Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: LISTA TRANSFEROWA - propozycja zmiany
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Areckis

Heyaa Uśmiech
Witam starych wyjadaczy z SM-a jak i pozostałą ekipę z S-W.

Nie wiem czy taki pomysł wyszedł wcześniej, ale przeglądałem propozycje WPROWADZONE i ODRZUCONE i nie zauważyłem takiego tematu.

Pod rozwagę STEFIKA rzucam zmianę specyfiki KUPNO-SPRZEDARZ zawodnika.
Całkowita zmiana systemu z obecnej na systemową a mianowicie:

Gracz chcący sprzedać zawodnika, sprzedaje go do "banku" systemu (silnik gry). Wyceniany jest taki zawodnik przez system gry w zależności od np. średniej skilli jaką posiada ów zawodnik i otrzymuje po zatwierdzeniu sprzedarzy określoną przez system kwotę pieniędzy na swoje konto. Kasa za kupno idzie do systemu, a zawodnik idzie na liste transferową za kwotę np. -200tyś od wartości sprzedarzy.
Zawodnik ten może być w tym momencie licytowany przez dowolnego gracza i wygrywa ten kto da więcej. Kasa z kupna takiego zawodnika laduje w systemie gry. Oczywiscie kazdy zawodnik posiada kontrakt i przed uplywem np. 50 dni do konca kontraktu zawodnik taki jesli chce byc sprzedany to placi sie kare tzw odstepnego. Jesli jest ponizej otrzymuje sie pelna kwote za wartosc zawodnika.

Plusy takiego systemu:
1. Koniec z oszustwami, kontami dublami itp.
2. Koniec z zawyżonymi cenami za zawodników którzy nie są tyle warci.
3. Każdy może sprzedać zawodnika i każdy może kupić zawodnika (fart w godzinach nocnych).
4. Zaoszczedzenie kupy czasu ludziom którzy feryfikują konta, transfery itd. (można przekierować ich siły w inne miejsca),
5. Zmniejszenie dysproporcji miedzy ligami. Nowicjusz będzie miał teraz szanse kupić (jesli sie przyczaji) dobrego zawodnika za rozsądne pieniądze, obecnie jest to nie mozliwe.

Minusy:
1. Chyba najwiekszy i najbardziej irytujacy tych co dyktuja warunki na LT - brak mozliwosci manipulacji i sporego zarobku podczas jednego transferu.

Pomysł uważam jest idealny i napewno sprawdzony (zastosowany jest w grze GOALUNITED - manager pilkarski) i sprawdza sie idealnie. Sprzedac zawodnika mozna w kazdej chwili i jest kasa w klubie, a kupic dobrego zawodnika rowniez mozna, ale trzeba sie nameczyc, ale bez zaangazowania nie ma efektów. Nie ma sciem, oszustw itp.
Podejrzewam ze niestety taka wersja LT bedzie wymagala zmiany silnika gry, a przede wszystkim bardzo duzo pracy w napisaniu skryptu zarzadzajacego cala nowa LT. Niemniej jednak dla chcącego rozwijac tą gre napewno jest to do zrobienia , co nie STEFIK ? Uśmiech

Pozdrawiam Uśmiech
Areckis
hmmm , sprawa nie będzie łatwa z tego co wiem, napiszę później

anonim-04

jak najbardziej za gram w goalunited tam to funkcjonuje i sie sprawdza
Normalnie się mi ciśnie .... precz z komuną ! Język

Ja tam jestem za wolnym rynkiem.

Jedynie wspomnę po raz n-ty, że powinno być coś w stylu porównywarki transferów, czyli narzędzia które by pokazywało np. 5 ostatnich transferów zawodników o podobnych skillach czy też średniej. Wtedy byłoby przejrzyściej jeśli chodzi o określenie ceny rynkowej. Dla przykładu:

Jest zawodnik o średniej 60 i cena wywoławcza 1 000 000. Wchodzę w porównywarkę i widzę, że 5 zawodników o takim samym talencie, wieku +/- 1 rok oraz średniej +/- 2 zostało sprzedanych za cenę wahającą się od 500 tys do 600 tys. A więc stwierdzam, że zawodnik przewartościowany i nie kupuje.

