Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: XP do czasów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam szukałem na forum informacji na temat zależności XP do uzyskiwanych czasów. Z tego co się zorientowałem to XP ma niewielkie znaczenie(poprawcie mnie jeżeli się mylę). Uważam że jest niesprawiedliwie jest wtedy gdy powiedzmy junior 16 lat XP 0 ze średnimi 60 uzyska takie same czasy jak zawodnik z takimi samymi skilami chociaż XP będzie mieć powiedzmy 50. Proponuję aby za każde XP 5 powiedzmy zawodnik uzyskiwałby czas o 0.1s krótszy. Albo za każde 1XP 0.02s

Czyli
Jakub Wilk 16 lat skile 60 60 60 60 60, XP 0, czas 61.00
Andrzej Fil 26 lat skile 60 60 60 60 60, XP 0 czas 61.00

Jakub Wilk XP 0, czas 61.00
Andrzej Fil XP 5, czas 60.90

Jakub Wilk XP 0, czas 61.00
Andrzej Fil XP 10, czas 60.80

Jakub Wilk XP 0, czas 61.00
Andrzej Fil XP 15, czas 60.70

I tak dalej i tak dalej. Nie wiem jak by to miało wyglądać od strony technicznej, bo po prostu się na tym nie znam (:

Asteck666

Ma jakis tam wpływ, możliwe że za mały.
Tylko żeby podciągniecie znaczenia XP na czasy nie miało opłakanego skutku jak u konkurencji... czyli że będzie warto trzymać tylko emerytów w składzie, bo na samym XP będą zyskiwać 2 sekundy.

Może jakoś liniowo... w sensie że od jakiegos poziomu XP jego znaczenie na czas by malało... yyyy... chyba namieszałem Duży uśmiech
XP=0 do XP=40 --> 0,02 sek za każde XP
XP=40 do XP=80 --> 0,01 sek
XP=80 do XP=100 --> 0,005 sek

i to też losowo, czyli nie nadany z urzędu lepszy czas, ale możliwość że zawodnik wykorzysta swoje doświadczenie na torze...

ps. liczby to tylko przykład, nie mam głowy do obliczeń i ich sensu
Hmm nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale im większe doświadczenie tym gorszy czas ? Jeżeli tak to uważam że to nie jest dobry pomysł, bo to nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Faktycznie trzeba uważać aby taka zmiana nie faworyzowała emerytów. Myślę że z tym losowym przyznawaniem tego bonusu to dobry pomysł. Problem jest w liczbach tak jak ja i Asteck pisaliśmy wyżej trzeba tak dobrać liczby aby nie faworyzować emerytów, może zróbmy tak że zawodnik z XP 100 uzyskiwałby czas lepszy o 0,5s
(losowo powiedzmy 50% szansy ze tak się stanie) może tak
0-10XP- 0.05
10-20XP 0.1
20-30XP 0.15 i tak dalej


Czyli za każde 10XP 0.05

Asteck666

nie nie, im wieksze doświadczenie tym lepszy czas, tylko z wiekiem wolniejszy wzrost tej różnicy niż za młodu
Popieram ten pomysl, bo z tego co zauwazylem to XP nic nie wnosi. Podbija sie go kosztem sprawnosci no ale w imie czego?
W sumie to uważam że zawodnik z XP 100 powinien jechać o 1s(od zawodnika z takimi samymi skilami i XP 0) szybciej 0.5s wydaje mi się trochę mało. I oczywiście tak jak pisalismy we wszesniejszych postach ta sekunda nie przypisana z urzędu tylko ma 50% sznasy ze zawodnik wykozysta swoje doswiadczenie.