Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: losowe awarie sprzetu i inne "wydatki" - nieprzemyślane...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam.
O czym chciałem powiedzieć? a mianowicie o tym :

"Twój zespół wsparł w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Na ten cel przeznaczyłeś -6.000 zł.."

drodzy projektanci gry itd... odrobinka używania szarych komórek nie zaszkodzi.
rozumiem wypadki losowe typu awaria polewaczki czy tez zerwanie przez wiatr gołębi siedzących na lampach....
ale akurat takie coś..? przecież to wymaga zgody managera czy tez właściciela klubu , nieprawdaż ? jest to gra oparta na umiejętnym kontrolowaniu i pomnażaniu pieniążków przez managerów zespołu i jest logiczne , że akurat na taki wydatek to MY MANAGERZY POWINNIŚMY MIEĆ WPŁYW!!!! tak jak w prawdziwym życiu!

Zgłaszam to więc jako błąd i oczekuję szybkiego odzewu w tej sprawie , włącznie ze zwrotem jakby nie patrzeć bezprawnie potrąconej kwoty z mojego konta!
Chcąc nie chcąc, kolega wyżej ma racje. Nie jesteśmy wstanie uniknąć wydarzeń losowych, ale jeżeli klub ma problemy finansowe, to chyba raczej nie wspiera żadnych akcji.

Vinyll

W sumie niby racja , ale zdarzenia losowe były podane wcześniej w propozycjach i jakoś tam nikt uwag nie miał . Uważam , że są to śmieszne kwoty i nie ma potrzeby robić dramatu . Ja osobiście martwię się o sprawę dużo poważniejszą , a mianowicie o szkółkę juniorów nie dość że strasznie zwolniło się trenowanie adeptów w szkółce (może takie mam odczucie , ale wcześniej jakoś szybciej rosły im skile ) to przychodzą same beztalencia z , których nic nie będzie co spowoduje , że lepiej będzie trzymać dziadków niż inwestować w młodzież .
Przepraszam za off top
(2012-10-22, 12:42:57)Vinyll napisał(a): [ -> ]W sumie niby racja , ale zdarzenia losowe były podane wcześniej w propozycjach i jakoś tam nikt uwag nie miał . Uważam , że są to śmieszne kwoty i nie ma potrzeby robić dramatu . Ja osobiście martwię się o sprawę dużo poważniejszą , a mianowicie o szkółkę juniorów nie dość że strasznie zwolniło się trenowanie adeptów w szkółce (może takie mam odczucie , ale wcześniej jakoś szybciej rosły im skile ) to przychodzą same beztalencia z , których nic nie będzie co spowoduje , że lepiej będzie trzymać dziadków niż inwestować w młodzież .
Przepraszam za off top

Co do uwag w propozycjach , osobiscie nie zagladam a forum zbyt czesto , a jezeli juz , to na te działy , które mnie interesują. (zresztą ponad 50% graczy pewnie w ogóle tego nie robi), więc nie mogłem zgłosić tego zdarzenia wcześniej do rozpatrzenia.

Co do kwot... może dla ciebie to faktycznie śmieszne pieniądze jeżeli masz ich dużo. Ja niestety muszę się troszkę namęczyć, żeby je uzbierać, tym bardziej , że jeszcze do niedawna bujałem się z "dobytkiem" który dostałem "w spadku" podczas założenia konta, to tez mnie całkiem sporo kosztowało. W związku z tym kwota 6000 jest dla mnie całkiem pokaźną sumką, którą w tym przypadku chciałbym odzyskać, tym bardziej że tak jak już wcześniej pisałem akurat na takie wydatki zawsze mamy wpływ - to nie jest wypadek losowy jak np przedziurawiona banda podczas np sparingu czy też awaria ciągnika , tudzież taśmy startu itd.

Zdarzen losowych ale z przychodem jest więcej, a przeciwko nim nic chyba nie masz. Zdarzenei jest 1 na miesiąc, wiec koniec gry to to chyba nie jest ?
(2012-10-22, 16:23:21)Stefik4 napisał(a): [ -> ]Zdarzen losowych ale z przychodem jest więcej, a przeciwko nim nic chyba nie masz. Zdarzenie jest 1 na miesiąc, wiec koniec gry to to chyba nie jest ?

dziwne, bo nigdy nie miałem zdarzenia z przychodem - w ogóle jest coś takiego ?