Proste i nie wymaga żadnego wielkiego mechanizmu. Po prostu rynek ustala ceny.
mika1688 - POPIERAM W 100%!!!!!!!! To manager powinien decydować za ile sprzeda i za ile kupi, nie może być cen narzuconych odgórnie! Ogólnie wiadomo że przesadzać nie można,bo jest kontrola i to wszystko. Nie rozumiem po co kombinować, moim zdaniem tak jak jest teraz - jest dobrze.
Mika dobrze gada, polać mu (:

Areckis

Heh tak myślałem że odezwą się potentaci na ryku transferowym.
Nie patrzcie na siebie i czy Wam dobrze czy źle tylko patrzcie globalnie, co jest dobre dla gry, a co jest złe. Wszędzie tam gdzie można manipulować kasą (patrz LT) tam zawsze będzie korupcja. Nie stać Nas (ogólnie) na bawienie się w policjantów i złodzieji. Szkoda syzyfowej pracy ludzi którzy muszą weryfikować wszystkie przekręty na LT.
Zgadzam się, że jest to ograniczenie działań w managerze, ale tak jak pisałem ile masz +, a ile - ???
System jest sprawdzony na miedzy narodowej grze (również manager) i duzo bardziej rozbudowany i jakos nie zauwazylem by tam było płakanie że komuna, dajcie wolny rynek itp. Wszystko jest do poukładania i oszacowania.

Abstrachując od tematu:
Jak chcesz dyskutować to merytorycznie, a nie krzyczy jeden z drugim komuna! (pytanie ile masz lat że wiesz jak było??). Niektóre rzeczy są dobre w komunie, a nie które są złe w demokracji. Tak jak w życiu, jednemu pasuje wódka, a drugiemu browar. Nigdy się nie dogodzi każdemu, ale patrząc globalnie to najważniejsze żeby było CO PIĆ i oto się rozchodzi Język Uśmiech
akurat Marek, mika i carasta nie się potentatami na LT

PS
w Japonii jest wódka o smaku piwa Język
Wydaje sie, ze obecny system nie jest zly. Dodalbym jedynie jak mowi mika1688 porownywarke transferow. Zawodnik jest tyle wart ile za niego dadza. Jesli przewartosciowanego goscia nie sprzeda ktos w kilku sesjach, zmieni jego cene w dol, nie ma sily jesli zalezy mu na sprzedazy. Fakt, ze perelki beda kupowane przez tych, ktorzy maja kase bo kazdego przelicytuja. Ale tak tez jest w zyciu, ze bogaci maja lepiej. W uznanych sportowo firmach (jak Bayern, Madryt, Barcelona czy Manchester itp.) zawsze beda drodzy ale najlepsi gracze. Tak tez jest tutaj. Jesli Ty podobnie jak ja nie zaczelismy gry na samym poczatku to dzisiaj klepiemy biede. Rozumiem Twoje racje i gdyby gra dzisiaj powstawala, bylbym jednym z oredownikow aby inaczej poustawiac ich zasady, gdyz nie sa sprawiedliwe. Jednak dzisiaj trudno cos zmienic bo co, zabierzesz bogatemu ? To tez nie przejdzie. Uwazam, ze potrzeba swiezej krwi wsrod moderatorow i adminow aby sie zmienil sposob patrzenia, bo z gory inaczej swiat wyglada. Jest masa fajnych pomyslow na forum, ludzie sa aktywni. Widac, ze wiekszosci zalezy na rozwoju gry, a mimo to, pomysly nie sa w ogole rozpatrywane. Sa po prostu przemilczane. To podcina skrzydla i powoduje, ze ludzie do SW sie zniechecaja. Jednak dopoki "gora" nie dopusci zmiany krwi to niewiele sie zmieni. Prawdziwa zabawe w SW ma tylko grono osob, ktore siedza sobie na wierzcholku piramidy i nie maja za bardzo ochoty na zmiany.
zgadzam się z mika. To jest manager i jeśli ktoś chce wydać 2x więcej niż rider jest wart to mam mu bronić? dlaczego? niech każdy uczy się na błędach, niestety faktu że E-liga ma dużo więcej funduszy nie zmienisz a taki system może działa w GOALUNITED i co mamy z tego względu zrobić to tutaj, tylko dlatego że tam działa? ale tu by nie działało! oczywiście nie zauważyłeś faktu że w obecnej sytuacji oczywiście można zobaczyć sytuację że ktoś jest sprzedawany za dużo więcej niż jest wart ale są też chwile że można ustrzelić kogoś w okazji a w twoim systemie coś takiego odpada, streszczając dla LT w trybie GOALUNITED mówię NIE!

