Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Zwiększenie liczby graczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy macie jakies popozycje aby zwiększyć liczbę graczy która w przeciągu miesiąca zmniejszyła się o prawie 100 ? teraz jest aktywnych niecałe 900 osób ;/

Fajnie by było jakby padały jakieś konkretne i realne propozycje. Może znacie jakieś pewne żródł reklamy w danej grupie społecznościowej.
Liczba aktywnych graczy tutaj jest zapewne i tak mniejsza niż wskazuje na to licznik userów. Co gorsza, nie ma na to w 100% złotego środka (ale cień szansy zawsze istnieje..., ale o tym za chwilę), który niczym jak na skinienie zaczarowaną różdżką odmieniłoby tą sytuację. To w pewnym sensie nieuniknione w większości menagerów sportowych. Powód jest banalny. Gro osób chciałoby po dołączeniu do tego typu gry zwojować ligę, ale zaraz po rejestracji w ponad 99.9% spotyka ich nieprzyjemne doświadczenie w postaci otrzymania drużyny w trakcie rozgrywek, która zdecydowanie nie bryluje w rozstawionej klasie rozgrywkowej i u potencjalnego nowego gracza pojawia się w głowie jedna myśl ... eeee. Zaloguje się jeszcze jeden z drugim z dwa razy..., ale tylko nieznaczne jednostki pozostaną na dłużej przyjmując wyzwanie.
Generalnie chyba byłoby dobrze, by przed samą rejestracją pojawiała się informacja o tym, o takiej sytuacji, że nowy sezon od "zera" zaczyna się dopiero za "xx" dni, co niesie za sobą lokalizację "tej" drużyny w takim a nie innym miejscu. To zmniejszyłoby w jakimś stopniu powstawaniu kont "terminowych" (czyt.: na 5 tygodni), bo potencjalny gracz chyba zrozumiałby na co się pisze wciskając po zapoznaniu się z tego typu lekturą, "rejestruj" czy "załóż konto" (nie pamiętam jak to wyglądało Język ).
Może to kogoś dziwić i powiedzieć "po co, może zostanie". Wg mnie po to, by przyszedł za ten "xx" czas i zaczął od zera. Jest wtedy szansa, że zostanie zdecydowanie dłużej, nawet jak przegra 5 meczy pod rząd, to będzie wiedział, że to on przegrał, a nie otrzymał losowo drużynę z góry skazaną na walkę o 7 lokatę.
Jeżeli chodzi natomiast o możliwość znalezienia "klienta", to trzeba tylko i wyłącznie polatać po forach drużyn żużlowych ! To jedyne miejsca, gdzie można znaleźć nowego gracza. Wydaje mi się, że kilka słów z adminem forum, szybko zmontowany dział na dyskusje i przemyślenia użytkowników na danym forum i gro kibiców zwali się tu w listopadzie, z początkiem nowego sezonu. Choćby po to, by rywalizować między sobą w trakcie newralgicznej dla wszystkich przerwy zimowej. A może przede wszystkim po to, by poprowadzić drużynę niczym Bolo, Jankes czy "Polewaczkowy" etc.
(2012-09-13, 21:02:21)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]by przed samą rejestracją pojawiała się informacja o tym, o takiej sytuacji, że nowy sezon od "zera" zaczyna się dopiero za "xx" dni, co niesie za sobą lokalizację "tej" drużyny w takim a nie innym miejscu.

Jak jesteś niezalogowany to masz u góry info za ile dni sezon się kończy.

