Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: DPŚ V sezon
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Chcę właśnie teraz wypróbować jokera i dowiedzieć się czy selekcjonerom chce się w ogóle go ustalać, bo trochę na przeanalizowanie tabeli i siły zawodników czasu trzeba poświęcić. Więc teraz joker jest dla chętnych i po frekwencji ustalania jokera zobaczę czy go wprowadzić.
Joker jest raczej do zwiększenia atrakcyjności DPŚ dla selekcjonerów, więc może zrobię klasyfikację selekcjonerów, która będzie przedstawiać trafność zastosowania jokera w danym meczu. Zostałaby ona wprowadzona jeżeli by tylko niektórzy selekcjonerzy stosowali jokera i byli by zainteresowani jej wprowadzeniem.

Odnośnie liczby zawodników w meczach jak dla mnie im więcej zawodników tym lepsze jest rozeznanie w sile danej reprezentacji. A po za tym nie wiem czyby to w ogóle coś pomogło w ustalaniu jokera. Po tym sezonie jeszcze się zastanowimy nad formą DPŚ w przyszłym sezonie.
Mam propozycje co do zmiany formuły turnieju.

W DPŚ powinno startowac 8 reprezentacji bez Australia u24.
Druzyny po losowaniu podzieliłbym na 2 grupy po 4 zespoły.
Druzyny jeździłyby mecze z udziałem 2 reprezentacji tzn. Australia-Dania itd.

Rozgrywane by to było na zasadzie jak do tej pory zawodów indywidualnych.
Kazda druzyna wystawiałaby zespoły 8 osobowe z czego dwóch zawodników w wieku juniora.
Punktowałaby najlepsza 5 reprezentantów + co najmniej 1 junior


Po przejechaniu 3 meczy fazy grupowej tabela kończąca.

Play offy zwyciezcy grup o mistrzostwo
drugie miejsca z grup o miejsce 3
trzecie druzyny o miejsce 5
czwarte druzyny o miejsce 7

Ewentualnie play offy na zasadzie (2 propozycja)
zwyciezca 1 grupy z drugim grupy 2 o miejsca 1-4
zwyciezca 2 grupy z drugim grupy 1 o miejsca 1-4

trzeci 1 grupy z czwartym grupy 2 o miejsca 5-8
trzeci 2 grupy z czwartym grupy 1 o miejsca 5-8

Co o tym sądzicie?
Też planowałem w następnym sezonie zrezygnować z Australii u 24, bo po odejściu Nathaniela Baintona, była by o wiele słabsza od Australii. Jest kilka problemów do twojej propozycji. Jeżeli chodzi o juniorów to nie wiem czy w ogóle Australia ma jakiś juniorów. Mogła była by wystąpić także sprzeczność reprezentacji Polski 3L i Polski U-19. A poza tym DPŚ ma pokazać najsilniejszą reprezentację, a nie wspierać juniorów. Możemy na przykład wprowadzić juniorskie DPŚ, nie zależnie od DPŚ. Reprezentacje mogłyby składać się z 3 juniorów.

Już miałem propozycję jak mały wyglądać DPŚ w przyszłym sezonie i chciałem, ją zaprezentować po zakończeniu sezonu, ale jeżeli teraz to wyszło.
Według mojego zamysłu w przyszłym sezonie DPŚ, składał by właśnie z 8 zespołów.
Rozgrywany dalej byłby po 5 zawodników.
Reprezentacje były by podzielone na 2 grupy. Jeździły by mecze według wzoru.

Reprezentacja A
Reprezentacja B
Reprezentacja C
Reprezentacja D

mecz 1 - D,C,B
mecz 2 - C,D,A
mecz 3 - B,A,D
mecz 4 - A,B,C

Baraż: Zespoły z drugich miejsc i najlepszy z trzeciego miejsca.
Do finału awansują zwycięscy grup i zwycięzca barażu


Formuła zaprezentowana przez catenaccio też jest dobra.
Wybór formuły turnieju zostawiam selekcjonerom.


A jeszcze zapomniałem dodać, do klasyfikacji wliczyłyby się tylko Małe punkty
Jedna z drużyn w danym meczu była by tzw gospodarzem i występowała by z dodatkowym zawodnikiem, którego rezultat, byłby wliczmy do ogólnej klasyfikacji, wtedy gdy reprezentacja pojechałaby w jakimś meczu w nie pełnym składzie.
Program II półfinału.

https://docs.zoho.com/sheet/published.do...408e477ae5

Stwierdziłem, że jeżeli chodzi o jokera to można go wystawić także jeżeli w biegu jedzie dwóch zawodników z tej samej reprezentacji co wystawia jokera. Jeżeli bieg rozgrywa się w trójkę to można wystawić przy jednym zawodniku.

