Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Program do obliczania sprawności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć przyszło mi na myśl żeby napisać programik w EXELU na obliczanie sprawności zawodnika, jednak w funkcji coś skopałem może ktoś by mógł na to popatrzeć i napisać co jest nie tak


D- wiek
D3- 26
E-ilość biegów
E3-7

http://speedway-world.pl/read.php?id=30

=JEŻELI(D3<21;E3>11"ROŚNIE";(JEŻELI(D3<28;E3>9"ROŚNIE");JEŻELI(D3>29;E3>10"ROŚNIE";" "))

Na początek mam zamiar określić wiek zawodnika a potem po określeniu ilości biegów będzie ROSŁO jeśli ta funkcja ruszy to doda się MALEJE a potem może dokładniej określi...
2 warunki w funkcji jezeli?? Pierwszy raz takie widze:O
Masz racje może jest tu coś nie tego D3<21;E3>11 może zamiast ";" dać ORAZ ?

albor

Warunki JEŻELI mogą być dowolnie zagnieżdżane.
Jest chyba ograniczenie do ilości zagnieżdżeń wynikające z użytych nawiasów, ale nigdy nie miałem problemu z zagnieżdżaniem a naprawdę dużo piszę w excelu i uznaję się za średniej klasy specjalistę od excela.

E3>11"ROŚNIE"

tu błąd składniowy funkcji

funkcja JEŻELI ma 3 argumenty oddzielone średnikiem: warunek, wartość_prawda, wartość_fałsz
(2011-06-12, 08:53:51)albor napisał(a): [ -> ]Warunki JEŻELI mogą być dowolnie zagnieżdżane.
Jest chyba ograniczenie do ilości zagnieżdżeń wynikające z użytych nawiasów, ale nigdy nie miałem problemu z zagnieżdżaniem a naprawdę dużo piszę w excelu i uznaję się za średniej klasy specjalistę od excela.

E3>11"ROŚNIE"

tu błąd składniowy funkcji

funkcja JEŻELI ma 3 argumenty oddzielone średnikiem: warunek, wartość_prawda, wartość_fałsz
Nie chodzi o zagnieżdżenia tylko o ilośc warunkow.
Napisałes ze moze miec 3 parametry:warunek, wartość_prawda, wartość_fałsz
A on miał tak:warunek1, warunek2, wartość_prawda, wartość_fałsz