a to , że zdarzenie jest raz na miesiąc, tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia w tym przypadku ,

mało tego bo z tego co piszesz to miało to być zdarzenie losowe a wynika z kontekstu wyraźnie , że z losowością to ma to mało wspólnego , bo tak czy siak 1 w miesiącu musi się coś przytrafić. losowość widać polega tylko na "rodzaju" -tudzież wyboru opisu potrącenia kwoty....więc... w dalszym ciągu uważam to za błąd gry. dlaczego? dlatego , że np awaria polewaczki wcale nie musi występować co miesiąc, może się to zdarzyć np tylko raz w sezonie -tak jak w normalnym życiu. więc raz w miesiącu powinno być przeprowadzone przez silnik gry "losowanie" czy w ogóle w tym miesiącu coś nastąpi, a dopiero potem jeżeli będzie to wynik pozytywny kolejne "losowanie" czy będzie to rozchód lub przychód.

z kolei logiczne jest , że akurat taki konkretny wydatek jest zależny od klubu , managera, księgowego i całej reszty darmozjadów rozdających kasę w klubie, bo księgowy sam nie zrobi takiego przelewu bez zgody jakiegos przełożonego itd. - więc jeszcze raz wniosek - to konkretne zdarzenie to błąd gry.

i ostatni wątek :
(2012-10-22, 16:23:21)Stefik4 napisał(a): [ -> ]Zdarzenie jest 1 na miesiąc, wiec koniec gry to to chyba nie jest ?

Piszesz w ten sposób delikatnie przekazujesz informację : płać i graj tak jak ci każą, mamy cię głęboko w....nosie i nie naprawimy tej usterki bo tak jest wygodniej i nie trzeba się starać. - Tak , dokładnie tak to odbieram.
Dopiero niedawno była na forum dyskusja , gdzie sam poruszyłeś temat co zrobić, żeby przyciągnąć więcej graczy itd. Bądź pewien , że działając w ten sposób wielu fanów tej gry nie zyskasz, a nawet więcej - na przełomie jakiegoś czasu możesz ich zacząć tracić.
Tyle krzyku o 6 000...... Piszesz ze rzadko zagladasz na forum-blad! a jezeli juz to przegladasz dzialy,watki ktore Cie interesuja-kolejny blad gdyz prawie wszystko co jest na forum (szczegolnie propozycje) dotyczy tej gry i POWINNO Cie interesowac. Ja nie odbieram tego jako blad gry,byla dyskusja,nikt nie zglaszal zastrzezen wiec zostala propozycja przyjeta i wedlug mnie wszystko jest OK. Raz sie jest stratnym innym razem sie cos zyska i tyle. Pozdrawiam.
piszesz że to błąd ale jak inaczej zrobić losowość, jest raz w miesiącu i jest ok a Stefik już na pewno zadbał o to żeby Ci się 2 razy z rzędu coś takiego nie przytrafiło, a poza tym to dopiero weszło więc dopiero pierwszy raz to miałeś, może w następnym miesiącu dostaniesz na + coś i co też będziesz mówił że to nie losowość bo musisz o tym decydować? i co będziesz chciał się pozbyć kasy?, ja też nie mam kokosów na koncie i nie narzekam że musiałem wymienić plastrony za 6900 i że to też nie jest zdarzenie losowe, dla mnie coś takiego to fajny bajer który daje coś nieprzewidywalnego więc nie wydaje mi się aby twoje obiekcje były uzasadnione, tyle!
Ja dostałem takie coś 1 raz odkąd to weszło : "Sprawiłeś miły prezent Paniom podprowadzającym kupując nowe stroje oraz parasolki. Wydałeś na ten cel -8.600 zł" i nie narzekam ,dla mnie też jest to dodatek który urozmaica grę.
Teraz czytając ten wątek zastanawiam się, czemu ten temat w ogóle istnieje. Przecież nie jest to błąd. Jest to rzecz jak każda inna w grze, która działa, urozmaica grę. Mogę Cię wykluczyć ze zdarzeń losowych jeśli tak bardzo tego chcesz.
Dokładnie , temat do Archiwum a jego wyklucz ze zdarzeń jeśli tego chcę i tyle.
czytanie ze zrozumieniem... widać jednak czasem powoduje ból głowy u niektórych osób.

dobra stefik nie było tematu , zamknij , bo nie chce mi się dalej dyskutowac na ten temat.

Mozesz sie za to zająć moimi finansami , a mianowicie 2 razy zostałem obciążony kwotą 20000 za zakup jednego motocykla (80km) - miło by było zobaczyć kwote 20000 z powrotem .... no chyba ze na ten bład też znajdzie sie wymówka...
ok widzę, że zainteresowanie aż przerasta moje oczekiwania...
Odpisałęm an pw w grze
temat zamykam