Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Nowa szkółka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
chciałby poddać dyskusji jeszcze jeden temat - nową szkółkę
rozważmy pewien przypadek:
szkółka poziom 15
junior talent 5 przychodzi do szkółki w wieku 12 lat ze średnią 36 (34 +/-2 przypadek najkorzystniejszy)
trener były żużlowiec
z szybkich obliczeń wynika iż skok następuje co 14 dni roboczych
w sezonie mamy 16 kolejek czyli 80 dni roboczych
z obliczeń wynika że w sezonie junior złapie maks 6 skoków licząc każdy po +3 jest to +3,6 do śreniej
pod koniec lat 15 w dniu egzaminu przy najkorzystniejszej z możliwych sytuacji mamy juniora ze średnią 50,4
no i tu zaczyna się zabawa:
średnia jak na juniora 16 lat jest całkiem ok tylko że to jest przy sytuacji najkorzystniejszej a w rzeczywistości pewnie będzie ta średnia wynosiła ok 49
średnia to jeszcze nie jest problem problem to finanse, trenując tego juniorka 4 sezony tracimy 1 280 000 złotych i tu nasuwa się pytanie kiedy i czy w ogóle odzyskamy tą kwotę? a gdzie zysk? jest tu jakiś chętny kto kupi juniora 50śr za 1,5 mln? (choć przy tak szybkim wzroście cen na LT to niedługo tak może być Duży uśmiech)
wydaje mi się że średnia juniora jest ok tylko kwoty za trenerów są chyba trochę za duże, na oko o połowę
można jeszcze wywnioskować iż szkółka ma powiązanie z LT bo jeśli ktoś policzy sobie to co ja teraz to wyjdzie mu że nie opłaca się kompletnie szkolić młodzieży i będzie bardzo cenił obecnych riderów to tworzy wysokie ceny na LT, jeśli wychowanie junira kosztowałoby mniej fakt że byłoby dużo juniorów na LT ale ludzie inwestowaliby w szkółkę widząc choć cień zysku i nie gromadzili by kasy tylko na LT, aktualnie jest tak że z nowej szkółki nie dostanę super juniora więc jeśli jest ona dotego nieopłacalna to po co ona komu? uzbieram kasę i kupię kogoś na LT i tak koło się zapętla, coś tu kurcze nie gra na moje oko.
Proszę niech mi ktoś wytłumaczy czy to jest ok czy ja tylko widzę tu problem?
Coś Twoje obliczenia są błędne bo skoro napisałeś że 6 skoków po +3 to owszem 3,6 ale zapomniałeś że gdy masz trenera to skoki są podwójne czyli max 7,2 może mieć za sezon razy 4 sezony to max 28,8 do tego dodajesz około 35 bo taką średnią ma junior gdy trafia do nas do szkółki czyli wyjdzie z niej ze średnią 63,8. I nie 16 tygodni a 17 bo dochodzi w sezonie tydzień barażowy czyli 85 dni.
właśnie coś nie ogarniam o co chodzi z tymi skokami podwójnymi Uśmiech junior w szkółce trenuje 2 skile dziennie na raz? jeśli tak to zielony junior 64 już jest wart 1,5 mln Duży uśmiech
Junior w szkółce trenuje zawsze dwa skille na raz.
a no w takim razie dziękuję Heniu za pomoc i rozwianie moich wątpliwości i błędnych domniemań Duży uśmiech
może warto napisać w pomocy że coś takiego jest w sensie że dziennie 2 skile nie jeden Duży uśmiech
temat do zamknięcia, usunięcia
Ok to temat zamykam a w pomocy dopisałem
Rozkład skilli do trenowania zależne od trenera (dwa skille są trenowane w ciągu dnia):