Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Ranga zawodów indywidualnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Vinyll

Witam
Była kiedyś propozycja rangi zawodów indywidualnych , ale był kłopot na jakich miało by to być zasadach .
Mam propozycję : obliczenie najpierw rangi zawodów zależne od
śr. zawodnika + xp * wsółczynnik(wyjaśnię niżej)
suma wyników wszystkich zawodników dzielona na 16 = ranga zawodów
* współczynnik byłby zależny od ligi z której jest zawodnik i tak:
Ekstraliga + 15%
1 liga + 10%
2 liga + 5%
3liga 0
4 liga - 5%
5 liga - 10 %
6 liga - 15%
Wiadomo , że na wyższe ligi przyszło by więcej kibiców i dlatego takie współczynniki , teraz jak to wyglądało by w praktyce .
Mam zawodnika ze śr. 60,2 , xp 16 i staruje w 5 lige
(60,2+16)*-10% = 68,58 i tak liczy każdego zawodnika potem dzieli na 16 i wychodzi ranga zawodów.
Jedyne co to trzeba sprawdzić jak zrobi się zawody w każdej z ligi jakie wyjdą współczynniki i zrobić przedziały ilości kibiców na wsółczynnik np
współczynnik 50-60 = 1300 kibiców
61-70 = 1500
71-80 = 1700
81-90 = 1900
91-100 = 2100
100 i więcej 2300
Nie wiem czy jasno się wyraziłem jak coś mogę wszystko wyjaśnić . Wydaje mi się , że jasne i czytelne były by to zasady i zaczeło by zależeć ludziom robić zawody i zapraszać wybranych zawodników , a nie byle kogo.
Vinyll
ale jest już zrobione coś takiego Uśmiech jak wejdziesz w zawody to na dole po lewej stronie jest
Tylko że obecna ranga zawodów nie odzwierciedla faktycznej siły zawodników i nie wpływa na ilość kibiców .
Nie ma znaczenia czy masz turniej z zawodnikami dobrymi czy też masz zawody gdzie uczestniczą sami juniorzy świeżo po licencji.
w zawodach rozegranych to zorobilem. Narazie tylko pogladowo. Wzó jest zły bo XP ma za duze znaczenie.

Vinyll

Żeby zmniejszyć znaczenie XP wystarczy podzielić je przez 2 lub więcej . Można również zamienić XP na sprawnośc co bardziej odzwierciedla faktyczną formę zawodnika.
sprawnosc większość zawodnikow ma 100 także lepiej wziasc srednia biegowa.
a tak przy okazji pasowalo by zrobic przy organizacji zawodow indywidualnych mozliwosc ograniczenia max wieku zawodnika Uśmiech
Może zastosować wzor z wybierani zawodników z klubow do IMSW który wyglada tak: sila*1.3+technika*1.2+prowadzenie*1.2+start+kondycja+sprawnosc+xp*0.25
o to by było najlepsze Uśmiech
(2012-08-30, 10:53:00)Stefik4 napisał(a): [ -> ]Może zastosować wzor z wybierani zawodników z klubow do IMSW który wyglada tak: sila*1.3+technika*1.2+prowadzenie*1.2+start+kondycja+sprawnosc+xp*0.25


Pytanko, dlaczego technika i prowadzenie są bardziej faworyzowane bardziej niż startUśmiech?
Jestem za , wzór jest na prawde dobry!

Vinyll

Dokładnie wzór jest dobry Uśmiech