Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Powtórny egzamin i ponowna opłata
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kilka dni temu zastanawiałem się jak będzie wyglądał powtórny egzamin juniora i tym razem również nie zdał. Za pierwszym razem miał średnią ponad 45 a teraz prawie 47 i nadal nie zdaje egzaminu na licencję. Nie byłoby jeszcze tragedii ale przy jego nazwisku ponownie pojawił się napis EGZAMIN i musiałem ponownie zapłacić 5 tys. aby mógł zdawać egzamin. To trąca BŁĘDEM !! Nie dość, że mając średnią prawie 47 znowu nie zdaje egzaminu to jeszcze aby go zdał trzeba znowu płacić.

Reasumując:
1. zmieniły się zasady z jaką średnią wychodzą ze szkółki juniorzy, ale nie zmieniły się zasady wg, których juniorzy zdają egzamin na licencję - moim zdaniem należy OBNIŻYĆ wymagania
2. raz została opłacona opłata za egzamin za licencję i nie powinna być ponownie pobierana, gdyż nigdzie nie stoi napisane, że zostanie powtórnie pobrana - ZWROT opłaty za egzamin

Przy zmianach jakie zaszły w grze, wg mnie należy skorygować oba powyższe fakty. Poddaję to szerszej dyskusji.
Z wyjściem juniorów ze szkółki jest problem i to nie podlega dyskusji, ale to, że pobiera Ci kasę, to raczej błędem nie jest. Tak samo masz z egzaminem za prawko np. w życiu realnym. Za każde podejście płacisz. Bo egzamin trzeba zorganizować, paliwem zalać motor itd Uśmiech
Dla mnie nie ma takiego problemu ze skillem przy egzaminie , ponieważ wychodzę z założenia że rajder który nie ma skilla ok 50 i wyżej to raczej się do niczego nie nada.
Uważam że obniżenie progu egzaminacyjnego zaśmieci LT więc ja tu jestem na NIE
(2013-05-02, 09:54:47)Zielony815 napisał(a): [ -> ]Z wyjściem juniorów ze szkółki jest problem i to nie podlega dyskusji, ale to, że pobiera Ci kasę, to raczej błędem nie jest. Tak samo masz z egzaminem za prawko np. w życiu realnym. Za każde podejście płacisz. Bo egzamin trzeba zorganizować, paliwem zalać motor itd Uśmiech

Mysle, ze zle odebrales to co napisalem. Zaplacilem za egzamin juniora - nie zdal. Dalej bez placenia wszedlem w kolejny egzamin juniorski - nie zdal ponownie. I tutaj pojawil sie znowu napis EGZAMIN zamiast ZDAJE. Aby wyslac dalej na egzamin znowu trzeba placic. O takiej sytuacji nie ma mowy nigdzie Uśmiech, prawda ?

(2013-05-02, 10:52:01)kamykov napisał(a): [ -> ]Dla mnie nie ma takiego problemu ze skillem przy egzaminie , ponieważ wychodzę z założenia że rajder który nie ma skilla ok 50 i wyżej to raczej się do niczego nie nada.
Uważam że obniżenie progu egzaminacyjnego zaśmieci LT więc ja tu jestem na NIE

A jezeli sytuacja sie unormuje, ze w szkolce nie znajdzie sie juz zaden koks, to tylko ze skillem max 3 beda mieli okazje zdac egzamin, no moze z 4 rowniez od czasu do czasu. Z 5 skillem juz zapomnij. Bedzie Ci to pasowalo ? To chyba dopiero bedzie pomieszanie z poplataniem, nie sadzisz ?
Z tego co widzę to z talentem 5 też spokojnie zdadzą
(2013-05-02, 19:45:49)kamykov napisał(a): [ -> ]Z tego co widzę to z talentem 5 też spokojnie zdadzą

To zobacz dostajesz 14-latka ze srednia 39,0 jak podaje tabela i przez 2 sezony szkolki na pewno nie podskoczy powyzej 46 bo musi uzyskac 7,0 sredniej. To nie jest realne.
kamykov ja Ciebie rozumiem i też wydaje mi się że obniżenie spowoduje kompletne zaśmiecenie LT ale musisz postawić się też w sytuacji osób którzy nie mają szkółki na poziomie 12 Uśmiech niestety osoby z poziomem szkółki rzędu 2 lub 3 i braku 20tys nakładu na szkółkę mogą mieć problem z juniorami 5 tal i w ich przypadku może się skończyć tak że będą musieli dodatkowy sezon szkolić juniorka, błędem to to nie jest kwestia ustalenia priorytetów - każdy musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy chce mieć nowych juniorów ze średnią 50 ledwo przy wieku 17 lat i kasę na zawodników z LT czy rozbudowuje szkółkę na poziom wysoki Duży uśmiech i ma juniorków ok 55 lecz brak funduszy na cokolwiek innego Duży uśmiech
Podsumowując ja zostawiłbym tak jak jest może spróbowałbym ewentualnie dostosować poziom zdawania do talentu aby trochę ułatwić tym z "małą" szkółką powiedzmy:
tal 1 - 50
tal 2 - 49
tal 3 - 48
tal 4 - 47
tal 5 - 46
liczbami rzuciłem, nie jestem przekonany do końca do tego systemu, jedynie coś takiego wydaje mi się w miarę logiczne choć jak już napisałem dla mnie może zostać tak jak jest Duży uśmiech

anonim-04

Wlasnie przyszedl mi do szkolki junior zielony 13 lat srednia 37 i zastanawiam sie czy oplaca sie go trenowac?? I odrazu mowie nie bede wydawal na niego duzych pieniedzy bo mnie nie stac
Ja już wyraziłem opinię z mojej perspektywy (mam już mocno rozbudowaną szkółkę), więc nie za bardzo się orientuje jak taka sytuacja może u graczy z marna szkółką - może by faktycznie pomyśleć nad czymś takim jak przedstawił Jack.

(2013-05-03, 11:49:36)anonim-04 napisał(a): [ -> ]Wlasnie przyszedl mi do szkolki junior zielony 13 lat srednia 37 i zastanawiam sie czy oplaca sie go trenowac?? I odrazu mowie nie bede wydawal na niego duzych pieniedzy bo mnie nie stac

Jeśli nie chcesz w niego zainwestować pełną parę to lepiej go nie trzymać - tak ja bym postąpił.
13 latka,zielonego to ja bym zostawil tak czy inaczej...
(2013-05-03, 12:16:04)Marek79 napisał(a): [ -> ]13 latka,zielonego to ja bym zostawil tak czy inaczej...

ale jak ma 37 skill i ma być nie trenowany???

anonim-04

dam najtańszego trenera
przy marnej szkółce będziesz miał skok co ok 24 dni robocze! policz czy Ci to się opłaca no chyba że potrzebny Ci zawodnik ze średnią 45 w składzie Duży uśmiech