WOW !!! Poważnie ? Może jak Ty się rejestrowałeś, to zwróciłeś na to uwagę, a ja śmiem twierdzić, że gro osób akurat na ten szczegół nie zwróciło uwagi... Mogę się mylić, fakt, jeżeli chodzi o perspektywę poprawy z tego tytułu, ale bynajmniej podpieram swoje rozważania faktami. Rozmawiałem z kilkoma osobami, które założyły konta, bądź już grają jakiś czas i jest to jeden z powodów "kręcenia nosem".
A z drugiej strony sympatyczny kolego, to ja bynajmniej szukam rozwiązania, a nie nabijam postów poprzez zwrócenie komuś uwagi o taki pierdół w tekście.
Za kreatywność jaką się wykazałeś będę apelował do Stafika dniami i nocami, by nagrodził Twą spostrzegawczość... Wniosłeś swym postem tyle do gry, że aż jestem zachwycony. Twoje pomysły zapewne poprawią zaistniałą sytuację o której tutaj mowa. Jestem Tobie w imieniu całej społeczności SW dozgonnie wdzięczny...
Myślę że za bardzo pomysł miska by nie pomógł ale warto chyba to wprowadzić może komuś by to coś ułatwiło.
A co do braku graczy to wydaje mi się że wszyscy chcą się szybko dorobić i jak się orientują że to droga przez mękę to próbują brylanta i Darię zaskoczyć.
Także mi się obiło od SMowców że SW jest bardziej skomplikowana i zbyt długo musieli by ogarniać temat dlatego nie przechodzą za bardzo.
Może warto by otworzyć nawą ligę (może zagraniczną) bo nie każdy chce zaczynać od 6 ligi.
Ja jestem zdania, że pomysł z info przy rejestracji jest jak najbardziej trafiony. Dlaczego ? Chociażby dlatego , że właśnie pozbylibyśmy się graczy krótko terminowych , którzy po 2-3 logowaniach jak napisał misiek_kssg ci gracze nie zaglądają tu już nigdy, a dodatkowo odciążyło by to server z nieaktywnych drużyn , może co prawda redukując nawet ilość lig, ale dzięki temu atrakcyjność gry znacznie by wzrosła, bo przecież rywalizacja mocno by się zaostrzyła, zwłaszcza że każdy z graczy po drugiej stronie ma prawdziwego oponenta a nie bota.

Po drugie Stefik... Ta gra to jest biznes... i skoro już go prowadzisz, to powinieneś wiedzieć , że każdy interes potrzebuje inwestycji. Nie możesz tylko wyciągać z tego kasy bez żadnych nakładów, bo prędzej czy później nadejdzie dzień , w którym serwery SW zostaną wyłączone, po uprzednim powiadomieniu graczy , że "w związku z tym , że utrzymanie serwera kosztuje np 500 zł/mies a nas 20 graczy płaci po 5 zł na miesiąc- wiec nas nie stać" po jakimś czasie dopłacania do biznesu , po prostu go zamkniesz , bo vat , zus i inne pierdoły po prostu zjedzą cię żywcem .

Radzę więc zainwestować trochę kasy w reklamę. Gdzie?? A mianowicie- gra internetowa, na przeglądarce , więc w gazecie to chyba nie bardzo.
Moim zdaniem warto pomyśleć o portalach internetowych typu WP , Onet, Interia itd - każdy z nas internautów zagląda tam bardzo często. Może to tylko moje domysły ale myślę , że przecietnie 1 na 20 osób interesuje się w jakiś sposób żużlem i widząc ładny baner na takim portalu kliknie na niego.
w ten sposób można dosyć szybko zwiększyć ilość graczy , aktywnych graczy.

Chcesz mieć lepszą statystykę kliknięć i rejestracji niż 1 na 20 ? Użyj głowy Oczko
Zwiększysz ją na pewno umieszczając banery reklamowe na stronach typowo zajmujących się informacjami sportowymi takich jak np Sportowe Fakty, czy też dział WpSport itd , a jeszcze większą uzyskasz zamieszczając baner dokładnie na zakładkach "żużel" na tych portalach . jak myślisz? Ilu fanów , pasjonatów, a niekiedy fanatyków tego sportu tam zagląda ?? Myślisz , że nikt się nie skusi na rywalizację swoich ulubionych zespołów w wirualnym świecie, będąc zagorzałym kibicem w realu ?

Chcesz wiedzieć jak ja się dowiedziałem o SW ? - Od kolegi z pracy , który jakiś czas temu założył sobie drużynę!!! Inaczej nie miałbym pojęcia o tym , że SW istnieje!!! W ten sposób może przybędzie 10% społeczności na SW , a to chyba nie jest twój główny cel , bo pewnie wolałbyś zamiast 90 nowych graczy zobaczyć 9000 na serwerze.

