Oficjalne forum gry Speedway-World

Pełna wersja: pensje zawodników
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
W 100% zgadzam się z postem MichalKR.
ja osobiście popieram ten pomysł

bo dla mnie ciągle jest nie logiczne że junior ze średnia 49,2 17lat tal 5 zarabia o 2 tysiące więcej od zawodnika ze średnia 59,2 22lata tal 5
(2011-08-31, 13:32:29)sothis napisał(a): [ -> ]ja osobiście popieram ten pomysł

bo dla mnie ciągle jest nie logiczne że junior ze średnia 49,2 17lat tal 5 zarabia o 2 tysiące więcej od zawodnika ze średnia 59,2 22lata tal 5

Jestem tego samego zdania i ten sam powód mnie nurtuje. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego dla niektórych wszystko jest okej? Może jakieś konkretne uzasadnienie ?
Ja też mogę powiedzieć ze jest okej jak jest teraz bo ja po wypłacie od sponsora i po opłaceniu zawodników wychodzę na plus. Trzeba też patrzeć na innych, a nie tylko na to czy mi jest dobrze.
wiec to ja uzasadnie swoja wypowiedz: jak to juz ktos stwierdził nie powino byc zalezne od sr. z meczu bo wtedy z botami i słabymi graczami beda specjalnie zanizane wyniki meczy !! to podwyzszyc sponsoring w słabszych ligach i bedzie ok Uśmiech
(2011-08-31, 13:54:08)daehniks1 napisał(a): [ -> ]wiec to ja uzasadnie swoja wypowiedz: jak to juz ktos stwierdził nie powino byc zalezne od sr. z meczu bo wtedy z botami i słabymi graczami beda specjalnie zanizane wyniki meczy !! to podwyzszyc sponsoring w słabszych ligach i bedzie ok Uśmiech

Jestem tego samego zdania Oczko
no ale nie zmieni to faktu że junior zarabia dużo więcej od seniora ...
(2011-08-31, 13:54:08)daehniks1 napisał(a): [ -> ]wiec to ja uzasadnie swoja wypowiedz: jak to juz ktos stwierdził nie powino byc zalezne od sr. z meczu bo wtedy z botami i słabymi graczami beda specjalnie zanizane wyniki meczy !! to podwyzszyc sponsoring w słabszych ligach i bedzie ok Uśmiech

ty dalej nie wiesz o co chodzi Uśmiech

chodzi o to że juniorzy zarabiają więcej niż seniorzy mimo iż są dużo słabsi i to trzeba zmienić a wtedy i w niższych ligach będą wychodzić na plus z wpłat sponsora

bo teraz średnio 17 letni junior zarabia 7tyś a jak dla mnie powinnien zarabiać max 4tyś
każdy nowy gracz dostaje 4 juniorów co razem daje 28 tyś na samych juniorów
jeżeli junior zarabiałby 4tyś to te drużyny zaoszczędzą 12 tyś

można też zrobić inaczej że wypłaty są uzależnione od ligi w jakiej jeździ dany zawodnik
no i ja się zgadzam tutaj w 100000% z sothisem
Podzielam zdanie sothisa. teraz jest tak ze przy ze przy kazdym przedluzeniu kontraktu na rok grajek bdz dostawal mniesza tygodniowke. Powinno byc ze kazdy rok kontraktu zwieksza stawke tygodniowa, trzeba by bylo tez jakos to odroznic, by zawodnicy ktorzy jezdza w meczach ligowych i maja jakis tam ksm powinni wiecej zrabiac od tych co nie jezdza meczow ligowych tylko sparingowe. Ciezki orzech
(2011-08-29, 16:53:58)Rurek napisał(a): [ -> ]I od czego miałaby być zależna ta stawka za pkt? Jeżeli już to według mnie od średniej skilli zawodnika.

od sredniej skilla
Zależna jest od skili/wieku/talentu. To już wiem bo stefik pisał. No i jest ok tylko wystarczy to trochę zmodyfikować.
Trzeba tylko ustawić jakis relatywny wzór i jazda.
nie znam się na wzorach Smutny ale pomyślałem żeby w ligach 3 i niżej zarabiali o połowe mniej
a w ligach 1-2 o 1/4 mniej niż w elidze
i we wszystkich ligach dać jakiś ogranicznik dla juniorów że max mogą zarabiać 4tyś
uważam że tak będzie dobrze Uśmiech
Co do wzoru to mam bardzo łatwy
wiek x śr.skili x talent

19 lat 5 tal 60 śr = 5700 zł (obecnie zarabia ok, 7 tyś)
27 lat 5 tal 58 śr = 7830 zł (obecnie zarabia ok. 5 tyś)
16 lat 3 tal 50 śr = 2400 zł

I wtedy wiadomo ze zawodnik z 4-5 ligi zapłaci za pensje wiele mniej niż eligowiec, bo nie ma zawodników ze średnią ok 60.
speed to też nie jest dobre bo słabszy(starszy) zawodnik będzie zarabiał więcej niż lepszy bo ten jest juniorem w twojej wersji Uśmiech

zauważ też ze jak eliga, 1 i 2 liga sprzedają zawodników z wiekiem 25-28 lat kto ich kupuje ligi od 3 w dół i tak robimy im koszty według twojego wzoru Język

może
tak
16-21 lat zarobki 1-4 tyś
(w zależności od średniej skilli: 43- 48 1tyś; 48,x - 52 -2 tyś; 52,x - 55 -3tyś; 55,x i więcej 4tyś)
22 + zarobki 4-8 tyś
(w zależności od średniej skilli: poniżej 55 - 4 tyś ; 55,x - 60 - 5tyś; 60,x - 65 -6tyś; 65,x i więcej 7tyś)
do tego zarobki seniorów dzielimy na ligi 3 w dół o połowę a w ligach 1-2 o 1/4
zarobki juniorów w każdej lidze są takie same
do tego za każdy punkt talentu dodajmy 100zł
tak więc junior z tal 5 i średnią 52 będzie zarabiał 2,5 tyś a z tal 3 tylko 2,3 tyś

teraz proszę tylko napisanie wzoru do tego Język
Stron: 1 2 3