Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Rywalizacja Drużynowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
Gram tu od pewnego czasu i zauważyłem, że czegoś mi tu brakuje. Chodzi mi o rywalizację drużynową (teamy, gildie, stajnie, zespoły, jak zwał tak zwał).
Taka Drużyna składałaby się z 10 członków (menadżerów niezależnie od ligi). Od razu mówię, że ten pomysł jest zapożyczony z innej gry – http://www.gpro.net/pl/gpro.asp
Jak to by wyglądało?:
Zakładka Duży uśmiechrużyna (lub inna nazwa) a w niej takie odnośniki jak:
1.Profil drużyny :
• Nazwa drużyny
• Miejsce w tabeli
• Suma pkt
• Średnia pkt
• Liczba członków (lista członków)
• (zaproś do drużyny – dla lidera)
• (aplikuj – dla kandydata do drużyny)
• Itp.
2. Przegląd członków
Tutaj mogłaby być tabelka z członkami i zdobyte punkty w sezonie, punkty zdobyte w ostatnim meczu, najlepszy czas podczas ostatniego meczu (itp.)
3. Tabela drużyn
Jak wiemy tutaj byłaby ogólna tabela z drużynami:
- nazwa drużyny – lider drużyny – liczba członków – zdobyte pkt – srednia – wynagrodzenie dla drużyny na koniec sezonu (czy cos takiego)
4. menadżerowie bez teamu(drużyny) - dodatkowy odnośnik dla tych którzy chcą zaprosić najlepszych wolnych menadżerów

Tak to by ogólnie wyglądało

Jak by się liczyła punktacja?
Tutaj można by wymyślić jakiś przedział punktowy. Punkty dla drużyny liczone by były z meczów ligowych pomnożone o współczynnik przydzielony do odpowiedniej ligi.
Tutaj trzeba się nad tym zastanowić żeby było to w miarę sprawiedliwie

Wynagrodzenie dla drużyny na koniec sezonu. To jedno z ciekawszych punktów tego tematu (oprócz ogólnej rywalizacji). Za miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej powinno być wynagrodzenie, które dzielone by było pomiędzy członków (podział powinien uwzględnić liczbę zdobytych pkt dla teamu oraz ligę- by było sprawiedliwie)
Wynagrodzenie dla drużyny powinno być za pkt i miejsce tabeli np.(1- 10 miejsca: bonusy + pkt w tabeli, powyżej 10 miejsca wynagrodzenie tylko za pkt)

Mam nadzieję, że to dobry pomysł i zostanie zaaprobowany przez większość graczy

Pozdrawiam

[Obrazek: 5939.jpg]
jeden klan 10 z eligi i reszta nie ma szans
Szczerze,akurat mnie to nie pociaga. Dla mnie to gra indywidualna,kazdy decyduje za siebie i nie moze miec zadnych pretensji do innych graczy ze akurat mu nie poszlo a w Twojej 'druzynowce' takie rzeczy mialyby miejsce wczesniej czy pozniej. Wielu graczy po jakims czasie rezygnuje wogole z grania z roznych powodow i tu bylby problem,masz tez na mysli kwestie finansowe wiec kazdy powinien nalezec do jakiejs grupy zeby nie bylo poszkodowanych,ja akurat bym nie chcial ale pewnie nie mialbym wyjscia no bo szkoda kasy... Ja jestem na WIELKIE NIE. Pozdrawiam.
(2012-09-27, 14:32:13)sothis napisał(a): [ -> ]jeden klan 10 z eligi i reszta nie ma szans

