Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Puchar bez odpadania drużyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Na początku dziękujemy że zacząłeś uwzględniać wszelkie propozycjeJęzyk
jeśli nie chcesz zmieniać formy obecnego Pucharu gry to może faktycznie dodajmy inną rozgrywkę ale właśnie na zasadach ru3k tak aby każdy mógł pograć bo na razie tylko czołówka się bawi a my śpimy Duży uśmiech
a co do dokładniejszego opracowania to napisz co potrzeba bo np wg mnie ru3k opracował to bardzo czytelnie (chodzi mi głównie o ten screen z excela Duży uśmiech)
Mozna zrobić rozgrywkę dodatkową narazie nie foiclanie rpzez sezon lub dwa i ją dopracować. hodiz tylko o sam system.
Przepraszam, że tak długo ale dopiero niedawno sobie przypomniałem o tym pucharze. Podsumuję, więc na czym miałby polegać ten puchar. W wyniku tego, że Stefik napisał, że będzie wprowadzony jako dodatkowy to podejrzewam, że najlepsze drużyny jechały by w rezerwowych składach, więc aby nie było zniekształconej klasyfikacji drużyn na zakończenie pucharu najlepiej aby jechały one w osobnym pucharze.

Rozgrywki zostaną podzielone na 4 części.
Przykładowe nazwy.( można by było w nazwie ująć sponsorów np. Puchar STSPL.eu )
Puchar Mistrzów - pierwsze 24 zespoły (wg klasyfikacji lub miejsca w lidze)
Super Puchar - od 25 do 281
Wielki Puchar - od 282 do 538
Puchar Pocieszenia - od 539 do 795

Rywalizacja ma formę pucharu, w którym po każdej rundzie nie ma odpadania drużyn, czyli każda drużyna jeździ taką samą ilość meczy.
W pucharach o miejsca 25, 282 i 539 bierze udział po 256 drużyn.
Po każdej rundzie przegrane i wygrane drużyny tworzą drabinki o kolejne miejsca, na koniec pucharu każda drużyna będzie miała określone miejsce w danym pucharze.
Rozegranych zostanie 8 rund( mecz i rewanż)

Puchar Mistrzów będzie składał się z fazy grupowej i pucharowej. W fazie grupowej zespoły będą podzielone na 4 grupy każda po 6 zespołów.
Po fazie zasadniczej zespoły z miejsc 1,2 będą rywalizowały w fazie pucharowej( z zachowaniem zasady nieodpadnięcia) o zwycięstwo. ; z miejsc 3,4 o miejsce 9; a z 5 i 6 o 17 miejsce.
Faza grupowa 10 kolejek; faza pucharowa 6 kolejek.

Zrobiłem jeszcze schematy są trochę nie ładnie zrobione, ale chodziło mi o ogólną zasadę, z jaką będzie rozgrywany puchar. Do numerów, które oznaczają o które miejsce toczy się rywalizacja należy dodać 24, 280 i 536 aby mieć schemat na poszczególne puchary. Jakby to było mało to jeszcze mogę je dopracować.
[Obrazek: schematdrabinka.png]

[Obrazek: schematpucharucd.jpg]
mi sie to podoba Uśmiech wiecej jazdy i tym podobne Uśmiech tylko proponuje zeby na poczatku biegi z tego pucharu nie wliczaly sie do Ilosci Startów bo nie wiadomo jak to sie zgra z normalnym pucharem np.(puchar+2 puchar+podwojna kolejka ligowa) i wychodzi 20 startow na liderow :d
To może lepiej zrobić puchar tak jak w obecnej formie tyle że wygrani jadą z wygranymi a przegrani z przegranymi i na koniec będą mecze o 1 ,3 , 5 ,7, 9, ...507, 509 i 511 msc. Wszystko jasne i czytelne bez żadnych komplikacji i każdy będzie jechał do końca pucharu.
Jeżeli ten puchar byłby zamiast obecnego to mogłoby być. Tylko można dodać dodatkową drabinkę dla drużyn od 513 do 768.
Dobry pomysl kamykov, niech przegrani jada dalej o dalsze miejsca i problem rozwiazany!
zamykam.
Stron: 1 2