Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Rewolucja LT
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

MarekAureliusz

(2013-06-27, 17:56:07)LuqaszK napisał(a): [ -> ]
(2013-06-27, 11:39:27)MarekAureliusz napisał(a): [ -> ]Ale co do sprzedawania do banku, przecież jak eligowiec sprzeda tam zawodnika, no to przecież będzie to jakiś koks, i nawet do banku on go sprzeda za dużą kasę, może nie aż tak dużą jak teraz na listę zawodnicy trafiają, ale taki piątoligowiec na pewno nie będzie miał tej klasy zawodnika i znowu zaczyna się robić przepaść

Masz napisane że nawet jeśli będzie to jakiś koks,to ekstraligowiec dostanie za niego max 5mln.A teraz gdy wystawi takiego zawodnika na liste za np.15mln to ktoś za dobrego zawodnika mu tyle zapłaci,bo w wyższych ligach spokojnie dysponują taką gotówką.Więc nie uważasz iż ta przepaść diametralnie się zmniejszy?
Po drugie nikt już by nie płacił za takiego zawodnika wystawionego przez bank od 0 zł, kilkunastu milionów,wiedząc że gdy będzie chciał go sprzedać dostanie max 5mln.Łatwiej wtedy drużynom dysponującymi mniejszą gotówką powalczyć o takiego zawodnika.Nie widzisz tej różnicy?

Dla mnie pomysł z LISTĄ TRANSFEROWĄ jest kapitalny i popieram go w 100%.

A czy Ty nie widzisz że ten eligowiec dostanie za niego 5 mln, a taki piątoligowiec za swoich zawodników dostanie 200 tys? Jak byś przeczytał dokładnie moją wypowiedź to byś to zauważył, a nie się bez sensu sadził.
Może i to mogłoby w jakiś sposób wpłynąć na ceny, ale jak komuś będzie zależało na dobrych zawodnikach to i tak będzie wykładał dużo większą kasę niż za sprzedaż do banku.
To lepiej zamiast stosunku np:5 mln Ekstraligowca do 200 tys. piątoligowca tak jak napisałeś,niech będzie stosunek jaki jest teraz?Przykładowo 15mln Ekstraligowca do 1 mln piątoligowca?Jeśli nie widzisz tej różnicy to ciężko o jakąś dyskusje.Zrozum różnica nadal będzie(bo biorąc pod uwagę poziom zawodników musi być!),ale nie taka ogromna jak teraz.I o to w tym chodzi.

MarekAureliusz

Jak na moje aktualny stan jest zły, ale ten pomysł mnie nie przekonuje. Nie wiem, może faktycznie by się sprawdził, ale jak na razie bedziej wydaje mi się że to tylko przeskaluje problem na trochę mniejsze kwoty. I wydaje mi się złym pomysłem pozbywania się wolnego rynku w sprzedaży.
Przyznaję że nie mam pomysłu jak tą sytuację rozwiązać, ale to mnie nie przekonuje.
nie mówię że ten pomysł jest idealny ale po to mamy dyskutować żeby może coś ulepszyć albo znaleźć jakieś rozwiązanie także wyluzujcie trochę. mówicie o skrajnych przypadkach gdzie piątoligowiec jest porównany do e-ligowca(to jest nierealne ani teraz ani po zmianie żeby mogli konkurować). a spójrzcie na podobne ligi. załóżmy że zawodnik kosztuje obecnie 8 mln a jakiś słabszy o połowę mniej czyli 4 mln. po zmianie jeden byłby wart 2 mln a drugi 1 mln. czy nie uważasz że 1 mln różnicy którą klub pierwszy więcej zarobił jest łatwiej nadrobić klubowi drugiemu chociażby z biletów niż w obecnej sytuacji 4mln różnicy?

MarekAureliusz

Faktycznie jakiś sens w tym jest, ale nadal nie przekonuje mnie instytucja banku, jak napisałem wyżej
no i ok. po to jest temat założony żeby wyrażać swoje opinie. oczywiście że sam też bym wolał sprzedaż taką jaka jest teraz ale to trochę robi się parodia z tymi cenami. a co lepsze że jak przepłaci ktoś z niższej ligi to transfer jest zawyżony. a jak przepłaci ktoś z ligi E-2 to jest wszystko ok.
(2013-06-27, 20:24:13)Marex87 napisał(a): [ -> ]nie mówię że ten pomysł jest idealny ale po to mamy dyskutować żeby może coś ulepszyć albo znaleźć jakieś rozwiązanie także wyluzujcie trochę. mówicie o skrajnych przypadkach gdzie piątoligowiec jest porównany do e-ligowca(to jest nierealne ani teraz ani po zmianie żeby mogli konkurować). a spójrzcie na podobne ligi. załóżmy że zawodnik kosztuje obecnie 8 mln a jakiś słabszy o połowę mniej czyli 4 mln. po zmianie jeden byłby wart 2 mln a drugi 1 mln. czy nie uważasz że 1 mln różnicy którą klub pierwszy więcej zarobił jest łatwiej nadrobić klubowi drugiemu chociażby z biletów niż w obecnej sytuacji 4mln różnicy?

