Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: Opłaty - chore
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Oczywiście

MarekAureliusz

Moim zdaniem te opłaty to dobry sposób na między innymi Ciebie pj, zawsze mi się wydawało ze wystawiasz zawodników za powiedzmy trochę za dużo. Zazwyczaj to się kończyło zmniejszaniem ceny i wystawianiem kolejny raz, prawda?

Jeśli będę wiedział że muszę zapłacić za każde wystawienie, dobrze się zastanowię zanim zawodnik trafi na listę, żeby po prostu nie tracić kasy.

Wątek ekonomiki gry zostawiam, skoro będzie o tym osobny temat.
(2013-12-06, 20:44:39)MarekAureliusz napisał(a): [ -> ]Moim zdaniem te opłaty to dobry sposób na między innymi Ciebie pj, zawsze mi się wydawało ze wystawiasz zawodników za powiedzmy trochę za dużo. Zazwyczaj to się kończyło zmniejszaniem ceny i wystawianiem kolejny raz, prawda?

Jeśli będę wiedział że muszę zapłacić za każde wystawienie, dobrze się zastanowię zanim zawodnik trafi na listę, żeby po prostu nie tracić kasy.

Wątek ekonomiki gry zostawiam, skoro będzie o tym osobny temat.

Co do TL to gdy ja wystawia mto badam rynek ile wart jest zawodnik.

Podaj mi gracza, który zna wartość rynkową zawodnikaUśmiech. Nie ma takiego popyt decyduje o cenie zawodnika a nie sztuczne regulacje, które ukatrupią rynek zawodnikow 70 +. Możemy to sprawdzić i wrócić za 3 miesiące. I przekonamy się ile jest teraz zawodników 70+ a ile za 3 miesiące.

MarekAureliusz

A ja proponuję się przyglądać ogólnej tendencji cen na liście, a nie ile będzie zawodników z takimi skillami, bo okres który chcesz porównywać jest zupełnie inny.

Wiadomo że każdy chce kupić koksów w wysypie, dlatego wyprzedaje przed nim. Dla jednego takim do odstrzału będzie zawodnik średnia 65, a dla drugiego 80, bo np jest już za stary. I wiadomo że są okresy kiedy bardziej warto kupować i są okresy kiedy bardziej warto sprzedawać. Jako ekonomista powinieneś o tym wiedzieć Uśmiech
Mogę się założyć o moją drużynę iż jedyny czas gdzie będzie więcej niż teraz 70+ to czas wysypu bootów.

Tendencja będzie zniżkowa a zawodników ktorych bedziesz głównie widywał to albo wiek 28+ albo do granicy 70+ i z nielicznym wyjątkiem dobrych juniorów.

Ta zmiana (1% od oczekiwanej kwoty) tak bagatelizowana będzie miała bardzo duży wpływ na TL.

MarekAureliusz

Nie zgadzam się z Tobą, chociażby dlatego, że w moim klubie pozostało dwóch zawodników ze średnią poniżej 70, a mam zamiar stopniowo podnosić średnią mojego składu. Tak więc chociażby ja i mi podobni managerowie niedługo zaczną sprzedawać zawodników ze średnią powyżej 70, bo innych nie będą po prostu mieć w składzie.

I mam nadzieję że faktycznie ten 1% będzie miał duży wpływ na listę transferową i część ludzi w końcu zacznie myśleć zanim wystawi zawodnika za zbyt duże pieniądze. Taki jest tego cel.
Dyskusja się już na ten temat toczyła i jakoś większość udzielających przekonała się że to słuszny kierunek, "mleko się już rozlało".
A wg mnie nie a to dlaczego?

Będziesz sie teraz bardziej opłacało trzymać zawodnika do oporu niz sprzedac, gdyż 3-4 próby sprzedaży nie powiodą się ,strata bedzie np 100 tys za wystawienie (np 4x 2,5 mln) a wystawiając za kwotę niską narażasz sie na sprzedaż poniżej rentowności.

I że tak powiem dokładasz do biznesu Uśmiech

(2013-12-06, 21:14:12)kamykov napisał(a): [ -> ]Dyskusja się już na ten temat toczyła i jakoś większość udzielających przekonała się że to słuszny kierunek, "mleko się już rozlało".

kamykovUśmiech ja tylko pokazują iż może to być zgubne ale najgorsze to iż zabiera się swobodę graczom i dyktuje się im jak mają wystawiać, sprzedawać. Nie tędy droga. To tak jakby PZPN nakazał Lechowi sprzedać Lewandowskiego za 1mln EURO a nie 5 bo oni uważają że tyle jest wart Uśmiech

Ok ja już wyczerpałem wątek z mojej strony.
Tyle że w tym chodziło o notoryczne wystawianie zwykłych zawodników za niebotyczne pieniądze co wołało o pomstę do nieba , ciągłe narzekania na ceny itp., zmiana ma doprowadzić do tego żeby się nie chwalić na LT zawodnikiem, nie wystawiać za gigantyczną kasiorę a nóż jakiś łoch kupi(transfer w tym wypadku i tak do cofnięcia -szkoda tylko czasu na takie manewry). Mieliśmy przykład ostatnio paru graczy z czołówki że jak chce się sprzedać zawodnika to się da normalnie.
ja sam teraz wystawilem zawodnika jednego za 12 baniek drugiego za 6 nie wiedzac o tym 1% i jakos nie placze a pewnie nikt ich nie kupi wiec spokojnie.a kasy kto wie ile nie mam moja glupota i tyle nastepnym razem pomysle zanim wystawie...
BRAWO! szczególnie za ostanie słowa "nastepnym razem pomysle zanim wystawie... "
B R A W O ! !

Postawa godna managera Duży uśmiech
Zgadzam się z moimi przedmówcami że ten 1 % to trafiony pomysł a z pj 007 nie zgadzam się zwłaszcza ze zdaniem cyt ,, strata bedzie np 100 tys za wystawienie (np 4x 2,5 mln) ,, Skoro wystawiasz 4 razy zawodnika za taką cene jak podałeś i nikt go nie licytuje to oznacza tylko jedno że zawodnik taki nie jest tyle wart więc zanim wystawisz to trzeba przeanalizować i zastanowić sie ile dany zawodnik jest wart
Nie odgrzebujmy już tego bo nie mam nerwów, wszystko już zostało powiedziane, może zamknie ktoś? Duży uśmiech
Stron: 1 2