i tu się mylisz, gdyby tak było że 1 klan byłby z jednej ligi to sami sobie by punkty zabierali, więc trzeba dążyć aby w drużynie było zróżnicowanie ligowe.
nie mówcie od razu nie zastanówcie się nad tym, może to być ciekawe rozwiązanie.
może i pomysł dobry ale... no właśnie zawsze jest jakieś ale i tu to chyba jest tak jak napisał sothis no chyba żeby zażądać że w klanie mają być zawodnicy ze wszystkich lig
Ogólnie nie mówię nie ale kwestia przemyślenia szczegółów funkcjonowania i użyteczności tego
Jest Liga Miast, tam są klany w którym rywalizuje po kilka drużyn. Jest to zewętrzny turniej bo na forum są wszystkie wyniki. Któryś z Twoich pomysłów/ propozycji mógłby zostać wprowadzony by ulepszyć rozgrywki LM.
A co do pomysłu tego co dałeś że takie klany w grze. Jakoś średnio wyobrażam sobie sytuację którą opisałeś że drużyny jadą normalnie w lidze tylko ich punkty są sumowane do klubu. Dla mnie taka rywalizacja jest minimalna ponieważ i tak się jeździ samemu.
Pomysł rewelacja, takie coś jest w GPRO i sprawuje się znakomicie Uśmiech

Co do klany z E-ligi to i takie coś było przerabiane w GPRO, efekt krótkotrwały Uśmiech, Ekipy będące w ogonie E-ligi nie punktowałyby za dużo Uśmiech


Co do klanów, jest to w dalszym ciągu dodatek zewnętrzny a nie integracyjna część gry.

To tak jakby mieć samochód i alufelgi używane tylko na weekendUśmiech, niby mam ale nie jest to tak dostępne i intuicyjne Uśmiech

To co nie jest integralną częścią gry nie jest powszechnie a co za tym idzie jest tylko marginalnym dodatkiem.


(2012-09-27, 14:06:05)pepus86 napisał(a): [ -> ]Witam,
Gram tu od pewnego czasu i zauważyłem, że czegoś mi tu brakuje. Chodzi mi o rywalizację drużynową (teamy, gildie, stajnie, zespoły, jak zwał tak zwał).
Taka Drużyna składałaby się z 10 członków (menadżerów niezależnie od ligi). Od razu mówię, że ten pomysł jest zapożyczony z innej gry – http://www.gpro.net/pl/gpro.asp
Jak to by wyglądało?:
Zakładka Duży uśmiechrużyna (lub inna nazwa) a w niej takie odnośniki jak:
1.Profil drużyny :
• Nazwa drużyny
• Miejsce w tabeli
• Suma pkt
• Średnia pkt
• Liczba członków (lista członków)
• (zaproś do drużyny – dla lidera)
• (aplikuj – dla kandydata do drużyny)
• Itp.
2. Przegląd członków
Tutaj mogłaby być tabelka z członkami i zdobyte punkty w sezonie, punkty zdobyte w ostatnim meczu, najlepszy czas podczas ostatniego meczu (itp.)
3. Tabela drużyn
Jak wiemy tutaj byłaby ogólna tabela z drużynami:
- nazwa drużyny – lider drużyny – liczba członków – zdobyte pkt – srednia – wynagrodzenie dla drużyny na koniec sezonu (czy cos takiego)
4. menadżerowie bez teamu(drużyny) - dodatkowy odnośnik dla tych którzy chcą zaprosić najlepszych wolnych menadżerów

Tak to by ogólnie wyglądało

Jak by się liczyła punktacja?
Tutaj można by wymyślić jakiś przedział punktowy. Punkty dla drużyny liczone by były z meczów ligowych pomnożone o współczynnik przydzielony do odpowiedniej ligi.
Tutaj trzeba się nad tym zastanowić żeby było to w miarę sprawiedliwie

Wynagrodzenie dla drużyny na koniec sezonu. To jedno z ciekawszych punktów tego tematu (oprócz ogólnej rywalizacji). Za miejsce w ogólnej klasyfikacji drużynowej powinno być wynagrodzenie, które dzielone by było pomiędzy członków (podział powinien uwzględnić liczbę zdobytych pkt dla teamu oraz ligę- by było sprawiedliwie)
Wynagrodzenie dla drużyny powinno być za pkt i miejsce tabeli np.(1- 10 miejsca: bonusy + pkt w tabeli, powyżej 10 miejsca wynagrodzenie tylko za pkt)

