Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Szata graficzna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Managerów Uśmiech

Jestem aktualnie w 6-ej lidze i gram już 2 miesiące. Zdążyłem polubić Speedway-world i myślę o rozwoju tej stronki. Staram się wspierać Was i wysyłam sms-y chociaż na silverVIP. Czytając inne tematy dowiedziałem się, że największym Naszym problemem jest mała ilość graczy, a właściwie to zatrzymanie nowych graczy na dłużej niż jeden dzień. To jest powodem średniej różnorodności rozgrywek.

Co do tego mam parę pomysłów, które by wpłynęły w większym lub mniejszym stopniu na grywalność i odczucia w grze. Aczkolwiek nie będę nawiązywał do finansów, bo mam zbyt małe doświadczenie w tych sprawach.

A teraz nawiązując do tematu- moim skromnym zdaniem aktualna szata graficzna jest poprostu marna. Niby jest wszystko dokładnie zrobione i poprawnie ale jednak coś nie trybi. Może to szaro-czarna oprawa nieco odpycha i nadaje trochę grobowego, nudnego nastroju. Mało elementów graficznych, a duża ilość informacji i statystyk powoduje, że strona jest uboga i wygląda jak jeden wielki dziennik!

Sami z doświadczenia w życiu wiecie, iż dobrze dobrany wygląd zewnętrzny zwiększa popularność i zwiększa atrakcyjność wyglądu węwnętrzego, więc proponuję:

-zmienić tło. Oczywiście na jakieś neutralne, (może barwy ekstraligi??) żeby żaden z graczy nie oburzył się, widząc na wejściu barwy nielubianej drużyny ;D

-zmienić menu na ciekawsze, łatwiejsze w obsłudze i przede wszystkim używać więcej grafiki (może coś w stylu że jeżeli wchodzimy w funkcje park maszyn to w tle pokazują się motory itp. - chodzi mi o samą ideę)

-takie elementy gry jak rozgrywanie meczu można by pokazywać w Java-ie czy jakiejś innej aplikacji (nie znam się na tym akurat ale mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi) chodzi mi o to by odgrywany był w czasie rzeczywistym bez odświeżania strony no i zegarek do tego kiedy będzie kolejny bieg.

-dodać charakterystyczne dźwięki (np po wygranym meczu słychać aplauz wiwatującego tłumu i tak dalej)

-wprowadzić na każdy profil możliwość nadania dowolnego tła/deseniu/grafiki o wybranych przez siebie kolorach.


Pomysły same przychodzą do głowy ale wprowadzenie planu w życie to zupełnie inna bajka. Niech ocenią osoby znający się na tym Uśmiech
Pomysł jak najbardziej ciekawy, jednak niektóre z myślników byłyby wydaje mi się mega trudne do realizacji. Jeśli chodzi o zmianę tła to robota na 3 minuty. Jednakże wizualizacja biegu w postaci przedstawienia go w sposób graficzny to już wyższa szkoła jazdy. Nie ukrywam jednak, że taka opcja mogłaby zupełnie odmienić grę i wypchnąć ją przed szereg. Ja obecny wygląd oceniam na 8/10, widziałem gorsze. Myślę jednak, że pieniądze wydane na grafika który zrobi nowy wygląd można wydać na reklamę gry...
a właśnie! sprostować to muszę. W innych postach już czytałem o wizualizacji biegów i doczytałem się komentarza mądrego, że brakowało by czasu wtedy na podjęciu dobrej roszady. Więc to jest bez sensu.

A mi chodzi o zrobieniu panelu w tym programie, który by wprowadzał informacje bez odświeżania strony, dodatkowo przydałby się zegar mówiący ile zostało do kolejnego biegu, no i jak już mówiłem dźwięk, który by informował ukończenie biegu Uśmiech

