Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: nowa tabelka juniorów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3

Asteck666

No własnie kurcze każdy pomysł kończy się tym że "a nowi będą na tym cierpieć, i ktorzy grają długo będą mieli bonus, itd, itp", i każdy pomysł zostaje dostosowany do tego.
A ja się pytam, dlaczego ktos kto wydał 500 tys, mialby mieć szansę na to samo co ktoś kto wydał 30 milionów???????

Dlatego własnie dałem w propozycjach od wysokiego poziomu szkółki na koksa, bo trzeba na to zapracowac przez kilka sezonów, wydac kupę (wirtualnej) forsy i poświęcić mnóstwo czasu. A nie po to żeby każdy miał do tego dostęp.
Zróbmy choć raz coś dla tych którzy grają i kieruja drużyną od dawna.

Vinyll

Grasz dłużej masz większe szanse to logiczne i sprawiedliwe to moje zdanie ja patrzę na ogół , a Ty raczej na siebie . Ja jestem w stanie zaakceptować Twoją propozycję bo ja nie zrezygnuję z gry i w końcu będę miał 10 lub wyższy poziom , ale sporo osób nie dotrwa do tego.

Asteck666

Nie patrzę tylko na siebie. Są tacy którzy grają dłużej. Ale patrzac przez pryzmat czasu, to wszystkie zmiany jakie nastapiły w grze, były zawsze troche w kierunku nowych graczy.
A Ci ktorzy mają grać to będa grali (chyba ze będą jakies rażące wałki).

No i właśnie, o to chodzi, nie zrezygnujesz z gry i w końcu będziesz miał 10 poziom lub wyższy, ja tez nie zrezygnowałem z gry i osiagnąłem już jakiś poziom szkółki... i właśnie stąd mmm (uciekło mi słowoJęzyk) ... jakby moja obawa (no nie jest to dokładnie to słowowOczko), ze wiesz, poświeciłem wiele czasu żeby osiągnąc jakiś tam poziom, a teraz może napisac kazdy "eeej, zróbmy tą zmianę tak zeby nowi tez tak mieli, bo "starzy" i tak mają już za wysoki poziom".

Wiesz o co chodzi... nie jest to pretensja do kogos personalnie, ale nie może być TYLKO tak że robimy bonusy dla wszystkich, albo dla nowych.

Vinyll

Rozumiem , ale uważam że nie powinno się premiować tylko tych co grają długo . Ta gra jest dla wszystkich i jeśli coś jest robione to powinno dotyczyć wszystkich , a nie wybranych kwestia tylko rozgraniczenia i to podałem wcześniej co 2 poziomy szkółki szansa na juniora z wyższym skilem czyli przy poziomie 10 miał byś 5% a ja przy 3 1% jedynym wyjątkiem byłby poziom 15 który miałby 8% i to jest według mnie uczciwe .
Vinyll dokladnie - zgadzam sie, ze nie wolno za bardzo premiowac.
Jestem calkowicie przeciw wprowadzaniu sztucznych koksow. Sa indywidualne zawody, i inne organizowane nudne by to bylo gdyby jakis jeden koks wszystko wygrwal. Zreszta teraz bedzie taka hegemonia przez kilka dobrych sezonow
Koksa (juz nie tak wyrozniajacegosie od innych) mozna dostac, ale niech maja wszyscy do tego prawo. Przeciez gwiazda moze sie urodzic wszedzie. Inna sprawa czy uda sie ja wytrenowac. I tu są poziomy szkolki. Im wyzszy poziom szkolki tym szybszy trening, im szybszy trening tym wiecej wytrenuje umietnosci.
Przyklad: klub ze szkolka na poziomie 3 wylosowal mega koksa 12 lat, 5 talent, poczatek sezonu i dostal bonusa do bazowej umietnosci +2 (teraz losowanie jest w zakresie +2/-2). Zaczal go trenowac, ale brak wyzszych poziomow sprawil, ze do kazdego skoku tracil 3-4 dni w stosunku do wyzszej szkolki. Wychodzi w wieku 16 lat fajowy junior, ale nie koks. Beda za niego fajne pieniadze, albo super wychowanek na lata.
W przypadku gdyby taka sytuacja zaistniala w klubie z rozwinieta szkólka mamy koksa, ktory zaowjuje z czasem SW.
Dlatego Astek nie badz egoista. Wg mnie w zupelnosci wystarczy bonus z mniejsza iloscia dni treningu, tak czy siak na koksa moze liczyc tylko kto ma maxa szkolke, ale za to poczatkujacy maja tez szanse na bardzo fajnego juniora
Wezcie tez pod uwage ze im wiekszy poziom szkolki tym wieksza ilosc juniorow, co tez ma niemale znaczenie jak np. ma sie 2 wiecej wychodzacych ze szkolki
Ogólnie to mi się bardzo podoba tabelka guti'ego

