Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: reklama SW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
My tu gadu gadu a ilość graczy spadła poniżej 900 Smutny trzeba zacząć działać! :/
tylko chyba mało komu zależy... w tym temacie wiatr hula że ho ho!!
Na pewno ostatnie kłopoty w SW nie przysporzyły nowych graczy.


Podstawowe sprawy: uporać się z serwerem i lifting graficzny gry na bardziej cukierkowy i efekt będzie zauważalny.
cukierkowy? no chyba Cie..... to czarny sport a nie skakanie przez skakankę przed domem, to ma być surowe,ciemne, tak jak jest jest jak najbardziej ok. Zajmijmy się reklamą a nie liftingiem proponuje
Czarny lifting odstrasza swoim wyglądem osoby, które mogłyby zagrać w tą grę a nie znające żużla na żywo.

Mamy czarny lifting i mamy 800 osób Uśmiech


Będzie cukierkowy to będzie 3000 Uśmiech


Od zawsze wiadomo było Uśmiech, pierwsze wrażenie jest najważniejsze.


A jak trafisz na czarną stronę z kilkunastoma napisami to na pewno nie zachęci osób do grania w to.

Nie przez przypadek dwa inne managery nie mają czarnych kolorów, ba jeden co wystartował w kwietniu ma okolo 600 osób. To chyba nie napawa optymizmem liczba 800 w SW Uśmiech

Przy marketingu najważniejsze jest uderzyć w odpowiednią grupę osób. Albo skazać się na maniaków żużla i mieć 600-800 albo uderzyć w szersze grono osób, kosztem między innymi liftingu.


Era gier tekstowych minęła i nie wróci więcej, tendencje są takie: im więcej kolorów ikon, przycisków tym lepiej. Osobnik nie chce czytać.

Dlatego też płynie się z nurtem rzeki a nie pod prąd, bo z rzeką nie wygrasz Uśmiech
Ja prędzej bym zwymiotował niż zagrał w taką grę, poza tym właśnie trzeba się zastanowić czy właśnie nie lepiej mieć 800 fanów żużla a nie 1500 ludzi kompletnie nieogarniętych, tępych gimbusów, itp...
osobiście lubię tą grę za klimat jaki daje szata graficzna, możliwości gry oraz gracze z którymi zawsze można miło porozmawiać na shoutboxie o żużlu, takie moje zdanie
dla serwera i jego rozwoju opcja numer : 2

Więcej osób większe fundusze, większy rozwój.

W innym wypadku konkurencja przejmie osoby a gra stanie się niszową.


Pracuję w handlu, dokładnie w zakupach i widzę co dzieje się w realu. A to nic innego jak inna płaszczyzna realnego życia. Ale jest się rekinem albo płotką Uśmiech

To oczywiście moja własna opinie, każdy może mieć inną ale w sferze reklamy do tej pory rzadko się myliłem Uśmiech
właśnie temat to reklama a nie zmiana szaty graficznej Duży uśmiech
to może zaproponujesz coś konkretnego, skoro jesteś w branży, aby rozreklamować SW?
Aby towar był chwytliwy musi być ładne opakowanie Uśmiech tym opakowaniem jest szata graficzna.

Co do reklamy to przede wszystkim sfera internetu ale tu wszystko zależne jest od możliwości finansowych właściciela gry.

Do tego można spróbować nawiązać współpracę z forami tematycznymi, serwisami ogólnopolskimi zajmującymi się branżą żużlową. To ważna aby gra była rozpoznawalna w środowisku.

Niestety nie obejdzie się bez reklamy banerowej za pomocą takich serwisów jak onet, wp czy Interia do tego może istniałaby możliwość zaistnienia w reklamach komunikatorów internetowych.

System poleceń powinien też zostać stworzony.

Do tego duży nacisk trzeba położyć na społeczne aspekty gry. W taki sposób aby to wyglądało jako jedna wielka całość a nie jak osobne moduły. To co piszę to są rzeczy trywialne.

Ale właśnie prostymi środkami dochodzi się do celu.

Na pewno jedna osoba to za mało do prowadzenia gry w sposób profesjonalny i która ma aspiracje być grą numer 1 w swojej branży.

Warto byłoby tez nawiązać współpracę z klubami żużlowymi. Tylko tutaj nic na hurra tylko przemyśleć strategię co do współpracy, przecież obie strony chcą z tego mieć zysk.

Możliwość współpracy ze sklepami z pamiątkami,

np. nawiązanie współpracy dotyczących nagród za zajęcie odpowiednich miejsc. Poprzez przekazanie po sezonie kuponu na realizacje w danych sklepach
zgadzam się z waszymi pomysłami " reklama dźwignią handlu "ale sądzę że problem nie tylko tkwi w szerszym rozpowszechnieniu gry bo jak zauważyłem to 2 czy 4 osoby rejestrują się codziennie
może trzeba by się zastanowić nad tym aby pojawiało się co raz mniej botów w ligach ??????
przyczyna niech każdy sobie odp. sam Oczko jak dla mnie to za trudny start dla początkujących
Co rozumiesz pod pojęciem 'za trudny start dla początkujących'? Uśmiech Jest poradnik w grze, jest forum na którym sporo można się dowiedzieć... Nie trudno się odnaleźć na początku, poziom 6 ligi jest bardzo niski, przeciwnicy są raczej słabi, ba... większość z nich to boty, a więc gra na samym początku sporo nam wybacza. Należy tylko pilnować nieco finansów. Ja sam już na początku wywnioskowałem np. że warto organizować zawody indywidualne dzięki czemu możemy sporo podreperować budżet...
ok...Panowie i Panie
robimy cos czy czekamy az ilosc uzytkownikow spadnie do 500 i zakniemy gre????
Może by się góra wypowiedziała, naprawdę nie zależy adminom na większej liczbie graczy?
Niestety nie mam kasy żeby wspomóc w tym okresie ale jak dacie radę uzbierać to jestem też za.
Ja proponuję także www.espeedway.pl - fajna stronka. Sam często na nią wchodzę.

Napewno przyjdzie dużo nie ogarów ale też większa szansa, że pozostanie dużo ciekawych graczy. Proste i logiczne. Pozdrawiam Język
Chętnie przeleje jakąś zapomogę na reklamę. Jestem zdania że reklama powinna być na jakimś portalu sportowym/żużlowym.
Stron: 1 2 3