Mam nadzieję, że to dobry pomysł i zostanie zaaprobowany przez większość graczy

Pozdrawiam

[Obrazek: 5939.jpg]

Jezeli mialby to byc dodatek to nie moze byc mowy o nagrodach finansowych...
dlaczego? myślę że akurat nagrody finansowe to duży plus i może jedynyUśmiech całości
A kto mialby placic?
"To co nie jest integralną częścią gry nie jest powszechnie a co za tym idzie jest tylko marginalnym dodatkiem." cyt pj007

To musi być integralną częścią gry nie może być tylko na forum bo mało kto to zauważy.
Zabawa w zespołach przynosi wiele korzyści:
- poznajemy nowych ludzi
- co za tym idzie gra przestaje być nudna i chcemy dłużej zostać w społeczności (nieważne czy osiągamy sukcesy)
- zawsze od kogoś możemy dowiedzieć się czegoś nowego (wiem mamy forum od tego ale dodatkowe źródło informacji nigdy nie zaszkodziło)

To są moje spostrzeżenia z wielu gier społecznościowych, samemu długo nie pogramy.

Sprawy techniczne dla poprawy tej koncepcji.
1. Kto może założyć Klan? Jak wiemy wiele osób, które rozpoczynają grę nie zawszę zachwycają się nią i po prostu kończą grę na starcie. Jak też osoby które nie miały sukcesu po dłuższej grze, to opuszczają ją po pierwszym sezonie. Tak więc osoby, które mogły by założyć klan musiały by być przynajmniej 5 lub 4 ligi - taka zachęta dla wytrwałych. Można też wprowadzić Opłatę za stworzenie Klanu, oraz za dołączenie do niego.
2. Co z graczami którzy założyli Klan i kończą grę? Tu jest nic innego jak przekazanie "pałeczki" osobie z drużyny.
3. Punkty dla drużyny: Oczywiście zdobywa je każdy kto jest w Klanie Uśmiech niezależnie od ligi w której się znajduje. Im wyższa liga tym większy współczynnik pomnożony przez liczbę pkt ( współczynnik nie duży). Dlaczego tak? Najwięcej jest graczy w najniższych ligach i to oni by brylowali w ogólniej klasyfikacji, a nie ci z Eklasy jakby się wydawało, gdyż jest tam najmniej graczy.
4. Co z punktami osoby która odchodzi z drużyny? Punkty zostają w klanie, a osoba która opuściła samowolnie klan nie może dołączyć do innego np przez 1 miesiąc. (zabezpieczenie przed "skoczkami")
5. Wynagrodzenie: Temat który ma zachęcić do współpracy w grupie. Osoba która opuszcza Klan traci szanse na dodatkowe finanse. Jeśli gracz dołącza do drużyny pod koniec sezonu oczywiście ostaje tyle na ile zasłużył (% z wkładu dla drużyny) Sposób wynagradzania za sezon dla Klanu który opisałem wyżej myślę, że jest przejrzysty. Można dodać funkcję sponsora tak jak ma to miejsce przy zakładaniu indywidualnej drużyny. (to można przemyśleć).

To tyle na razie z mojej strony Jak będę miał jeszcze jakieś pomysły to dam znać.
Fajnie by było to dopracować do końca tego sezonu, a w następnym coś takiego wprowadzić i sprawdzić jak to będzie funkcjonować Uśmiech

[Obrazek: 5939.jpg]
Z calym szacunkiem dla Ciebie, moze pomysl jest dobry-nie wiem,wiem ze mnie takie COS nie interesuje. Pozdrawiam.
A ja bym był zainteresowany o ile byłby z tego profitu finansoweUśmiech Gotówki nigdy za wieleDuży uśmiech
W GPRO fajnie to fukcjonujeUśmiech, sporo człowiek dowiedział się tajnikach gry i do tego rywalizacja drużynowa Uśmiech

Finansowo też do przodu może nie jakoś super dużo ale miły dodatek na koniec sezonu Uśmiech