Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Przewidywalność/niespodzianki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Aktualnie wyniki są w sumie z góry do przewidzenia, może zróbmy tak że zawodnik jadący w biegu ma np 5% szansy że jego skill który jest najlepiej wytrenowany będzie np o 5% wyższy czyli Jan Kowalski (70 80 65 55 50) w tym biegu by miał 70 84! 65 55 50. Można też podzielić w ten sposób aby im młodszy zawodnik tym większe szanse na większego skila.
Np tak:
16-19 lat 5% szansy że skill będzie wyższy o 5%
20-21 lat 4% szansy że skill będzie wyższy o 5%
22-25 lat 3% szansy że skill będzie wyższy o 5%
26-28 lat 2% szansy że skill będzie wyższy o 5%
29+ 1% szansy że skill będzie wyższy o 5%

Albo
16-19 lat 5% szansy że skill będzie o 5% wyższy
20-21 lat 5% szansy że skill będzie o 4% wyższy
22-25 lat 5% szansy że skill będzie o 3% wyższy
26-28 lat 5% szansy że skill będzie o 2% wyższy
29+ 5% szansy że skill będzie o 1% wyższy

Lub

16-19 lat 5% szansy że skill będzie o 5% wyższy
20-21 lat 4% szansy że skill będzie o 4% wyższy
22-25 lat 3% szansy że skill będzie o 3% wyższy
26-28 lat 2% szansy że skill będzie o 2% wyższy
29+ 1% szansy że skill będzie o 1% wyższy

Kombinacji jest tutaj sporo.
Wprowadzając takie coś sprawi że będzie trochę więcej niespodzianek itp
Wiadomo liczby do obgadania (:
pff. to ja kiedyś ładnie opracowałem pomysł by wspomagać te skille po prostu dokupując części do motocykla, a wy, że nie ;c
no przecież jest handicap toru więc po co to?
choćby dlatego, że (przynajmniej Ja) jesteśmy w stanie podać wynik meczu już przed rozpoczęciem tylko znając skład oraz patrząc na poprzednie mecze Uśmiech
Po drugie, moim zdaniem manager ma mały wpływ na to co się dzieje w sezonie.
Ostatecznie myślę, że podany pomysł jest marny i jak Jack21 wspomniał już funkcjonuje inny bonus.
Fajnym pomysłem byłoby dodać inny czynnik warunkujący czas zawodnika Język
Wywalić samopoczucie i wstawić formę, która by miała wpływ na dyspozycje zawodnika. Zmienić by się ona mogła raz w tygodniu o max jeden poziom (zmiana losowa). Szybki przykład (1 najniższa forma, 6 najwyższa):
Poziom 1 - 80% możliwości
Poziom 2 - 85%
Poziom 3 - 90%
Poziom 4 - 95%
Poziom 5 - 100 %
Poziom 6 - 105%

Wszystko byłoby trzeba dokładnie przeliczyć. Przykład podany tylko dla rozjaśnienia o co mi chodzi więc nie gorączkujcie się nad nim za bardzo Oczko Oczywiście zdarzenia losowe pozostają Oczko
Ale te procenty to przesada, 80% możliwości zawodnika ze skillem 75śr to by wychodziło 60 śr skilla? Tak mi wychodzi ( przynajmniej tak wnioskuje z rozpiski)
daj normalny tor i po sprawie skile losowe czasy nie przewidywalne :

http://www.speedway-world.pl/i,live-142553 np:

Aureliusz Górny - 54.01s,53.13s, 53.30s, 53.86s , 53.41s

Bjarne Skovbjerg - 57.00s , 56.90s , 56.66s , 56.92s , 57.08s

itd
(2013-04-06, 15:48:02)kamykov napisał(a): [ -> ]Ale te procenty to przesada, 80% możliwości zawodnika ze skillem 75śr to by wychodziło 60 śr skilla? Tak mi wychodzi ( przynajmniej tak wnioskuje z rozpiski)

Pod rozpiską masz napisane, że to tylko i wyłącznie przykład dla rozjaśnienia o co mi chodzi i nie macie się nad nim gorączkować Język
jeśli nie mam rozkminiać procentów to sam pomysł jest ok i jestem za Duży uśmiech
To se tak myślę że wystarczy odrobinę zwiększyć wpływ samopoczucia na dyspozycje i problem z głowy
Z tymże samopoczucie zmienia się codziennie i nigdy nie byłbyś pewien co będziesz miał w niedziele rano, a forma zmieniała by się raz na tydzień więc można by w pewien sposób przygotować się do zawodów.
Z tym samopoczuciem to chyba lepszy pomysł (:
zamykam