Australia i Polska u-19 nie mają selekcjonerów, więc wystawię Jokerów
Australia: bieg 13 ;Damien Nivison
Polska U-19: bieg 4 ;Kasjan Tyburowski
https://docs.zoho.com/sheet/published.do...&mode=html - pierwszy półfinał
https://docs.zoho.com/sheet/published.do...&mode=html - drugi półfinał

tutaj będą transmisje LIVE półfinałów ;]
co do jokera to wszystko ok ale jest jedno ale, otozbez sensu ustalac jokera na oczach innych selekcjonerow raczej to powinno byc utajnione bo przeciez nikt nie ustala jokera 2 dni przedJęzyk
i moze termin zglaszania do piatku do 24? i moze tajnie do Ciebie na priv?
a co do formy to nie mozna standardowo po 4Duży uśmiech
Ok to joker może być ustalany do piątku do 24 i informacje o jokerze mogą być wysyłane do mnie.
Jeżeli reprezentacja nie ma selekcjonera to ja będę podawał na forum informacje, w którym biegu jest joker.
Wyniki 5 zawodników są bardziej miarodajne, co do poziomu jaki reprezentuje dana drużyna, a poza tym jeżeli mecz jest po 5, to jak nie będzie pełnego składu to można zaliczyć wyniki czwórki zawodników z każdej drużyny, a jeżeli było by w 4 i któryś z zawodników nie przyjemnie zaproszenia to wyniki 3 zawodników to już całkiem nie ukazują poziomu drużyny. Aktualnie tego problemu nie ma, ale wcześniej w niektórych sezonach to większość turnieju musiałem ujmować wyniki czwórki zawodników.
Może lepiej by było, gdyby informacje o jokerach wysyłać do tych, którzy aktualizują te nasze tabele LIVE czyli w przypadku półfinałów do mnie a w przyszłości... no zależy kto będzie odpowiedzialny za tabelki Oczko Co wy na to?
To zależy czy drużyna tego co robi relację startuje w tym turnieju, bo on w tedy musiał by kogoś poinformować w jakim biegu stosuje jokera.
Na razie mogą przychodzić do mnie, a ja przed zawodami Cię poinformuję.
jeszcze tak gwoli ścisłości Joker tak standardowo x2 tak? Język
(2013-07-18, 22:29:37)Jack21 napisał(a): [ -> ]jeszcze tak gwoli ścisłości Joker tak standardowo x2 tak? Język

Tak
A co do przyszłego sezonu DPŚ, to co w na to, żeby tak jak było pierwotnie jedzie 8 reprezentacji ale po 4 zawodników nie po 5.
Wtedy można by zrobić 2 półfinały, baraż i finał, tak jak jest w realu Uśmiech

Półfinał 1/2
1 msc - Awans do finału
2, 3 msc - Baraże
4 msc - można by zrobić walke o miejsca 5-8 (przegrani z półfinałów i 3,4 msc z barażu)

Baraż:
1, 2 msc - Awans do finału
3, 4 msc - walka o miejsca 5-8

Co wy na to? Uśmiech
ru3k juz wytlumaczyl dlaczego pomysl z 4 nie pasujeDuży uśmiech
Ja tez jestem za tym by kadry reprezentowało po 4 najlepszych zawodników. Skoro maja jeździć najlepsi niech to bedzie czterech zawodników.
Poziom reprezentacji jest taki ze ten DPS nie ma wiekszego sensu. tzn.

W ciemno można obstawiac w finale Polska jun i polska 3 liga. Do finału bez wiekszych problemów awans Australia.
Gdyby natomiast w finale były cztery druzyny po 4 zawodniów, to przynajmiej Rosja, Wielka Brytania i reszta mogłbay powalczyć o ten finał.


Problem w tym że na dziesięciu zawodników w szkółce to moze 1 jest obcokrajowiec i rzadko się zdarzaja perelki. Ale to jest rola dla programistów i innych speców.

Dlatego może tez zmienić reprezentacje na Polska u18 zamiast Polska 19,
Dobrze to w następnym sezonie możemy wprowadzić 4-mecze jeżeli taka wola.
Początkowo jak rozpoczynałem DPŚ to reprezentacja Polski u-19 nie była taka mocna i toczyła wyrównaną walkę innymi reprezentacjami. Myślę, że góra dwa lata i siła Polski u-19 mocno się osłabi. To jeszcze się zastanowię czy ją zmienić .
Myślałem, o wprowadzeniu nowych reprezentacji tylko i tak jest problem z uzbieraniem selekcjonerów do obecnych reprezentacji, ale jakby było więcej chętnych to można wprowadzić reprezentacje złożone z Polaków, które mają określoną końcówkę.
Ukraina: -enko, -juk
Śląsk: -ok
Norwegia: -qvist
Austria nazwiska, w których występuje "sch"
Zastanawiam się, czy to nie jest zbyt sztuczne.
Stron: 1 2 3 4 5