Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Puchar Ligowy SpeedWay
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Chciałbym zaproponować nową formę rywalizacji. Na czym ona miałaby polegać. Chodzi o to, że w każdej lidze i każdej klasie oddzielnie rozgrywałyby się puchary obok naszych meczów ligowych. Puchary takie rozpoczęłyby się po półmetku sezonu, a w nich brałyby udział tylko 4 najlepsze drużyny w sezonie. Dobór drużyn w pucharze może być losowy lub w zależności od miejsca w tabeli. Np 1 z 3, a 2 z 4.
W czasie pucharu rozegrane zostaną 2 kolejki po 3 mecze. 2 wygrane mecze decydują o tym kto przechodzi dalej. Mecze rozgrywane będą w soboty.
Strona finansowa:
Wynagrodzenie za mecz takie jak za mecz ligowy ale rozliczany po połowie, dla uczestniczących drużyn, gdyż mamy 3 mecze i jedna drużyna była by poszkodowana. Lub dwa mecze normalnie wynagradzane, a trzeci mecz po połowie.
Jeżeli by ta forma weszła w życie, to należałoby ją wpisać do sponsora. Np:
1. Zakwalifikowanie się do pucharu 100.000 zł ( w zależności od ligi)
2. Awans do finału 200.000 zł
3. Zdobycie pucharu Ligi X Klasy Y 300.000 zł
I oczywiście należałoby te zwycięstwo jakoś upamiętnić ( w podobny sposób jak zdobycie medalu w lidze, tylko tutaj oczywiście byłby pucharekUśmiech




PepusTeam Lisy Wierzbica
A co z drużynami z miejsc od 5 do 10? może dla nich jeszcze jakiś osobny puchar ażeby te słabsze drużyny też miały jakąś możliwość nabicia sobie w kieszenie..... Jest puchar SW i moim zdaniem to wystarczy,a jeżeli już to na pewno nie to co wymyśliłeś. JESTEM NA NIE. Pozdrawiam.
To był tylko wstępny zarys. Można wziąć pod uwagę 8 drużyn, gdyż dla 10 drużyn brakuje par, a dobieranie przegranych Jokerów nie wchodzi w grę (trzeba by było kombinować aż do samego finału). Puchar można by rozpocząć trochę wcześniej lub po półmetku, ale finał byłby skrócony do 1 meczu.
Jeżeli chodzi o finanse, to nie muszą być duże, jeżeli myślisz ze tylko chodzi o nabijanie kasy. Dodatkowe laury zachęcają do dalszej gry.
Puchar SW dla najniższych lig kończy się zazwyczaj na 1 meczu i tyle. Dobrze by było gdyby każda liga i klasa miała własny puchar. Wg mnie dodaje to kolorytu grze. taki rodzaj rozgrywek jest stosowany w innych grach motorowych (menadżerskich).
No jeżeli był to wstępny zarys... to można temat przemyśleć. Nie wiem tylko czy nie byłoby z tym za dużo roboty dla adminów bo już teraz mają co robić. Teraz niech wypowiedzą się inni gracze.
jeżeli wszystko będziemy oceniać pod kątem, że za dużo roboty to nie widzę sensu w ogóle czegokolwiek ulepszać bo każda rzecz wymaga pracy a chcąc zbierać nowych graczy musimy mieć coś w garści aby konkurować na rynku. zasłanianiem się błędami na serwerze nie zyskamy a stracimy graczy, bo kto chce grać w coś co nie działa? a pomysł jest dobry. doda to emocji w niższych ligach i będzie dodatkowo co śledzić i następne wyzwanie dla managerów aby zdobyć oba trofea Oczko do opracowania nagrody ikony i system rozgrywek i będzie to świetną atrakcją Oczko

MarekAureliusz

też jestem zdania że taki puchar jest dobrym pomysłem, ale wymaga dopracowania. Moim zdaniem powinno w nim brać udział jak najwięcej drużyn i żeby było to w tygodniu, tak jak Puchar Gry, i liczyć się do sprawności. Poszczególne ligi by walczyły o puchar na swoim poziomie, a nie tylko ogólny, z którego niższe ligi szybko odpadają (o ile w ogóle w nim startują).
Wiadomo że wtedy szósta liga by potrzebowała dużo więcej czasu na rozegranie takiego turnieju niż np trzecia, ale myśłę że to nie jest problem.
bardzo fajny pomysl.jestem na TAK
(2012-11-29, 00:33:46)MarekAureliusz napisał(a): [ -> ]Wiadomo że wtedy szósta liga by potrzebowała dużo więcej czasu na rozegranie takiego turnieju niż np trzecia, ale myśłę że to nie jest problem.

Tutaj chodziło mi o coś trochę innego niż, żeby wszystkie drużyny z ligi były wrzucone do jednego koszyka. Chodziło mi też o rozdzielenie na klasy, czyli ile klas tyle pucharów. Trochę dużo by tego było ale jeżeli chodzi o czas, to wszystkie puchary mogły by być w tym samym czasie i niezależnie od ligi trwały by tyle samo. Ale to tylko pomysł, można też brać pod uwagę tylko ligę jako całość. wtedy rozgrywka takiego turnieju była by podobna jak w Pucharze SW.
JA ja myślę że możnaby pomyśleć nad modyfikacją istniejącego Pucharu poprzez zniesienie drabinki Duży uśmiech

To byłaby losowość Duży uśmiech
Zielony ja nie oceniam tak WSZYSTKIEGO. Byłem na nie bo w propozycji było-cztery najlepsze drużyny.
A decyzja końcowa i tak należy do adminów. Ale mnie zrugałeś Duży uśmiechJęzyk
Ja już jak się rozpisałem to pisałem do wszystkich bo ostatnio często widzę takie posty, że za dużo czasu i wgl. I się wkurzyłem i napisałem co myślałem Duży uśmiech

MarekAureliusz

(2012-11-29, 08:32:46)pepus86 napisał(a): [ -> ]
(2012-11-29, 00:33:46)MarekAureliusz napisał(a): [ -> ]Wiadomo że wtedy szósta liga by potrzebowała dużo więcej czasu na rozegranie takiego turnieju niż np trzecia, ale myśłę że to nie jest problem.

Tutaj chodziło mi o coś trochę innego niż, żeby wszystkie drużyny z ligi były wrzucone do jednego koszyka. Chodziło mi też o rozdzielenie na klasy, czyli ile klas tyle pucharów. Trochę dużo by tego było ale jeżeli chodzi o czas, to wszystkie puchary mogły by być w tym samym czasie i niezależnie od ligi trwały by tyle samo. Ale to tylko pomysł, można też brać pod uwagę tylko ligę jako całość. wtedy rozgrywka takiego turnieju była by podobna jak w Pucharze SW.

No to można by połączyć oba pomysły w jeden, zrobić najpierw wewnątrz klasy coś w stylu fazy grupowej, z której wychodziłyby powiedzmy dwie drużyny i później pucharowo znaleźć najlepszą drużynę w lidze Uśmiech
Całkiem spoko pomysł.