Jakie jest zdanie na ten temat?
Zegar jest tylko nie wiem czy nie trzeba mieć golda . Pomysły dość ciekawe ale to pewnie muszą wypowiedzieć osoby ,które tworzą tą gre .
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]- moim skromnym zdaniem aktualna szata graficzna jest poprostu marna. Niby jest wszystko dokładnie zrobione i poprawnie ale jednak coś nie trybi. Może to szaro-czarna oprawa nieco odpycha i nadaje trochę grobowego, nudnego nastroju.
Szata graficzna oddaje typowe reale czarnego sportu. To nie gierka "zręcznościowa" na wirtualnej czy onecie.
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ](...) duża ilość informacji i statystyk powoduje, że strona jest uboga i wygląda jak jeden wielki dziennik!
Pomyliłeś chyba gry kolego. To jest manager, gdzie statystyk nigdy nie jest za wiele.
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-zmienić menu na ciekawsze, łatwiejsze w obsłudze i przede wszystkim używać więcej grafiki (może coś w stylu że jeżeli wchodzimy w funkcje park maszyn to w tle pokazują się motory itp. - chodzi mi o samą ideę)
??? Menu jest tak proste, że poradziłaby sobie z tym nawet mój sąsiad, który pojęcia o speedway'u ma tyle, co naród mongolski o grze w hokeja na lodzie !
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-takie elementy gry jak rozgrywanie meczu można by pokazywać w Java-ie czy jakiejś innej aplikacji
Czemu miałoby to służyć, chciałbyś by mecz trwał 2 godziny...
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-dodać charakterystyczne dźwięki (np po wygranym meczu słychać aplauz wiwatującego tłumu i tak dalej)
... a po porażce brzęk tłuczonego szkła i salwy gwizdów ? To może jeszcze dołożyć warkot ciągnika co 4 gonitwy przy okazji równania toru i przed każdym biegiem komentarz z trybun jednego z losowo wybranych kibiców z prognozą/typerem na bieg ?
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-wprowadzić na każdy profil możliwość nadania dowolnego tła/deseniu/grafiki o wybranych przez siebie kolorach.
Ręce mi opadły...
Innymi słowy, krótko mówiąc - jestem na NIE.


pomysly ciekawe niektore rzeczy wymagaja glebszego zastanowienia ale jak najbardziej na TAK Uśmiech
A ja się nie zgodzę Uśmiech, otóż czarna otoczka gry nie przysporzy na pewno wielu nowych managerów. Dlaczego?

Powód prosty, czarny kolor powoduje iż gra wydaje się być nieczytelna i niedbale zrobiona (dlatego też w 90% gier online autorzy unikają tego koloru jak ognia). Tak na prawdę nie interesuje mnie to że gra ma oddać klimat sportu (bo przez kolor go nie odda) a ma przysporzyć nowych graczy i na to trzeba położyć nacisk.


Ikony, hmm to w grach podstawa, mniej pisania więcej wizualizacji. To są trendy, których nikt nie zmieni a płynąc pod prąd tylko można sobie zaszkodzić.

Więcej świeżości w swoje poglądy Uśmiech.


ps. mnie kolor czarny też nie zachęcał do zagrania w tą grę ale dałem jej kredyt zaufania. A ile takich osób będzie chętnych? Liczby nie kłamią zmniejsza się ilość aktywnych graczy i z tym trzeba walczyć.




(2012-11-01, 22:18:20)misiek_kssg napisał(a): [ -> ]
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]- moim skromnym zdaniem aktualna szata graficzna jest poprostu marna. Niby jest wszystko dokładnie zrobione i poprawnie ale jednak coś nie trybi. Może to szaro-czarna oprawa nieco odpycha i nadaje trochę grobowego, nudnego nastroju.
Szata graficzna oddaje typowe reale czarnego sportu. To nie gierka "zręcznościowa" na wirtualnej czy onecie.
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ](...) duża ilość informacji i statystyk powoduje, że strona jest uboga i wygląda jak jeden wielki dziennik!
Pomyliłeś chyba gry kolego. To jest manager, gdzie statystyk nigdy nie jest za wiele.
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-zmienić menu na ciekawsze, łatwiejsze w obsłudze i przede wszystkim używać więcej grafiki (może coś w stylu że jeżeli wchodzimy w funkcje park maszyn to w tle pokazują się motory itp. - chodzi mi o samą ideę)
??? Menu jest tak proste, że poradziłaby sobie z tym nawet mój sąsiad, który pojęcia o speedway'u ma tyle, co naród mongolski o grze w hokeja na lodzie !
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-takie elementy gry jak rozgrywanie meczu można by pokazywać w Java-ie czy jakiejś innej aplikacji
Czemu miałoby to służyć, chciałbyś by mecz trwał 2 godziny...
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-dodać charakterystyczne dźwięki (np po wygranym meczu słychać aplauz wiwatującego tłumu i tak dalej)
... a po porażce brzęk tłuczonego szkła i salwy gwizdów ? To może jeszcze dołożyć warkot ciągnika co 4 gonitwy przy okazji równania toru i przed każdym biegiem komentarz z trybun jednego z losowo wybranych kibiców z prognozą/typerem na bieg ?
(2012-11-01, 13:54:23)grzech napisał(a): [ -> ]-wprowadzić na każdy profil możliwość nadania dowolnego tła/deseniu/grafiki o wybranych przez siebie kolorach.
Ręce mi opadły...
Innymi słowy, krótko mówiąc - jestem na NIE.

