Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: przywiązanie do klubu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
propozycja wygląda następująco-przypuścmy zawodnik startuje u nas 3 4 sezony jest przywiązany do klubu.tak jak w realu wg mnie powinien żądać trochę mniej za przedlużenie kontraktu.czekam na wasze opinie.
ps-to tyko moja propozycja i być moze nie jest sluszna.
Czy powinien zażądać mniej ? Ciężko to ocenić przy takim a nie innym sposobie przedłużania kontraktów. Moim zdaniem powinniśmy zmienić sposób przedłużania umów. Widziałbym raczej możliwość jakiś "negocjacji" wartości bądź pensji zawodnika. Dzisiaj jest tak, że żąda tyle a tyle i mamy możliwość wyłącznie zgodzić się lub nie. Proponuję poddać dyskusji sposób przedłużania umów i ustalania nowej pensji, może zależnej od czasu na jaki przedłużamy kontrakt. W grze menadżerskiej powinna istnieć szersza forma negocjacji umów z zawodnikami.
Kwestia negocjacji miałaby sens, gdyż aktualnie największy problem jest głównie z juniorami... Chłopaki mają takie żądania, że włos się na klacie jeży Duży uśmiech Rozumiem jeszcze, jak 6 czy 7 tysięcy chce junior po 2 sezonach ze średnią (przykładowo) powyżej 60 itd., ale jeżeli mam wychowanka, który stawiał swe pierwsze kroki z powalającą mocą 47 czy 48, to delikatnie ujmując trafi po upływie ok 1,5 sezonu na listę. Jak nikt go nie przygarnie, to kończy swą przygodę w grze. A prawdę mówiąc wolałbym mieć swoją, wyhodowaną zapchaj dziurę w składzie, niż kupować jakiegoś zgreda za 5 zł, byle tylko robił na sprawność podstawowej 8-mki (bo będzie bardziej rentowny dla klubu).
Odnośnie finansów to w grze jest dziwna tendencja. Zarówno przy podpisywaniu jaki przy pensjach Oczko Chyba należało by to w końcu odwrócić i zrobić jak powinno być, a więc koszty wprost proporcjonalne do umiejętności, a nie odwrotnie proporcjonalne do wieku.
Mika w pełni się z Tobą zgadzam .
hmm ja bym proponował jakąś funkcję typu:

(opłata wprost proporcjonalna do umiejętności zawodnika) + (jakiś procent, który by przez dwa sezony rósł no i na trzeci już np równy z pierwszym i dalej by malał) * (opłata wprost proporcjonalna do umiejętności zawodnika)

a+x%*a=c

For example: (oczywiście jestem w 6-ej lidze to nie jestem w stanie prawidłowo ocenić jakie koszty kluby potrafią ponieść w wyższych ligach więc procenty są wymyślone tak o ;p

tabelka kosztów: (wybierane losowo)
1 sezon- 10%-15%
2 sezon- 12%- 17%
3 sezon- 11%- 16%
...
11 sezon- 2%- 5%

no i oczywiście nie jest tu uwzględniony talent, który jest ważny. (Aczkolwiek ja bym zwiększył koszta utrzymania takich zawodników choćby dla utrudnienia i urozmaicenia gry).