No wszystko ok dla tego przykładu z 4 i 2mln a czy Ty myślisz że którykolwiek e-ligowiec posiada i chce sprzedać zawodnika za 5mln? wątpie, dziś wystawiają za głupie 20mln gdzie warci są może ze 2. Wgl nie wiem co to za tendencja wystawiania zawodników za kosmiczne ceny, albo z nudów jedni wystawiają żeby się pochwalić a drudzy chyba z nudów nie mając na co tracić kasy wydają później tak horrendalnie wysokie kwoty
Pomysł z bankiem ma sens tylko wtedy jeśli na prawdę bardzo dobrze dobierzemy kwoty do skili choć i tak wątpię żeby to było panaceum. Jak dla mnie największym błędem było wprowadzenie 60 dni "kwarantanny" bo to zmniejszyło przepływ na LT, dziś są tylko 2 rodzaje grajków: albo masakrycznie drodzy gdzie musiałbym zbierać ze 4 sezony w 5 lidze (np.) a drugi to leszcze wychodzący ze szkółki, gdy nie było kwarantanny było lepiej bo jeśli ktoś nie spełniał wymagań zawiódł mnie jego poziom to od razu won na LT i problem z głowy
Także jak dla mnie priorytetem jest zmniejszenie kwarantanny, nowe pensje, porównywarka cen i zwiększona liczba źródeł przychodu

Vinyll

Jak dla mnie pensja do skilii to chyba najważniejsza teraz sprawa , bo jak wcześniej ktoś napisał junior ze śr. 58 może wołać i 7k pensji , a zawodnik ze śr 80 4k i to jest duży błąd to samo przy przedłużaniu umowy .
A może opcja kup teraz by trochę rozwiązała sprawę tzn : wystawiam zawodnika na LT i daje 2 ceny 1 to taka od której zaczyna się licytacja , a 2 to taka za którą oddam zawodnika od razu i będę zadowolony - warunek trzeba podchodzić do tego zdroworozsądkowo bo jak ktoś będzie na kup teraz wystawiał kosmiczne ceny to nie spełni to swojej roli , ale jest to szansa dla kogoś ze słabszej ligi bo np pierwszy zobaczy ofertę i nie będzie zawyżone kup teraz to kupi zawodnika na którego teraz nie ma szans.
Mam nadzieję , że nie pogmatwałem zbyt tematu .)
Pozdrawiam
Vinyll
tylko że opcja Kup teraz może wymknąć się z pod kontroli pomyśl o takiej sytuacji
jest dwóch kupli i ugadują się że jeden pozbędzie się zawodnika wartego 5mln za 5zł wzamian za flaszkę JęzykJęzyk wystawia ten drugi od razu klika i takim sposobem zarobił 4999995zł Duży uśmiech pczywiście wiem że mega to upraszczam ale chodzi mi o fakt że to też do końca nie byłoby dobre bo też mogły by odchodzić wałki i oprócz zawyżonego transferu jeszcze pojawiłby się zaniżony? już dziś ciężko ocenić zawyżony a co dopiero zaniżony
oczywiście większość powie to jego zawodnik i jak chce go za 5zł oddać to luz ale to działa też w drugą stronę przecież jak ktoś chce kupić leszcza za 20mln to też jego kasa, czyż nie? Duży uśmiech
(2013-06-28, 09:35:30)Jack21 napisał(a): [ -> ]Także jak dla mnie priorytetem jest zmniejszenie kwarantanny, nowe pensje, porównywarka cen i zwiększona liczba źródeł przychodu


Zwiększy się liczba źródeł przychodu to napewno ceny na LT się zmniejszą????
może na logikę to tak nie wygląda ale jeśli popatrzysz na to w taki sposób że jeśli ktoś chce zarobić i ma do dyspozycji tylko przychód z transferów (ligi nie licze bo to stałe pieniądze) to ceny zaczynają rosnąć bo panuje opinia "a może ktoś kupi" i nagle nie wiadomo kiedy na liście zostają same ceny "a może ktoś kupi" tylko że jeśli są tylko takie ceny to a trzeba kupować zawodników to wtedy te ceny stają się normą i znowu od nich można podbijać.
Zdaje sobie sprawę do czego pijesz czyli że im więcej źródłem dochodu to więcej mocarzy nie będzie miało co z kasą robić jednak jeśli połączymy to wszystko razem: zmniejszenie kwarantanny, nowe pensje, porównywarka cen i zwiększona liczba źródeł przychodu - myślę że da to efekt pozytywny
niestety to są tylko moje dywagacje i czy to na 100% wypali nie umiem powiedzieć, jednak wiem jedno że coś trzeba zrobić i to szybko bo niższym ligom brak kasy a tym z wysoka jej aż nadto i nudzą się więc kupują za niebotyczne sumy zawodników
jak jest mi potrzebny zawodnik to dam tyle kasy na ile mnie stać. tym bardziej że szybciej ja uzbieram gdy będe miał więcej dochodów. gdyby problemem było tylko wystawianie za wysokie ceny zawodników to rozwiązaniem najprostszym byłoby wystawianie na listę od 0zł. a ceny i tak będą kosmiczne bo ludzie będą licytować bo nie mają co z kasą robić. dając im więcej dochodów sami zwiększymy ceny.
zamykam
Stron: 1 2