Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Płaca za pkt
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Przy obiadku wpadłem na pomysł unormowania płac i kontraktów zawodników. Mianowicie przy podpisaniu kontraktu tak jak do tej pory kwota za przedluzenie kontraktu + kasa za zdobyte pkt(oczywiscie tylko mecz ligowy) i tez jakis procent od kontraktu (w przypadku pkt to np 1% od wartosci przedluzanego kotraktu czyli od 100 000 mamy 1000 zł za pkt) + przyjazd np obcokrajowiec 1% kontraktu a zawodnik krajowy 0.5%. Wtedy zawodnicy punktujacy zarabiali by dobre pieniazki a Ci slabi wiadomo.Bo teraz zawodnik moze meic duze zarobki co neikoniecznei przeklada sie na jego wynik sportowy.Do tego podniesc ceny biletow aby nie bylo tylko wiekszych kosztow w klubie ale i wieksze zyski i widowiskowosc.pozwoli to tez na kontraktowanie zawodnikow punktujacych w oparciu o budzety klubowe tak jak ma to miejsce w rzeczywistosci i manewrowanie zawodnikami w meczu np pewnie wygranym wystawiac druga linie dla oszczednosci w kasie klubowej.to tak formie urozmaicenia choc jest wiele innych bardziej istatnych pomyslow do realizacji proponowanych przez innych graczy. pozdrawiam

anonim-04

czyli chodzi o to aby zawodnikom płacono za punkty które zdobeda w ligowych meczach??
tak dokladnie

anonim-04

a co w przypadku takiego meczu gdy ktos wygra ze mna 75 :15 on zgarnia wszystko a ja?
nie bardzo rozumeim kontekstu Twojego pytania. Ty zdobywajac 15 pkt dajmy na to placisz zawodnikom tylko za te 15 zdobytych pkt w takich proporcjach jak zdobywali pkt czyli np


zawodnik A zdobyl 5 pkt i jego placa za pkt wynosi 1000zł = 5tys
zawodnik B zdobyl 3 pkt i tez tam jego placa zalozmy 1000 zl za pkt = 3 tys
zawodnik C zdobyl tylko 1 pkt to placisz mu zakladajac ze za 1 pkt 1000 zł
zawodnik D zdobywa 3 pkt = 3 tys
zawodnik E zdobywa 2 pkt = 2 tys
zadodnik F zdobywa 1 pkt = 1 tys
zawodnik G zdobywa 0 więc otrzymuje jedynie wynagrodzenei za przyjazd na mecz np 1% od popdipasnego kontarktu

I w przypadku gdy masz juz mecz wygrany np masz juz stan 60-20 to mozesz wystawic zawodnika ktory ma nizsze wynagrodzenie za pkt zeby oszczedzic pieniadze. chodzi w tym pomysle o to zeby placic zawodnikom za faktycznie zdobyte pkt a nei za samo bycie w klubie

anonim-04

jak dla mnie pomysł na nie ale niech reszta sie wypowie bo nic to nie pomoze słabszym drożynom a wzmocni jeszcze bardziej te lepsze
Dokładnie kluby w niższych ligach mają mniejsze szanse, wszyscy płaczą że nie ma pieniedzy a to dodatkowo ich obciąży dla mnie na nie
hmm mysle ze druzyna jak bedzie odnosci sukcesy czyli zawodnicy beda punktowac bedzie placic zawodnikom a w przypadku kiedy druzyna jest slaba zawodnicy nie punktuja automatycznie oszczedzasz na wynagrodzeniu. teraz placi sie duze kontrakty przy przedluzaniu i tygodniowki sa wysokie a zawodnicy szalu nie jada bardziej pod tym katem ten pomysl zeby placic za efektywnosc i skutecznosc. I te mocne druzyny ponosily by wieksze koszty bo zawodnicy mieli by wysokie kontrakty bo Ci dobrzy po pare lat sa trzymanoi wiec automatycznie kontrakty rosna wiec i roslo by procentowe wynagrodzenie za pkt. mysle ze jest to miarodajne i druzyny z nizszych lig ponosily by mneijsze koszty wynagrodzen a te wyzej wyzsze z racji lukratywnych kontraktow

ale jednoczenie z tym pomyslem proponowalem zwiekszenie cen biletow dla uzyskania wiekszych wplywow ale to wiecie kazdy wrzuca jakeis swoje pomysly a tak naprawde to my sobie tylko miedzy soba mozemy wymienic poglady bo jakby ktos zaczal wdrazac te nasze pomysly to glowa maja jakie algorytmy by musial tworzycDuży uśmiech

Was koledzy przestraszyly te sumy ale to tylko przykladowe zeby bylo to dobrze zobrazowac bo mozna nieco inaczej np od 100 tys kontraktu brac za 1 pkt 0.5% czyli 500 zł zawodnik z kompletem zarobi 7.5 tys zl obecnie zawodnicy maja wynagrodzenia tygodniowe na poziomie 7.3 tys i slabo punktuja. a tu jezeli zawodnik nei punktuje to mu nei placisz a ten wspolczynnik placy jest do obgadania

a poza tym przy pewnym wyniku mozesz np zrobic zz wstawic juniora ktory bedzie mial np 100 zł za pkt za tego zawodnika co ma 500 za pkt. Tu akurat pod wzgledem finansow jest lepiej bo sami bysmy mieli wplyw na obraz finansow bo teraz jak juz podpiszesz kontrakt to nic nei zrobisz musisz placic tyle ile tygodnoiowka wynosi i to czy zawodnik jezdzi czy nei jezdzi
no i płaci się za 8 zawodników, bo chodzi tylko o ligowe tak? a co z resztą zawodników? wkońcu można mieć ich bez limitu o ile mi wiadomo.
tak o ligowe i tylko tych zawodnikow co jada a reszte to bedzie Cie tyle kosztowac co za podpis tam te 80 czy 100 tys a jak nei beda jezdzic to automatycznei nei zdobywajac pkt nei beda dostawac kasy a w przypadku gdy sie ma nawet 10 zawodnikow z grubym wynagrodzeniem obciazaja budzet a wszyscy nei ajda w lidze dlatego jestem zdania zeby placic tylko za tych jezdzacych i zdobywajacych pkt wtedy napewno te obciazenia beda mneijsze i gra realniejsza

anonim-04

jak dla mnie kupy sie to wgl nie trzyma
tak tak. Tylko, że w przeszłości gracze mieli nawet po 30 zawodników i tylko tygodniówki ich powstrzymywały od robienia takich "fabryk zawodników".

W sumie każdy by mógł trzymać zawodników i to niewiadomo ilu. Do tego przypuszczam, że ceny za podpisiki by się zwiększyły. Z limitem na zawodników by to tylko podziałało. ;/
Jest limit na ilość zawodników - 20, a w praktyce 21 można mieć.
Jak dla mnie to by było na plus, lecz dla 5 i 6 ligowców gdzie mają w grupie boty to może być katastrofa finansowa.
Pomysł chyba zwiększy przepaść między El , 1, 2 a 4,5,6 ligowcami
zamykam