Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Równe szanse
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Często piszecie że trzeba coś zrobić żeby nie było zbyt dużych przepaści miedzy drużynami w lidze... Dobrym pomysłem jest wprowadzenie KSM. Mam 2 propozycje:

KSM punktowy - czyli tradycyjny KSM wyliczany po sezonie

lub nieco łatwiejszy sposób:

KSM umiejętności - czyli średnia umiejętność zawodnika.

Dla przykładu:
Jeden z moich zawodników:
S T P St K śr
8. Jeremiasz Kłębukowski 71 66 71 61 50 63.8

Dajmy na to w 6 lidze KSM ten wynosiłby np 65, to wtedy Jeremiasz jeszcze się łapie do KSM bo ma średnie umiejętości 63,4

Myślę że wtedy w poszczególnych ligach poziom byłby wyrównany, gra będzie ciekawsza, a nie, że ten kto ma kasę wygrywa. Jak spada jakiś klub z wyższej ligi do naszej to na dzień dobry już nie mamy szans... Przykładem może być moja liga gdzie właśnie zawodnicy takiego spadkowicza robią czasy 4 sek lepsze od mojego najlepszego zawodnika.

Liczyłaby się średnia przed sezonem tzn jeśli w trakcie sezonu nasz zawodnik ma skok umiejętności i jego średnia jest powyżej w tym przykładzie 65 to nadal może jechać w obecnym sezonie ponieważ przed sezonem mieścił się w KSM . Myślę że jest to dobry pomysł tylko trzeba go dopracować... Mecze będą ciekawsze i wyrównane pozdrawiam i czekam na opinie.
zdecydowanie na NIE!
to jest manager wiec mam tak zarządzać klubem aby mieć i fundusze i dobrych zawodników więc nie bardzo podoba mi się to ograniczenie, że jakiś KSM będzie mnie ograniczał przed kupnem dobrego zawodnika, nawet sami zawodnicy wtedy stracą na wartości
no raczej tez nia NIE jako KSM zawodnika....
juz lepiej robic KSM calej druzyny, ze powiedzmy nasz sklad na mecz nie moze miec sredniej wiekszej niz iles tam..... wtedy wystawiamy tylko niektorych zawodnikow, nie wszystkich najlepszych i po balu
no i właśnie o to chodzi że ten pomysł trzeba dopracowac i wtedy nie ma juz takiej przepasci bo albo sie mecz wygrywa 70 20 albo przegrywa wszystko 5 1 to bez sensu a tak beda emocje jakies i sie wyrowna rywalizacja mozna ten pomysl np przetestowac na 5 i 6 lidze zeby sprawdzic efekty pomysl nie jest zly
wydaje mi sie ze kolege boli to ze przegrywaUśmiech ja nie widze potrzeby wprowadzania KSM
nie nie chodzi o to ale co to za radosc wygrywac wszystko 5 1 albo przegrywac wszystko 5 1?? mnie nie boli to ze przegrywam tylko proponuje rozwiazanie na monotonnie tej gry myslicie ze czemu jest tylko 900 graczy?? bo na dzien dobry dostaje po dupie wszystko 5 1 i sie zniecheca

MarekAureliusz

Pomysł jest beznadziejny moim zdaniem. Po to jesteś managerem żeby tak rozporządać kasą żeby Cię było stać na zawodników na poziomie. I co, spadnę z wyższej ligi i będę musiał wyprzedawać wszystkich bo nie spełniają KSMu? a jeśli nikt ich nie będzie chcał kupić to co, mam nie wystawiać składu na mecz i płacić jeszcze karę?
Jeśli przeszkadza Ci że przegrywasz do 15 to kupuj lepszych zawodników a nie wymyślaj bzdurne ograniczenia. Jak awansujesz do wyższych lig to zobaczysz, że mecze są tam dużo bardziej emocjonujące. Celem każdego powinna być Eliga więc powinniśmy mieć możliwość zbrojenia się bez ograniczeń, tak żeby móc awansować coraz wyżej. Takie moje zdanie.

PS. Dlaczego ankieta nie zawiera opcji czy w ogóle ktokolwiek chce ten KSM? To powinno być podstawowe pytanie, a nie jaki typ, skoro większość jest przeciw.
bylem w 4 lidze i jest tak samo mowie ze pomysl trzeba dopracowac a wy juz z gory krytyka chcecie miec graczy czy nie?? skoro masz takich dobrych to kupcy by sie znalezli troche realizmu a jak jest po sezonie w rzeczywistosci?? tez trzeba kombinowac z ksm mozna wprowadzic tradycyjny i w koncu wyrownac rozgrywki. Mozna to przetestowac i zobaczyc efekty , mysle ze byloby ponad 1000 graczy gdyby nowi na poczatku nie byli tak zniechecani.
Na dzień dobry w 5 i 6 lidze to wygrywamy większość ligowych 5:1 ;D

(Ja w tamtym sezonie miałem trzech aktywnych graczy i mimo, że zarejestrowałem się długo po nich to tylko 2 mecze przegrałem, więc aż tak źle chyba nie jest ;D)

Każdy stara się chyba, żeby być najlepszym więc jak będę chciał to i maksymalną średnią osiągnę dam na odpoczynek i jechać będę każdego w lidze, bo problemu w tym nie widzę xd
100% na nie z prostego powodu !!

1. co z meczami z botami?? ( bedzie nabijane ksm niesłusznie)

i najwazniejszy powód :

zacznie sie kombinatorstwo przy wygranych meczach ( prowadzeniu w meczu ) puszczanie zawodników na zepsótym sprzecie tak aby celowo przegrywali i zbijali ksm !! to wypaczy rywalizacje mimo ze bynik teoretycznie bedzie na styk tylko i wyłacznie z tego powodu ze bedzie zbijane ksm poprzez puszczanie zawodników z jak najgorszym sprzetem pzdr 100% na nie
WIELKIE NIEEEEE!!!
co do KSM to czemu mam karać sam siebie za to że mój zawodnik dobrze jedzie?

a żadnego KSM`u nie będzie temat był już kiedyś wałkowany i Stefik się nie zgodził!!!!!!
spoko koniec tamatu szkoda czasu