Co do szkółki juniorów to gram półtora roku i mam 10 poziom. Kasy za bardzo nie zbierałem ani w handel się nie bawiłem po prostu jakoś się dorobiłem. Więc dziwi mnie tekst że dla niektórych taki poziom szkółki jest nieosiągalny.

Asteck666

Guti, ponawiam prosbę:

Oblicz proszę zakładając, ze skok jest zawsze +3, 14latka, max talent, z trenerem bylym żużlowcem, dla szkółki poziom 6, ile będzie skokow do wyjścia ze szkołki i to samo dla szkółki poziom 11.


(2012-08-23, 18:58:19)mika1688 napisał(a): [ -> ]Ja nie mówię o tych co teraz dochodzą do szkółki. Jestem nawet za tym, że od czasu do czasu każdemu może przyjść jakiś lepszy junior np. guti dla 12 letniego (5 talent) dał średnią 34 i uważam, że od czasu do czasu mógłby przyjść jakiś junior ze średnią 38. W końcu w żużlu też zdarzają się młodzi super star typu Pawlicki jr. czy Zmarzlik.

Guti, nie przemawia przeze mnie egoizm. Przytoczylem tu cytat mika1688 z tematu "Błąd w szkółce juniorów" gdzie podał przykład z realnego żużla, że zdarzają się młodzi super star typu Pawlicki, czy Zmarzlik...
idac dalej realnym zużlem, te młode koksy (radzą sobie doskonale w E-lidze) dodałbym nawet Patryka Dudka, wyszli z klubów o ustabilizowanej pozycji finansowej, z dobrze prosperujacą szkółką, gdzie są duże naklady na szkolenie młodzieży, czyli porównując do "naszej" gry - poziom 10 i wyżej, a nie z KSM Krosno czy Wandy Kraków!!!!!!

Asteck666

(2012-08-23, 20:25:47)guti napisał(a): [ -> ]Dlatego Astek nie badz egoista. Wg mnie w zupelnosci wystarczy bonus z mniejsza iloscia dni treningu, tak czy siak na koksa moze liczyc tylko kto ma maxa szkolke, ale za to poczatkujacy maja tez szanse na bardzo fajnego juniora
Wezcie tez pod uwage ze im wiekszy poziom szkolki tym wieksza ilosc juniorow, co tez ma niemale znaczenie jak np. ma sie 2 wiecej wychodzacych ze szkolki

OK, pofatygowałem się:
- zawodnik 14 lat - w szkółce spędzi 2 sezony
- talent max, trener były zawodnik, przyjmijmy hipotetycznie że każdy skok jest o +3

Szkółka poziom 5 - koszt budowy 3.500.000
skok skilla co 18 dni roboczych
2 sezony = 8 skoków + 16 przetrenowanych dni, czyli prawie 9 skoków

Szkółka poziom 12 - koszt budowy 19.250.000
skok skilla co 15 dni roboczych
2 sezony = 10 skoków

Jeżeli ktoś uważa że 1 (słownie JEDEN) skok skilli więcej na przestrzeni 2 sezonów dla kogoś kto wydał 15.750.000 więcej i poświęcił na rozbudowe o 189 dni więcej to BONUS... i że 1% szansy na przyjście talenciaka do szkóki (czyli szansa ze 1 na 100 juniorów to będzie talent) to EGOIZM... to ja nie mam więcej pytań
Jak dla mnie to zwiększenie szybkości treningu dużo by załatwiło.
Ale spowoduje to ponownie wysyp " mutantów "

A chyba przeprowadzone zmiany miały temu zapobiec.
najlepiej odrazu dac kazdemu po 100 mln na start i skoki skili co 2 dni !! dobrze jest niech zostanie
Asteck666
OK, pofatygowałem się:
- zawodnik 14 lat - w szkółce spędzi 2 sezony
- talent max, trener były zawodnik, przyjmijmy hipotetycznie że każdy skok jest o +3

Szkółka poziom 5 - koszt budowy 3.500.000
skok skilla co 18 dni roboczych
2 sezony = 8 skoków + 16 przetrenowanych dni, czyli prawie 9 skoków