Pamiętaj zainwestuj, a będziesz miał zysk.

Pozdrawiam
Jako, że jest to mój pierwszy post na forum, pragnę wszystkich gorąco powitać Uśmiech

W kwestii popularyzacji gry jest kilka czynników (sposobów), które mogą spowodować zwiększenie ruchu w grze, na stronie, na forum. Oto kilka moich propozycji na to jak można rozsławić grę.

1. Materiały reklamowe (fizyczne), a więc wszelkiego rodzaju ulotki, plakaty, kalendarze, vlepki, t-shirty. Kolejność materiałów nieprzypadkowa... Ulotki z reklamą gry możnaby rozdawać pod stadionami przed meczem. Plakaty możnaby rozwiesić gdzieś w okolicach stadionów (w miejscach dozwolonych) lub w szkołach... młodzież najłatwiej będzie zachęcić do gry. Produkcja kalendarzy żużlowych na rok 2013 to też nie głupi pomysł. Kalendarz ze zdjęciami żużlowców + gdzieś w narożniku reklama forum. Vlepki to troszkę gorszy pomysł, to samo koszulki - to tak bardziej dla zagorzałych fanów gry, kolekcjonerów...

2. Reklama w sieci w postaci linków, buttonów, bannerów. Najlepiej na stronach o tematyce żużlowej, stronach klubowych, stronach zawodników, forach klubowych itd. Być może warto porozmawiać z jakimś portalem żużlowym o objęciu patronatu nad grą? Można nawet uderzyć w innym kierunku... jakaś reklama na radiu internetowym - Radioparty (tam siedzi wiele młodzieży). Albo reklama na stronach o grach przeglądarkowych. Opcji jest wiele, wystarczy trochę pogłówkować.

3. Rozwinięcie strony na Facebooku. Tzn dbanie o jak największą aktywność SW na facebooku. Dodawanie ciekawych filmików, zdjęć itp o tematyce żużlowej, dołączanie do znajomych do klubów, żużlowców itd. Znajomy dodaje znajomego, a jego znajomy kolejnego znajomego i tak idzie dalej i reklama gry robi się sama...

4. Pozycjonowanie strony. Czyli kwestia czysto informatyczna. Zlecić jakiemuś informatykowi wypozycjonowanie strony. Chodzi o to, by w google po wpisaniu słowa 'gra żużlowa' albo po prostu 'żużel' strona SW pojawiała się możliwie jak najwcześniej, a nie np. na 7 podstronie do której nikt z nas nie dociera.

5. Konkursy w grze. W dzisiejszych czasach nic nie przyciąga klienta tak jak promocje/nagrody. Można pokusić się o organizowanie rozmaitych konkursów w grze, promocji. I nie chodzi tu o promocyjne ceny na VIPa. Trzeba by wymyślić coś bardziej chwytliwego.

6. Rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój gry. Choć trzeba zważać na to, że nie chodzi o ilość a o jakość ulepszeń.

Ok, to tyle ode mnie. Mam nadzieję, że administracja poczyni jakieś kroki by SW rozsławiło się na cały kraj Uśmiech Kto wie, może kiedyś przyjdzie nam rywalizować w 10 lidze Duży uśmiech

Pozdrawiam serdecznie, Chris_
Tak jak było już napisane w propozycjach.

Kwestie społeczne muszą być bardziej rozwinięte aby gra nie przypominała dla fanatyków.


A mianowicie ogłoszenia prasowe widoczne już po wejściu na klub, księga gości (co było negowane), i odnośnik do forum własnej ligi. To co teraz jest wygląda jak oderwane od rzeczywistości.

Jak to nie zostanie zmodyfikowane to na dłużej zostaną fanatycy żużla nic więcej.

Nie ma co ukrywać trzeba sprawdzać i monitować topowe managery, co mają w sobie jak są rozwinięte. A swoje objekcje zostawić uśpione w kąciku bo mogą niekiedy tylko przeszkodzić.