Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Ilość dni treningowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam propozycję żeby zmniejszyć ilość dni treningowych potrzebnych do przetrenowania kondycji o połowę.
Pewnie mało kto trenuje ten skill a ilość dni potrzebnych do przetrenowania jest z lekka mówiąc za duża.
Podam to na przykładzie mojego zawodnika który ma 23 lata talent 5
Obecnie kondycja jego wynosi 54 ale ilość dni potrzebnych do przetrenowania wynosi obecnie 19 .
Chyba lekko za dużo bo podam że jego siła wynosi 52 a ilość dni potrzebnych do przetrenowania siły wynosi 17.
Wiadomo że nikt w takim wypadku nie będzie trenował mu kondycji bo szkoda na to tylu dni treningowych ale gdyby miał zamiast 19 dni powiedzmy 9 lub 10 dni to wtedy by opłacało mu się kondycję również trenować.
trafna uwaga.Jestem za skroceniem dni treningowych szczegolnie na ten wlasnie skill.

albor

Argumentacja słaba.
Dlaczego? Bo tak jest w SMie?

Skoro się nie opłaca to nie trenuj. Będzie Ci na nim zależało to potrenujesz.
Nie rozumiem dlaczego jeden skill ma być łatwiejszy do treningu niż inne.
a czemu ma być trudniejszy?? Język

niech wszystkie będą na tym samym poziomie w zależności od wieku im młodszy tym krócej trenuje
albo zrobić przedziały np. 50-55(11 dni) 56-60 (12 dni)
liczba dni oczywiście do ustalenia jak i przedziały w jakich ma się to rozmieszczać
Ma być trudniejszy bo prawdziwi zawodnicy trenuja cała zime kondycje zeby cały rok wytrzymacDuży uśmiech
tylko że jak trenują kondycje to równocześnie trenują "siłę" a później na sparingach i "wolnych" treningach poprawiają technikę(do której moim zdaniem zalicza się umiejętność prowadzenia motoru) oraz start
Tak więc Krychu twój argument mnie nie przekonuje Język

Może zrobić jakoś tak żeby podczas sparingów zawodnicy też się uczyli "skilli"(losowo np skracać długość treningu jak podczas meczu) bo na razie nie widzę żadnego pożytku z XP i ze sprawności

Może za każde 5 XP najsłabszy skill w górę na takiej samej zasadzie jak podczas treningu ale żeby nie było "zarzynania" zawodników można wprowadzić tabelkę prawdopodobieństwa kontuzji np 90%-100% = 5% "szans" na kontuzje itp.itd.

co wy na to??Stefik da się coś takiego ogarnąć
sothis niezbyt rozumiem Twój pomysł ;P
ale który??

Ten z przełożeniem XP na skill i tabelką kontuzji??
Chodzi mi o to żeby nie było wystawiania zawodników bez patrzenia na sprawność by szybciej zdobywali XP tabela kontuzji by to w jakimś stopniu ograniczała a za doświadczenie (5XP) skill który jest najsłabszy(np.kondycja) wzrastał według schematu talentu
Talent:
talent 1,2 - skok +1
talent 3,4 - skok 1+ do +3
talent 5 - skok +2 do +3


drugi pomysł jest taki niech na sparingach też się uczą a nie tylko zdobywają XP.
myślałem żeby wprowadzić coś a`la skok jak w "starej" szkółce juniorskiej tylko że skracała by się długość treningu
teraz do wytrenowania siły potrzebuję 0/17, mam sparing mój zawodnik "trafił" akurat na siłę i po meczu będzie miał 1/17
Równie dobrze mógł "trafić" na start i długość uczenia startu nie wynosi 15/17 tylko 16/17 mam

Bo w tym momencie sparing jest tylko po to żeby sprawność zachować bo skoki XP są znikome

nadzieję że będzie to bardziej zrozumiałe teraz
Pierwszy pomysł bez sensu, a drugi też bo wtedy po miesiącu mamy zawodników z maksymalnymi umiejętnościami.
Stefi a ile mniej więcej czasu potrzeba na 5XP sezon?? zawszę tą liczbę można zmienić lub skok zmniejszyć do +1 lub jeszcze coś innego ale nie wiem co??
Myślę że nie am sensu skracać dni treningowych. Niech każdy skill liczy się tak samo.

Co do dodatkowych dni treningowych za Xp czy za sparingi to też nie ma sensu bo wtedy na lepszej pozycji byli br gracze którzy jeżdżą codziennie i w szybkim czasie mieli byśmy bardzo dobrych zawodników grze.
Wszystkie te propozycja nie mają sensu. Ew. minimalnie skrócić ten czas trenowania Kondycji ..
jestem tylko za skroceniem czasu trenowania kondychy.tyle... w temacie