"Szata graficzna oddaje typowe reale czarnego sportu. To nie gierka "zręcznościowa" na wirtualnej czy onecie." Misiek z całym szacunkiem ale od kiedy speedway kojarzyć ma się z ponurym kolorem ?? Mówi się tylko czarny sport ale nie kojarzy go się z czarnym kolorem , motory ,kombinezony ,kibice , race, szaliki są w ponurych barwach ????
(2012-11-07, 15:55:43)trojan napisał(a): [ -> ](...)
To była przenośnia. Bardziej mi chodziło o to, by nie było tu nagle kolorowo, aż do zwymiotowania.
A tak pół żartem, pół serio - race na stadionach, w naszym kraju ;p Innymi słowy, każdy ma prawo do wyrażania swych opinii, które akceptujemy lub nie. Wg mnie szata graficzna aktualnie to nie jest problem, który ma wpływ na ilość graczy. Większym problemem może być serwer, który nie wytrzymał ostatnio niespełna setki osób online.

Tak masz racje ,race powoli znikają a szkoda bo niedługo to nic nie będzie można robić ale wracając do tematu to nie chodzi o to żeby było kolorowo aż do zemdlenia ale coś można by wprowadzić oczywiście żeby to miało ręce i nogi jak to się mówi . Pozdrawiam
Przepraszam, że nie odpisywałem na posty, ale miałem dużo rzeczy na głowie.

Jak już pisałem nie chodzi mi o olbrzymie zmiany.. liczą się detale, a mi najbardziej zależy na tym aby dodać charakteru temu serwisowi właśnie przez nawet drobne elementy.
Ciągnąć dalej temat to CHCĘ aby gracz bardziej wczuł się w rolę managera, więc po to przykładowo zarzuciłem temat wprowadzenia dźwięku. Propozycje odświeżenia koloru serwisu dalem dla odswiezenia imige'u stronki.

No cóż.. serwer nie wytrzymał stu osób więc jeszcze nam nic nie pozostaje jak wspierać serwis. Jak zwykle chodzi o kase Uśmiech Myślę, a nawet jestem pewien, że wyjdzie z tego jeszcze bardzo wciągająca gra mimo wszelkich trudności Oczko

Nie chce mi się zakładać nowego tematu. Więc wpisuje go tutaj - z góry sorka Oczko

Oczywiście sobie gdybam więc jakie kolwiek zdanie jest doceniane.

Na wstępie uprzedzam, że wiem, iż są ważniejsze problemy i to nie pojedyncze ale co byście powiedzieli na temat wprowadzenia małej fabuły w grę? Przecież chyba większość gier ma takową, a tu istnieje wyłącznie osiągniecie danego miejsca w Zawodach Indywidualnych/druzynowych itd ;d W każdy sobie nadaje cele jakie chce osiagnac w tej zabawie. A gdy daje się takie cele i odpowiednie do tego wynagrodzenia można zatrzymać na jakiś czas początkujących graczy.
Czytałem jakis czas temu o mini misjach w tej grze, a czy ma byc wprowadzona czy nie będzie - tego już nie pamietam Uśmiech
Pozdrawiam i czekam na Wasze zdanie.
wiem że stefik pracuje nad celami na dany sezon
Cele chyba mają być przypisane do sponsorów, najprawdopodbniej za nie wykonanie celu nie będzie premii na koniec sezonu lub kara do zapłacenia
ok. Dzięki za info. Uśmiech

A do tematu - w sobotę przedstawię inne lepsze argumenty (gdyż aktualnie robię prezentacje na technologię, uczę się na sprawdzian i mam masę analiz do napisania ;D) Mam nadzieję, że Wam się spodoba moja wizja tej stronki ;D także do soboty Uśmiech