(2013-02-21, 09:00:36)telkosr napisał(a): [ -> ](...) Uwazam, ze potrzeba swiezej krwi wsrod moderatorow i adminow aby sie zmienil sposob patrzenia, bo z gory inaczej swiat wyglada. Jest masa fajnych pomyslow na forum, ludzie sa aktywni. Widac, ze wiekszosci zalezy na rozwoju gry, a mimo to, pomysly nie sa w ogole rozpatrywane. Sa po prostu przemilczane. To podcina skrzydla i powoduje, ze ludzie do SW sie zniechecaja. Jednak dopoki "gora" nie dopusci zmiany krwi to niewiele sie zmieni. Prawdziwa zabawe w SW ma tylko grono osob, ktore siedza sobie na wierzcholku piramidy i nie maja za bardzo ochoty na zmiany.

natomiast to co powiedział telkosr jest świętą prawdą i zgadzam się z nim w 100%
Areckis.... mi jest baaaardzo daleko do potentata na LT.
Sam napisałeś że byłoby to ograniczenie działań w managerze, a my cały czas walczymy ( w sensie myślimy) żeby te działania rozszerzać aby gra była bardziej interesująca i wciągająca!!!! A Ty chcesz nam jakieś ograniczenia zaserwować. To byłoby wpasowanie managera w sztywne ramki a dla mnie wtedy to już nie byłby MANAGER.
Z całym szacunkiem dla Twojego WIEKU - pozdrawiam.
co jak co ale decyzje podejmuje stefik i Henrik(?)

my moderujemy tylko forum Oczko
Może jeszcze o tym co napisał telkosr.... wybacz ale tu Cię nie poprę.... gra należy do Stefika i zawsze to on ma i będzie miał ostatnie słowo we wszystkim co dzieje się z grą, współpracowników też dobiera sobie sam i nikt tego nie zmieni bo po prostu nie można w to ingerować. Wszelkie ostateczne decyzje należą do Stefika i koniec. My możemy tylko pisać o pomysłach zmianach itp itd. Owszem, może mógłby się troszeczke częściej wypowiadać na forum, po za tym nie można mu nic zarzucić.
Takie jest moje zdanie - poprawcie mnie jeśli się mylę.
Zgadza się Marek, my tylko chcemy aby było lepiej żeby gra była atrakcyjniejsza (:
Masz Marek rację co do tego, że gra należy do Stefika. Nikt mu tego nie ma zamiaru zabierać. Jednak doskonale wiesz, że gra wymaga zmian. Nie tylko takich aby ją uatrakcyjnić, ale również takich aby nie stracić graczy. Jednak większość w grze nie jest potentatami i być może nie stanowią oni siły ale są większością, która powinna mieć wpływ na jakość gry i jej zasady. Zawsze będzie tak, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak pisałem wcześniej inaczej wyglądają sprawy z góry a inaczej z dołu. Niechętnie góra wprowadza zmiany, które mają wyrównać szanse. Czy od kilku sezonów jakie gramy w SW widziałeś aby były jakieś zmiany w poszczególnych ligach ? Tam się tylko 2 drużyny zmieniają i tak w kółko. Puchar Gry w zasadzie można byłoby organizować powiedzmy od 4-5 rundy bo i tak zawsze te same ekipy walczą. Byłoby ciekawiej organizować puchar w poszczególnych dywizjach bo tam są chociaż zbliżone poziomy. Być może inaczej bym mówił gdybym był po tej drugiej stronie piramidy i nie chciałbym wprowadzać zmian zagrażających dotychczasowej pozycji w grze.
Widzę na forum sporą aktywność ludzi, którym leży na sercu dobro i rozwój SW. Na pewno nie wpływa dobrze na nich, przemilczanie tematów przez adminów. Będziemy tracić graczy nie tylko przez niedozwolone ruchy ale także zniechęconych brakiem zmian.
Stron: 1 2