Szkółka poziom 12 - koszt budowy 19.250.000
skok skilla co 15 dni roboczych
2 sezony = 10 skoków

Jeżeli ktoś uważa że 1 (słownie JEDEN) skok skilli więcej na przestrzeni 2 sezonów dla kogoś kto wydał 15.750.000 więcej i poświęcił na rozbudowe o 189 dni więcej to BONUS... i że 1% szansy na przyjście talenciaka do szkóki (czyli szansa ze 1 na 100 juniorów to będzie talent) to EGOIZM... to ja nie mam więcej pytań
[/quote]

Teraz ja:

ehh jakie płytkie myślenie, miałem się nie odzywac bo cierpie na brak czasu ale cos skrobne.
Po pierwsze obliczenia zle.
dla 5 poziomu prawie 9
ale dla 12 poziomu mi wychodzi 85x2 sezony - 170 jak podzielimy przez 15 to wyjdzie ponad 11 a nie tak jak napisales 10
WIec reszta Twoich wnioskow jest mocno mylaca.
A teraz trochę głebsze podejscie do tematu.
Szkolke rozwijasz nie dla jednego juniora ale przez caly okres jaki masz zamiar grac. Przewaga tych kilku skokow powoduje, ze wartosc twojego zawodnika jest o wiele wiesza niz tego z nizszego poziomu szkolki.
Koszystasz z tej pzewagi caly czas, za kazdym razem masz lepszego juniora od juniora z n izszej szkolki, za kazdym razem inni managerowie dadza wiecej kasy za twojego niz tego z poziomu nizszego. POLICZ SOBIE ILE SPRZEDASZ W SEZONIE ZAWODNIKOW I ILE CHCESZ W TA GRE GRAC. ZWRACA SIE INWESTYCJA W SZKOLKE I TO Z NAWIAZKA.
Tak wiec zarabiasz wieksza kase i zwraca ci sie inwestycja. Dodastkowo majac wiekszy poziom szkolki masz wieksza liczbe juniorow. A wiec kolejny dodatkowy zarobek w stosunku do nizszego poziomu.
Inna sprawa, ze wiekszosc bedzie szukala (przy mojej tabelce) 12-13 latkow. Tu roznica jest kolosalna i wartosci 16-latka pomiedzy mniejszym a wiekszym poziomem bedziemy mogli liczyc na miliony.
Asteck - czas,czas, CIERPLIWOSC, dla mnie szkolka to dobra inwestycja, buduje m isie 10 poziom i teoretycznie powinienem byc z Toba, ale ja mam troche inne myslenie - analityka.
A koky tez beda - 12 lat, poczatek sezonu, max trening i skoki wieszkosc 3 i masz koksa, po co wprowadzac dodatkowe koksowanie. I tak junior nie zawojuje SW bo sa obozy ktore powoduja ze mlodzi nie maja szans.

Asteck666

(2012-08-24, 20:22:03)guti napisał(a): [ -> ]ehh jakie płytkie myślenie, miałem się nie odzywac bo cierpie na brak czasu ale cos skrobne.
Po pierwsze obliczenia zle.
dla 5 poziomu prawie 9
ale dla 12 poziomu mi wychodzi 85x2 sezony - 170 jak podzielimy przez 15 to wyjdzie ponad 11 a nie tak jak napisales 10
WIec reszta Twoich wnioskow jest mocno mylaca.

po pierwsze, nie obrażaj mnie
po drugie Twoje obliczenia są złe, Twoja analiza to teoretyczny bełkot, proponuję wziąć kalendarz i liczyć dni robocze
1 kolejka - 5 sierpnia 2012
18 kolejka - 18 listopad 2012

więc na podstawie obecnego sezonu (bez przerwy międzysezonowej) wychodzi W PRAKTYCE, bez zbędnej teorii i cyfr z kosmosu:
poziom 5 - 4 skoki + 8 dni
poziom 12 - dokładnie 5 skoków

razy 2 sezony:
poziom 5 - 8 skokow + 16 dni
poziom 12 - 10 skokow

biorąc pod uwagę 2 przerwy miedzy sezonowe (20 dni treningowych/roboczych)
poziom 5 - 10 skoków
poziom 12 - 11 skoków + 5 dni przetrenowanych

więc wychodzi na to że Twoje analizy są błędne panie najmądrzejszy, albo ja mam zepsuty kalendarz
Moja propozycja

