziej uspołecznić tą grę a także podgrzać atmosferę przed meczem Uśmiech

I ostatnia dość ważna modyfikacja to link do forum konkretnej ligi. Do tej pory fora ligowe nie istnieją (tzn. osoby nie korzystają z nich tak często jak można by się spodziewać)
Bardzo fajne modyfikakcje, niby nie duzy, ale jednak krok do przodu. Małymi kroczkami do celu.
Ja bym dodał konkursy z nagrodami na najlepsza gazetkę, nagroda dla grupy w lidze z największa aktywnościa na forum ligowym itd
1. spoko
2. po co? było by tylko stałe spinianie sie, SPAM i nic ciekawego.
3. Były swego czasu chaty ligowe, ale nikt z nich nie korzystal i w ankiecie bylo zdecydowane ze usuwamy
hmm co do for to myślę że w wyższych ligach dałyby radę.
1. dlaczego nie. prowadzę gazetkę i często zaglądam co u innych. to z pewnością nieco usprawniłoby moje lustracje
2. jest to bynajmniej zbędne. jeżeli ktoś chce odcisnąć swoją łapkę, bym o tym wiedział, to może skrobnąć kilka słów na pw lub pod którymś z artykułów (gazetka). to wg mnie wystarczajace
3. na forum głównym są również podziały na fora ligowe, więc jeżeli ktoś będzie zainteresowany - zapewne tam trafi
Co do forów lig.

To człowiek z reguły jest wygodny.

Dam przykład: sprawdźcie ile jest osób grających do ilości osób zaglądających na zewnętrzne forum.

Różnica nie duża ale kolosalna.

To nie przypadek iż tylko w ekstralidze ktoś coś skrobnie a w innych ligach nic. To jest zaskakujące.

Gra musi przyciągać nowych graczy nie samym silnikiem gry Uśmiech
Zgodzę się, że ludzie są "wygodni", tak to już jest. Jeżeli jednak jest ktoś zainteresowany, to tak jak napisałem wyżej - znajdzie.
A z drugiej strony, tak tylko pozwolę sobie zapytać.
Zależy Tobie jak nikomu innemu tutaj, na wstawieniu tego dodatkowego odnośnika do ligowego forum.
Zadziwia mnie zatem fakt, że skoro już trafiłeś na to forum, skrzętnie analizujesz, kto i z jakiej ligi pisze - super, ale nie zauważyłeś, że forum z Twojego "frontu" też już się rozkręca od dobrego tygodnia... a Ciebie jakoś jeszcze tam nie ma Uśmiech
Ale nie o to chodzi ;p
Kończąc - wg mnie proponowany przez Ciebie odnośnik nic nie zmieni, bo jeżeli ktoś nie ma nic do powiedzenia / napisania, to i tak na siłę czy tym "ułatwieniem" go nie zmusisz / przyciągniesz tutaj. To wyłącznie kwestia zainteresowania i chęci danej jednostki.
Pozdro
Prawda jest taka że sama gra jak już przyciagnie to tylko na chwile większość ludzi. Natomiast społecznośc spowoduje że zwiększy szanse na to że wiecej ludzi zostanie na długie lata. Sam bym chętnie na czacie ligowym pogadał, wiadomo część to same boty ale może ktoś by mi odpisałJęzyk

ja jestem za zmianami jak najbardziejUśmiech
Misiek

Czy mi zależy to pojęcie względne. Bardziej mi zależy aby tutaj grało nie 1000 a 10000 osób.

A właśnie "pierdołki" pozasportowe to powodują.

Przykład np: gra hattrick - pierwsza z brzegu. Proszę zerknąć jak tam jest rozwiązana kwestia społecznościowa. Niby proste ale niesamowicie skuteczne.

Jest to wątek z propozycjami i bronię swoich propozycji Uśmiech
Dokładnie hattrick to głownie społeczność która ma bardzo wielką rzesze wiernych graczyUśmiech
Na podstawie tej gry w która gram juz ponad 8 lat ( z przerwami ) zaproponowalem w osobnym wątku porównanie transferów.
Nie porównujcie chłopaki SW do hatricka bo to tak samo jak żużel do piłki kopanej. Społeczność w takim managerze żużlowym to się tworzy raczej na SB. Tak mi się wydaje na podstawie doświadczeń z tego typu grami
Dużo traci forum na tym że jest zewnętrzne a nie bezposrednio na stronie gry.
A co to za różnica czy jest zewnętrzne czy wewnętrzne. Przecież i tak przycisk byłby ten sam.. A jak ktoś nie jest zainteresowany to poprostu nie wchodzi.
Z doświadczenia wiem iż forum zewnętrzne nigdy nie będzie popularne. Ze względu na swoją odrębność. I tak było gdy grałę mw managery online: piłki nożne, siatkówki czy gry strategiczne.

Tak już jest. I jeśli chcecie to zmienić to taka forma forum niestety nie pomoże w tym.

Każdy ma swoje zdanie ale pokażcie mi kilka przykładów gier gdzie forum zewnętrzne odniosło skutek.

Owszem jest to dodatek gdy nie ma wewnętrznego forum ale to tylko dodatek i tak zostanie. Co jak pisałem widać nawet na tym przykładzieUśmiech

Więcej nie będę się już rozpisywał wyczerpałem temat ze swojej strony Uśmiech