Załozenie:
*opłacalnosc szkolenia czyli im dłuzej trenuje tym lepszy zawodnik zda egzamin
*mozliwosc pojscia na skroty czyli krotko szkole ale mam wartoscowego zawodnika wiadomo gorszego niz ci ktorzy trenuja dłuzej
*mysle ze zawodnicy z nizszym talentem ze szkołki powinni wychodzicz wyzsza srednia - dla zachecenia graczy zeby posiadali w składach zawodnikow z nizszym talentem
*maksymalna granica zawodnika wychodzacego ze szkołki to około 64 przy talencie 1 i 60 dla talentu 5

Tak wygladaja zawodnicy trenowani w szkołce poziom 7, szkoleni przez byłego zuzlowca, zdajacy egzanim w wieku 16 lat

[Obrazek: doforum.png]

Tyle rosna szkołkowiczena srednio na sezon :

wzrost talentu na sezon przy szkółce 7 poziom
Talent 1 2,2
Talent 2 2,8
Talent 3 3,6
Talent 4 4,6
Talent 5 5,3

czyli do szkołki powinni przychodzic zawodnicy o nastepujacej sredniej z podziałem na talent i wiek - uwaga wszystko policzone
[Obrazek: doforum2.png]


W razie potzreby moge szybko zmienic dane i policzyc według innych wytycznych.

Mam pytanie jak wstawic tylko chciana czesc rysunku a nie cała strone ?
(2012-08-25, 07:27:58)Asteck666 napisał(a): [ -> ]
(2012-08-24, 20:22:03)guti napisał(a): [ -> ]ehh jakie płytkie myślenie, miałem się nie odzywac bo cierpie na brak czasu ale cos skrobne.
Po pierwsze obliczenia zle.
dla 5 poziomu prawie 9
ale dla 12 poziomu mi wychodzi 85x2 sezony - 170 jak podzielimy przez 15 to wyjdzie ponad 11 a nie tak jak napisales 10
WIec reszta Twoich wnioskow jest mocno mylaca.

po pierwsze, nie obrażaj mnie
po drugie Twoje obliczenia są złe, Twoja analiza to teoretyczny bełkot, proponuję wziąć kalendarz i liczyć dni robocze
1 kolejka - 5 sierpnia 2012
18 kolejka - 18 listopad 2012

więc na podstawie obecnego sezonu (bez przerwy międzysezonowej) wychodzi W PRAKTYCE, bez zbędnej teorii i cyfr z kosmosu:
poziom 5 - 4 skoki + 8 dni
poziom 12 - dokładnie 5 skoków

razy 2 sezony:
poziom 5 - 8 skokow + 16 dni
poziom 12 - 10 skokow

biorąc pod uwagę 2 przerwy miedzy sezonowe (20 dni treningowych/roboczych)
poziom 5 - 10 skoków
poziom 12 - 11 skoków + 5 dni przetrenowanych

więc wychodzi na to że Twoje analizy są błędne panie najmądrzejszy, albo ja mam zepsuty kalendarz

Przepraszam Cię jeżeli odebrałeś to jako obrażanie. Chodzilo mi tylko, że nie wgłebiłeś się w temat, a tylko oparłeś się na liczbach bez ich analizy. WIęc nie bierz proszę tego do siebie.
dla poziomu 5 napisalem 9 bo nawet nie sprawdzalem po prostu przepisalem Twoje obliczenia
kopiuje kawalek Twojego wczesniejszego posta:
Szkółka poziom 5 - koszt budowy 3.500.000
skok skilla co 18 dni roboczych
2 sezony = 8 skoków + 16 przetrenowanych dni, czyli prawie 9 skoków

Teraz w poście, który cytuje piszesz , ze 5 poziom to 10 skokow. Zdecyduj się.


MOje obliczenia dotyczyly 12 poziomu mi wyszlo ponad 11 Tobie po poprawkach 11 skokow + 5 dni. Mam wrazenie, ze wyszlo nam tyle samo. Wiec nie wiem skad wniosek, ze moje analizy sa bledne.
Postanowilem, ze to ostatni moj post w tym temacie. NIe chce sobie tu wrogow robic. NIech sobie Stefik sam decyduje co chce ze szkolka zrobic, fakt jest ze teraz jest zwalona.
Nie mam zamiaru sie z Toba klocic bo uwazam to za bezcelowe i szkoda mi czasu
Stron: 1 2 3